dost průměrný film, který pro mě především trpěl poněkud jednotvárným dějem. Ten nebyl pro nikoho, kdo aspoň trochu sleduje politiku, nikterak překvapivým, já jsem se alespoň nic nového a objevného nedozvěděl. Film nebyl ani tak brutální, jak by mohl být, pobyt v Guantanámu, podle toho, co unikalo do médií, ještě drsnější, než bylo ukázáno tady. Nicméně i tak nelze Turkovi zrovna závidět, sice byl značně naivní a přihlouplý, ale to trestné není(21.6.2015)

Pět let neoprávněně ve vězení je sakra doba, kterou němečtí tvůrci dokázali převést na filmové plátno poměrně obstojně. Stejně tak hlavní herec dokázal předvést ono zoufalství, ke kterému se snad nedalo ani nic jiného říct. Během sledování tohoto filmu jsem dokonce měl pocit, že natočit tento film snad ani lépe nešlo, ale po shlédnutí jsem zjistil, jak strašně bez emocí byl. Příběh je to šílený, ale když to ve Vás zaznamená jen pocit údivu, je s filmem něco špatně. Původní čtyři hvězdy jsem nakonec snížil na tři, protože i tak je to příběh, který by si nechtěl zažít nikdo z nás.(22.6.2015)

Nebylo to zlé, ale film se nějak ne a ne zavrtat pod kůži a to je při podobném tématu celkem důležité. Ano, je strašné, že se něco podobného stalo, stává a stávat bude, ale v tomto případě mi byl osud hlavního hrdina tak trochu lhostejný, což bylo dílem nevýrazného výkonu představitele hlavního hrdiny a dílem absence syrovosti a té pravé vězeňské atmosféry. Uvítal bych i více teroru, kterému byl Kurnaz vystaven, ačkoliv třeba scéna s odletem domů mě dostala. Ale takových emotivních okamžiků film moc nenabízí, což je škoda 50%(18.7.2015)

když si vemeš, že se tohle fakt stalo, že si někdo vyžírá dno pekla aniž by cokoli udělal, tak se ti fakt chce blejt. Tenhel fakt je na filmu ta nejsilnější stránka, která dala emocín dost zabrat. Zbytek už byl krapet horší, dialogy celkem odfláklý, herecký výkony nebyly snad ani potřeba, přišlo mně to, že se tvůrci až příliš spoléhají na sílu sdělovaného a na promazelnější filmařinu se prostě vyprdli.(19.6.2015)

Veľmi dobrý film s poukázaním na väzenské praktiky aj v "najdemokratickejšej" väznici sveta. Justičných omylov je všade ako maku a nevyhneme sa im nikdy. Takže z hľadiska osudu človeka je to príbeh tragický a poľutovaniahodný. Z hľadiska systému ale nemôžeme hneď Guantanámo a USA odsúdiť za existenciu väzenia a spôsoby, akými sa tam postupuje. Som presvedčený, že 90% väzňov sú nebezpeční jedinci, ktorí by už v najlepšom prípade nemali uzrieť svetlo sveta a je dobré, že sú tam. A to nie som fanúšik agresívnej americkej politiky. Ale proti teroristom to asi nejde inak a snáď každý vie, že to so sebou nesie aj riziko omylov.(1.12.2015)