Lovec medvědů

Lovec medveďov

Old Bear Hunter, The

Japonsko, 1982, 103 min

Tošio Gotó

Príjemný, skôr rodinne ladený príbeh, ktorý má mierne dobrodružný ráz. Atmosféra je parádna, k čomu dopomáhajú nielen krásne scenérie hôr, snehu a celkovo prírody niekde na periférií civilizácie, ale aj samotní herci. Akurát to spracovanie, a to aj technické (scéna s medveďom alebo psami), je povedzme že jednoduchšie, resp. naivnejšie a s pár logickými nezmyslami.(1.10.2014)

Tak pozor. Když nepočítám pohádky, tak tohle je velmi pravděpodobně vůbec první celovečerní film, který jsem ve svém životě v televizi viděl. Brečel jsem šíleně a určitě proběhla i nějaká ta noční můra. Ale díky tomu jsem si útržky pamatoval i po těch 25? letech a byl jsem schopen si ho dnes dohledat. ___ Ovšem nepamatoval jsem si, že ústřední pes je Doge aka ShibeZ.(3.5.2016)

Lovec medvědů je společně s filmem Rim Kok-Čong (1988) na pomyslném vrcholu snímků, které bych rád znovu viděl, ale na reprízu v České televizi moc nevěřím. Vzpomínám si na scény, kdy děda pejskovi mazal medvědí sádlo kolem tlamy a hraničilo to s týráním, protože se mu to nelíbilo. Pamatuji si pouze střípky a proto dávám čtyři hvězdy a určitě chci zhlédnout znovu a případně opravit hodnocení směrem nahoru.(12.5.2012)

Krásný a dojemný příběh zasazený do nádherných scenérií japonských hor. Ani po tolika letech co jsem film měl možnost vidět poprvé neztratil nic ze svého kouzla. Jistě tomu hodně napomáhá i vydařený původní dabing pro ČST. Není bez zajímavosti, že je v něm možné slyšet tehdy ještě mladičkou Aňu Geislerovou.(27.1.2014)

Vcelku nenáročná variácia na Hemingwayovho Starca a more. Napriek tomu som neľutoval čas strávený sledovaním obyčajných japonských dedinčanov, pre ktorých sú malé medvede prostriedkom k obžive a veľký medveď nepríjemným spestrením ich pomerne jednotvárneho života. Pre starého muža je však tento medveď najväčšou a poslednou výzvou jeho života. Necítim potrebu obdivovať krásy prírody, ani haniť priemerné herecké výkony a už vôbec sa nebudem zamýšľať nad 84 %, ktorými v ČSFD zatiaľ tento film disponuje.(29.3.2018)