The Deadly Spawn

USA, 1983, 81 min

Douglas McKeown

Douglas McKeown

Ted A. Bohus

„The Deadly Spawn“ je film, který mě trochu zklamal. Jasně, že jsem nečekal, že to bude velký film, na to ani neměl ambice, ale myslel jsem si, že si s tím banálním příběhem pohraje trochu lépe a přinese nějaké trashové orgie, kdy film bude skutečně hnusný. Orgie hnusu se nekonaly a snímek jen sem tam přinese něco příjemně béčkového. Na ten průměr to ale podle mého stačilo.(31.7.2017)

Vraždící všežraví červíci z vesmíru terorizují za deštivého odpoledne obyvatele jednoho domku. Hodně levné béčko, kde nejspíš celej rozpočet zhltly celkem pěkný masky, hlavně přerostlý uber-červ vypadá moc hezky. Docela si umim představit, jak se tímhle inspirovali při tvorbě Critters, ale škoda že když se tu kecá, tak je to dost nuda. Hlavní hrdinové jsou nesympatičtí a naneštěstí jich zemře zoufale málo. Víc krmit červy a někde bych tu čtvrtou hvězdu vyhrabal.(15.6.2007)

Deadly Spawn nebo-li Gumídci útočí. Plno krve, hlav bez těla, těl bez hlavy, tupý scénář, nehorázně špatní herci a tak debilní závěr, že by i Fontána mohla závidět. Je to totální zhovadilost beze smyslu a nějakého příběhu, ale natolik zábavná, že to nemůžu ohodnotit špatně. Na začátku jsem se bál, že to bude zase takové špatné, že to bude jenom špatné, ale to, co sliboval obal, obsah vyplnil, takže se prakticky od začátku do konce jenom zabíjí a žádná vata není přítomna. Škoda že režisér natočil jenom tenhle jediný film, rád bych se totiž podíval na další podobnou blbost.(5.10.2013)

Zábavné lacné béčko, ktoré sa svojim názvom “Return of the Aliens“ snažilo nadviazať na Aliena Ridleyho Scotta z roku 1979. Režisér Douglas McKeown chcel týmto spôsobom asi len vyčariť široký úsmev na tvárach divákov, pretože kvalita v tomto prípade je úplne ale úplne niekde inde. Neskorší Critteri sú oproti tomuto totiž seriózny film :) ### Značne humorný, prvý a zároveň aj posledný film režiséra Douglasa McKeowna, odohrávajúci sa prakticky výlučne iba v priemerne veľkom rodinnom dome, do ktorého sa doplazí zubatý návštevník z vesmíru, na ktorom krvavom a efektnom zobrazení prakticky stojí celý film.(15.3.2009)

The Deadly Spawn je amatérština jako prase. Zpracováním je to na úrovni Bad Taste, bohužel bez toho osvobozujícího humoru a nadsázky. Tady se jede na vážno. V okamžicích, kdy na scéně nejsou nenažraný zubatci, tak jsem dost trpěl. Ale na druhou stranu, vzniká tím nechtěný humor, takže se člověk i tak zasměje. Ale jak se vynoří "nenažranci", tak jsem si rochnil. Gore a oldskoolové mechanické efekty, jsou boží, a vůbec image monster je perfektní. Pro milovníky béčkových hovadin, takže pro mě. :-)(10.9.2014)

• - Spoiler: Ellen, priateľka Peta (Tom DeFranco), mala v pôvodnej verzii prežiť, avšak Jean Tafler, predstaviteľka Ellen, dostala novú prácu a musela opustiť natáčanie. Preto bola jej rola prepísaná a v tej úlohe, čo prežila, sa objavila Kathy (Karen Tighe). (beso74)

• - Lokáciu pre natáčanie vytvoril dom ilustrátora fantastických diel Tima Hildebrandta. (beso74)