poster

Endgame - Bronx lotta finale

 • Itálie

  Endgame - Gioco finale

 • Austrálie

  Endgame

 • USA

  Endgame

 • Velká Británie

  Endgame

 • USA

  End Game

Akční / Sci-Fi

Itálie, 1983, 98 min

 • SeBig
  **

  Začátek vypadal slibně, temné město ve tmě, postapo prostředí jako v Escape from NY, bitky a tak dále. Jenže pak se rozednělo a stím šla celá ta atmosféra doprdele. Z drsného temného prostředí postapo města se hrdinové přesunuli na už pro mě nehorázně ohranou pustinu takže tu máme cestování pustinama aka Texas gladiators aka Equalizer 2000 aka Warriors of the Wasteland atak dále atak dále.. tohle už jsem za poslední dobu viděl tolikrát, že už mě tenhle styl začal bohužel trochu srát. Vím, je to moje vina nejspíš, že si pouštím filmy s podobnou tématikou, ale stejně by to dopadlo stejně i kdybych si to pustil za deset let. Hl. hrdina nemastný, neslaný vousoun to stejný ostatní viz telepatická arabka. Líbil se mi jen začátek a když byly u těch slepejch mnichu s mečema nebo co to mělo bejt. Kdyby aspon dodělali ten poslední duel s noži, možná by to mělo ješte málo něco do sebe, ale oni to střihli a už ta na férovku šoupli titulky na druhou stranu jsem byl ale rád že to aspon skončilo, už tak se mi to zdálo natažený. No, stejně by to nejspíš nepomohlo páč jsem se trochu nudil. Velké plus ale za to že akce je tam teda požehnaně.(29.9.2016)

 • Karlos80
  ***

  Několik "recyklovaných" nápadů z o rok mladšího D'amatova post-nukleárního trashe "Anno 2020 - I gladiatori del futuro", a nejen z něho, ale jinak opět spousta podle mě obstojné akce a přestřelek, na motorkách, autech, ale i na zemi, desítky ne-li stovky mrtvých, zábavy, levných trikových efektů, opět několik bizarních postav jako mutanti, barbaři, SS jednotka s plynovými maskami, rybí muž, nevidomí mniši, vojáci vypadající jako Darth Vader, na druhou stranu ale i zajímavých, legračních kostýmů, gore je tu tentokrát méně (i když krátká sekvence se sekyrou v hlavě byla docela dobrá), prostředí bylo to co mě tu ale tentokrát vůbec neoslovilo, první polovina filmu byla z mého pohledu daleko nudnější a únavnější, spousta tmavých a mlhavých scén, v opuštěném jadernou válkou zničeném městě a polorozpadlých skladech, dotoho ta strašná monnotóní hudba, od druhé se to trochu rozjelo, tempo se zrychluje, film přibral na obrátkách, akce střídala akci, no ona tu byla téměř nonstop, přišlo více vzrušení, několik zajímavých scén, různých nových rekvizit, technických vymožeností a vychytávek, "B" obsazení bylo jednoznačně zvučnější, 2 herci (Cliver, Yamanouchi ve skvělé a příjemné roli Ninja bojovníka) se objevili i v předchozím filmu, příběh i když působil ploše a nenápaditě, tak nebyl úplně nejhorší. Eastmen v roli padoucha (opět!) byl neuvěřitelně cool a ďábelskej týpek, ale jinak totálně chladný k ženám, což nebyl zas až tak častý jev v jeho filmech, krásná mulatka Laura Gemser se nám tu opět trošku odhalila, i když nechtěně (jak překvapivé, už jsem vážně myslel že ten moment nepřijde!), jinak zde hrála opět pod dozorem svého manžela Gabriela Tintiho. Finále mě ale jinak dobře pobavilo, charakter Al Clivera bohužel trochu zklamal. "Vítěz bere vše". Kdo vyhraje, není bohužel divákovi už známo, následuje otevřený konec, tentokráte ale nevadí. Dávám slabší 3*, filmu podle mě přesto něco chybělo, nebyla to nejhorší žánrovka, za shlédnutí určitě stojí, ale viděl jsem lepší, ale pokud paříte mezi fandy post-apokalyptických filmů, potažmo trash/režiséra D'amata, film si jistě užijete.(23.11.2011)

 • RetroMan
  **

  Dvě a půl. Nebylo to nakonec tak špatný, ačkoli nejsem moc příznivcem futuristických post-apokalyptických nářezů. Ale pro fanoušky MAD MAXe nutné k vidění. Joe se docela vytáhl, protože v tomto filmu použil i masky na mutanty (sice trochu podoba z Planety opic), odvážné krkolomné kaskadérské výstupy, dokonce pyrotechnické efekty a na závěr přiletěla skutečná helikoptéra. Přestřelky, rvačky různých stylů (zabijácký ninja byl super, spencerovky), hybridní auta. Co mě dostalo nejvíc byla ta telepatie mezi Laurou a Shannonem a hlavně telekineze v podání toho malého chlapce. Jde o takový mix všeho možného, objeví se i nahota. Několik scén je opravdu zajímavých. Takhle by nějak mohl dopadnout Running Man s rozpočtem kolem 5.000 dolarů.(4.8.2012)

 • corpsy
  ***

  Čo možno čakať od kultového D´Amata? Buď porno, alebo non-stop akčný výplach, plný ,,originálnych,, vsuviek a nápadov. Ale keďže pán Joe bol pri svojich filmoch rýchlokvas, je badateľné, že sa zrejme točilo v tých istých lokáciách, ako jeho predchádzajúci opus 2020 TEXAS GLADIATORS a to je pre mňa najväčšia škoda. Vidieť teda prakticky tie isté akčné scény, ako minule, len s iným ( možno ) postavením kamery, je aj pre mňa ( priaznivca takýchto bizarností ) smutné. P.S. Carlo Maria Cordio zrejme poznal soundtrack BLADE RUNNERa naspamäť.(15.9.2017)

 • pepua
  ****

  Zábavný post-apokalyptický film! Samozřejmě už z dnešního pohledu nejde o nic seriózního, ale jisté kouzlo tomuto filmu zůstalo dodnes. Joe D'Amato opět přeskakuje z žánru do žánru (tentokrát i do pohádky) a opět je to velmi zábavné a scéna, ve které se skupinka hrdinů brání hordě „mnichů“ se pro mne stává naprostým kultem v béčkových akčních filmech. Kdo si libujete v obskurních, laciných akčňácích, neváhejte! Mám pocit, že v jedné z posledních scén zazní část Čajkovského Koncertu pro klavír b moll, takže patos jak stodola, což by jen dokazovalo, o jaký mix žánrů se jedná…(6.6.2011)

 • - Mezi svými filmy považuje tento režisér Joe D'Amato za svůj nejoblíbenější. (Karlos80)