Píše se rok 2025, svět prodělal nukleární holocaust. Zbytky lidí žijí v totalitním státě vedeném fašistickou juntou, v okolí jsou pouze rozvaliny obývané mutanty, kteří jsou nemilosrdně zabíjeni. Jedinou kratochvílí je televizní reality show Endgame, kde skupina lovců pronásleduje vybranou oběť. Šampion hry Ron Shannon (Al Cliver) vyhrává další klání, avšak jen díky telepatickým schopnostem mutantky Lilith (Laura Gemser). Ta na oplátku, přihazujíc tučnou finanční odměnu, požaduje ochranu pro sebe a mutantského chlapce s unikátními mentálními schopnostmi. (J.Connor)

Karlos80

Několik "recyklovaných" nápadů z o rok mladšího D'amatova post-nukleárního trashe "Anno 2020 - I gladiatori del futuro", a nejen z něho, ale jinak opět spousta podle mě obstojné akce a přestřelek, na motorkách, autech, ale i na zemi, desítky ne-li stovky mrtvých, zábavy, levných trikových efektů, opět několik bizarních postav jako mutanti, barbaři, SS jednotka s plynovými maskami, rybí muž, nevidomí mniši, vojáci vypadající jako Darth Vader, na druhou stranu ale i zajímavých, legračních kostýmů, gore je tu tentokrát méně (i když krátká sekvence se sekyrou v hlavě byla docela dobrá), prostředí bylo to co mě tu ale tentokrát vůbec neoslovilo, první polovina filmu byla z mého pohledu daleko nudnější a únavnější, spousta tmavých a mlhavých scén, v opuštěném jadernou válkou zničeném městě a polorozpadlých skladech, dotoho ta strašná monnotóní hudba, od druhé se to trochu rozjelo, tempo se zrychluje, film přibral na obrátkách, akce střídala akci, no ona tu byla téměř nonstop, přišlo více vzrušení, několik zajímavých scén, různých nových rekvizit, technických vymožeností a vychytávek, "B" obsazení bylo jednoznačně zvučnější, 2 herci (Cliver, Yamanouchi ve skvělé a příjemné roli Ninja bojovníka) se objevili i v předchozím filmu, příběh i když působil ploše a nenápaditě, tak nebyl úplně nejhorší. Eastmen v roli padoucha (opět!) byl neuvěřitelně cool a ďábelskej týpek, ale jinak totálně chladný k ženám, což nebyl zas až tak častý jev v jeho filmech, krásná mulatka Laura Gemser se nám tu opět trošku odhalila, i když nechtěně (jak překvapivé, už jsem vážně myslel že ten moment nepřijde!), jinak zde hrála opět pod dozorem svého manžela Gabriela Tintiho. Finále mě ale jinak dobře pobavilo, charakter Al Clivera bohužel trochu zklamal. "Vítěz bere vše". Kdo vyhraje, není bohužel divákovi už známo, následuje otevřený konec, tentokráte ale nevadí. Dávám slabší 3*, filmu podle mě přesto něco chybělo, nebyla to nejhorší žánrovka, za shlédnutí určitě stojí, ale viděl jsem lepší, ale pokud paříte mezi fandy post-apokalyptických filmů, potažmo trash/režiséra D'amata, film si jistě užijete. ()

SeBig

Začátek vypadal slibně, temné město ve tmě, postapo prostředí jako v Escape from NY, bitky a tak dále. Jenže pak se rozednělo a stím šla celá ta atmosféra doprdele. Z drsného temného prostředí postapo města se hrdinové přesunuli na už pro mě nehorázně ohranou pustinu takže tu máme cestování pustinama aka Texas gladiators aka Equalizer 2000 aka Warriors of the Wasteland atak dále atak dále.. tohle už jsem za poslední dobu viděl tolikrát, že už mě tenhle styl začal bohužel trochu srát. Vím, je to moje vina nejspíš, že si pouštím filmy s podobnou tématikou, ale stejně by to dopadlo stejně i kdybych si to pustil za deset let. Hl. hrdina nemastný, neslaný vousoun to stejný ostatní viz telepatická arabka. Líbil se mi jen začátek a když byly u těch slepejch mnichu s mečema nebo co to mělo bejt. Kdyby aspon dodělali ten poslední duel s noži, možná by to mělo ješte málo něco do sebe, ale oni to střihli a už ta na férovku šoupli titulky na druhou stranu jsem byl ale rád že to aspon skončilo, už tak se mi to zdálo natažený. No, stejně by to nejspíš nepomohlo páč jsem se trochu nudil. Velké plus ale za to že akce je tam teda požehnaně. ()

J.Connor

D´Amato pouhý rok po Anno 2020 - I gladiatori del futuro vypustil do světa další post-apo, nestydíce se použít pár stejných herců (Cliver, Yamanouchi) a lokací. Endgame začíná jako Běžící muž, aby se následně zvrtl ve futuristickou bizarní road-movie. Oproti "2020" však nedisponuje takovou pestrostí a přes jednu fackovací bitku ve stylu Buda Spencera se bere hodně vážně. Navíc je Endgame o dost krotší, takže obsahuje méně gore a dokonce dojde jen k jednomu znásilnění, i když slintajícím rybím mužem (a to už sem si říkal, že se snad bude jednat o první film, kde se Laura Gemser nesvlékne). Naštěstí je zde také George Eastman, který opustil režisérsko-scénáristickou stoličku a dává notnou pitvořivou hereckou lekci topornému Cliverovi (kterej tady z oka vypadl Selfbrushovi), jenž se snaží o ošlehané Eastwoodovské pohledy, tedy spíše jeden pohled, který si z xichtu neodstraní po celých devadesát minut. Zajímavostí jistě je, že na konci se v cameu pilota vrtulníku objeví Michele Soavi, jenž se i podílel na režii. Údajně byl tohle Joeův nejmilejší film. Dle internetů v něm zejména během dvou absurdních megapřestřelek zařve 160 lidí. ()

erl

Skvělé obsazení , akce a hlášky. D'Amato přináší zábavu a odreagování v post-apokalyptickém stylu. ()

corpsy

Čo možno čakať od kultového D´Amata? Buď porno, alebo non-stop akčný výplach, plný ,,originálnych,, vsuviek a nápadov. Ale keďže pán Joe bol pri svojich filmoch rýchlokvas, je badateľné, že sa zrejme točilo v tých istých lokáciách, ako jeho predchádzajúci opus 2020 TEXAS GLADIATORS a to je pre mňa najväčšia škoda. Vidieť teda prakticky tie isté akčné scény, ako minule, len s iným ( možno ) postavením kamery, je aj pre mňa ( priaznivca takýchto bizarností ) smutné. P.S. Carlo Maria Cordio zrejme poznal soundtrack BLADE RUNNERa naspamäť. ()

pepua

Zábavný post-apokalyptický film! Samozřejmě už z dnešního pohledu nejde o nic seriózního, ale jisté kouzlo tomuto filmu zůstalo dodnes. Joe D'Amato opět přeskakuje z žánru do žánru (tentokrát i do pohádky) a opět je to velmi zábavné a scéna, ve které se skupinka hrdinů brání hordě „mnichů“ se pro mne stává naprostým kultem v béčkových akčních filmech. Kdo si libujete v obskurních, laciných akčňácích, neváhejte! Mám pocit, že v jedné z posledních scén zazní část Čajkovského Koncertu pro klavír b moll, takže patos jak stodola, což by jen dokazovalo, o jaký mix žánrů se jedná… ()

vitekpe

Lacina ptakovina bez ladu a skladu, filmare to asi bavilo, ale me jako divaka ne. (Joe D'Amato umel tocit porno, o tom zadna...) Televizni vizual tomu taky neprospel. A Lauru jsem tam ani jednou nezahlid nahou. :) ()

TERRORDROME

Sračkár Joe D'Amato tentoraz odviedol na svoje pomery celkom slušnú prácu, aj keď to samozrejme stále zostáva v mantineloch strednej mentálnej retardácie, ale aspoň celkom zábavnej. V postapo kulisách začmudených ulíc ovládaných fašistami sa odohrávajú gladiátorské zápasy kde si to drsný a drsnejší týpci natrvrdo rozdávajú. O tom však tento film ani tak nie je, Mad Max tu stretáva Siedmych Statočných a tí majú za úlohu dopraviť skupinku telepatov preč z mesta. V panteone hrdinov máme okrem hlavného bradáča šľachovitého ninju a prerasteného Vikinga aj toho ksichta ktorého vo filmoch stále fackovali Bud s Terencom a Šimon s Matúšom. Ale najlepší z obsadenia bol charizmatický polozáporák George Eastman, ktorý ostatných prevyšoval nielen tým že má cez dva metre. No, myslel som že sa budú musieť prebojovať cez fašistické zátarasy, ale tí na nich prekvapivo serú a objavia sa zase až v závere. Medzitým výprava zažíva komicky absurdné hromadné prestrelky so slepými mníchmi a mutantmi čo majú opičie ksichty a rybie prsty. Hrdinovia ich kosia po desiatkach a často to pôsobí pomerne srandovne, predovšetkým zábery kde sa hádžu o zem keď vedľa nich prdne dymovnica simulujúca granát. Takým úsmevným bonbónikom sú potom pästné bomby do hlavy v štýle Buda Spencera od onoho vikinga. Ale pády z motoriek vyzerali dobre a bolo ich fakt veľa. Finálny stret s fašistami bol taktiež značne bizarný, spacifikoval ich totiž chlapec s telekinetickými schopnosťami ktorými vyvolal na potácajúcich sa esesákov strašidelný vetrisko, spúšťal lavíny šutrov a potom zdvihol do vzduchu dodávku ktorú im nechal padnúť na hlavy. Suma somárum, stupídnej wtf zábavy je tu hojne, takže to nenudí a preto menej ako tri nedostane. ()

Shanen29

Celkem slušný post apo,ale výhra to v žádném případě není.Jsou chvíle,kdy opravdu máte chut si na chvíli zdřímnout a probudit se až na posledních 15 minut,jenže koncem to nekončí.... ()

RetroMan

Dvě a půl. Nebylo to nakonec tak špatný, ačkoli nejsem moc příznivcem futuristických post-apokalyptických nářezů. Ale pro fanoušky MAD MAXe nutné k vidění. Joe se docela vytáhl, protože v tomto filmu použil i masky na mutanty (sice trochu podoba z Planety opic), odvážné krkolomné kaskadérské výstupy, dokonce pyrotechnické efekty a na závěr přiletěla skutečná helikoptéra. Přestřelky, rvačky různých stylů (zabijácký ninja byl super, spencerovky), hybridní auta. Co mě dostalo nejvíc byla ta telepatie mezi Laurou a Shannonem a hlavně telekineze v podání toho malého chlapce. Jde o takový mix všeho možného, objeví se i nahota. Několik scén je opravdu zajímavých. Takhle by nějak mohl dopadnout Running Man s rozpočtem kolem 5.000 dolarů. ()