poster

Záležitost rodiny

 • francouzský

  Affaire de famille

 • anglický

  Family Values

Komedie / Krimi

Francie, 2008, 80 min

Režie:

Claus Drexel

Kamera:

Antoine Roch

Střih:

Simon Jacquet

Scénografie:

Sylvain Chauvelot

Kostýmy:

Anaïs Romand
(další profese)
 • Snorlax
  *****

  Mám čím dál tím raději Dussoliera nového tisíciletí. Vypadá a tváří se jako gentleman ze staré školy. On jím dokonce bezpochyby i je. Ale dokáže si přitom ze sebe dělat neskutečnou legraci. A tak nejsilnějšími momenty byla jeho přítomnost před kamerou. A kapitola Jean si mi jevila nejzdařilejší, škoda, že byla tak kratičká. Clausi Drexele, tahle scenáristická a režijní prvotina se Vám velmi povedla, takže šupky dupky, koukejte honem natočit něco dalšího, už se těším.(4.1.2014)

 • Aky
  ****

  Nadprůměrně chytrá, chvílemi příjemně morbidní komedie o dokonalé loupeži sázkařských peněz, která se jako většina dokonalých loupeží zvrtne a následuje eskapáda přehmatů, omylů, nepochopení a nedorozumění až k finále, v němž se vrší jeden zvrat za druhým. Kratičká stopáž způsobuje lítost, že všechno už skončilo.(10.5.2014)

 • Vesecký
  ****

  Dokud mi závěrečná pětiminutovka neukázala, že šlo o parodii na krimifilm, považoval jsem tenhle příběh za velmi slaboduché až amatérské dílko, v němž se děly málo pravděpodobné a nesmyslně vykonstruované věci. Pak mi začalo svítat, když se ukázalo, že vlastně všichni "hrdinové" jsou vlastně lumpové, jimž jde o to získat prachy a využít je. Jako by to byl obraz dnešní společnosti; koneckonců tímhle trojstranným pohledem získal divák ucelený příběh, který se tázal, jak by se sám divák zachoval v případě, že by sám byl tím bývalým fotbalistou, majitelkou obchodu či nedozrálou dívkou, která se zaplete do krádeže poněkud aktivněji... Pro mnohé by to byl pohled do vlastní tváře... Díky záběrům na pohřbívané mladíky a na vybuchující pytle s penězi tomu čtyři hvězdičky dám.(20.6.2014)

 • Madsbender
  *****

  Rašómon v rodinnom vydaní (nepliesť s filmom pre celú rodinu) alias after-heist thriller s tarantinovským nádychom, komorná rodinná dráma, čierna komédia zmiešaná s jemným francúzskym humorom, hororovými scénami a niekoľkými desiatkami popkultúrnych odkazov od Psycha cez Osvietenie až po Pulp Fiction. A to prosím po francúzsky, inteligentne (!) a s Dussolierom v hlavnej roli. Pomaličky vstrebávam dojmy a od samého prekvapenia (veľmi príjemného, samozrejme) ani neviem, čo ešte povedať. Snáď len dve veci: tretia kapitola je GE-NI-ÁL-NA a fakt, že toto proste musíte vidieť. 100%(18.5.2014)

 • Autogram
  ****

  Osvedčený prístup snímania tej istej udalosti z pohľadu rôznych osôb prináša mnohé prekvapenia. Spočiatku sú očakávané, neskôr už prekvapujúce a ku koncu šokujúce. A to veľmi príjemne, keďže od tohto neznámeho filmu som neočakával nič, a nakoniec z toho bola veľmi príjemná jazda s podarenou rodinkou. Zločinci sú, ako v každej francúzskej kriminálke za blbcov a humorom sa celkovo nešetrí, najviac sa mi pozdávala asi predajňa so zbraňami.(15.5.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace