Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mužů je dostatek, ale který je ten správný?  Co má dělat atraktivní třicátnice, jež má špatné zkušenosti s muži a touží po dítěti? Stejné dilema prožívá Dóra, která bydlí v Budapešti a pracuje jako dramaturg v jednom divadle, kde připravuje inscenaci podle své dramatizace slavného románu Choderlose de Laclose Nebezpečné známosti. Právě zjistila, že je zasnoubena s ženatým mužem, jehož manželka je těhotná. Dóra cítí, že v jejím životě by také měla přijít změna, na níž každá žena čeká. Nechce ale prožívat další zklamání, rozhodne se, že od této chvíle nic neponechá na náhodě. Dá si na internet inzerát na seznámení s mužem pod značkou: Nic víc než sex. To, co následuje v dalších dnech, otřese jejím životem více, než očekávala... Romanticky laděný příběh o strastech současné mladé ženy natočila jako svůj režijní debut Krisztina Godaová. Působivě přitom propojila civilní život hlavní hrdinky s divadelním prostředím. Nejdůležitější role svěřila dvěma nejobsazovanějším maďarským hercům: citlivou Dóru ztvárnila Judit Schellová (Konec, Člověk bez osudu), věčného donchuana hraje Sándor Csányi (Polštář Jadwigy, Revizoři). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (52)

pm 

všechny recenze uživatele

Oddechová romantická komedie, která sice nedisponuje intelektuálním humorem Woodyho Allena nebo vtipným nadhledem britské produkce, přesto nesklouzává k trapnosti. Příběh o hledání toho pravého či pravé je možná zaplněn spoustou klišé, ale divácky mne neuráží jako většina českých filmů tohoto žánru. ()

thommas 

všechny recenze uživatele

Po filmech Konec a Revizoři jsem žil v domění, že jen přes dvě hraniční čáry od nás se točí výborné a hlavně vtipné komedie. Romantická slátanina Csak szex és más semmi je minimálně jako kudla do zad nebo špízová jehla do bránice. Judit Schell i Sándor Csányi se rok před Nic víc než sex sešli v romantické komedii Zastavte matku Terezu! a všechno fungovalo minimálně dobře, takže kde je problém? Možná nedotaženost, roubovanost? Například postava divadelního režiséra. Není nijak rozvedená, cosi je pouze naznačeno jeho posedlostí roztodivnými zapalovači - a to je celé. Proč tedy? Jako komický prvek to nefunguje. Godin majstrštyk si chtěl až moc hrát na srandu se špetkou vztahové pravdy. Kdyby se Judit opila a v alkoholovém oparu se prostě a jednoduše nechala kdesi a kýmsi zbouchnout, mohlo z toho být slušné sociální drama o svobodné matce. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Veskrze nenáročná, nicméně funkční maďarská komedie o biologických hodinách, které nedávají části žen spát, o vztazích, plození dětí a v neposlední řadě o sexu. Zejména v první půli nepostrádá půvabné momenty a komické hlášky, v druhé části jde poněkud do ztracena a používá banální žánrová klišé. Celkový dojem: 55 %. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jestli je v Evropě nějaký národ, u kterého jsem si jistý, že mu zcela na plný počet hvězd nerozumím, pak to bude asi Maďarsko. Nejenom, že má praštěnou řeč, která má kořeny napojené i na Finštinu, Maďaři také mají zvláštní smysl pro humor a kolikrát se nebojí některé věci říct na plnou hubu. Faktem stále zůstává, že film měl naprosto pitomou zápletku, ale do té se zamotalo překvapivě solidní množství pěkných Maďarek. Abych pravdu řekl, do té doby jsem si myslel, že Maďarka nerovná se hezká holka. Tenhle film je toho důkazem a já jsem konečně viděl první dvě hezké Maďarky v mém životě. Tak alespoň něco mi tenhle film dal. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tolik hezkej Maďarek - 2 - jsem snad ještě pohromadě neviděl. Zdá se, že Maďarsko bude hezká země, asi tam vyrazím. Navíc seznamování s Maďarkou co umí jen maďarsky si prostě musím dopřát, až na mě spustí nějaká kočka maďarsky, tak počítám že mě to silně vzruší . Vůbec ve filmu co maďar, to sympaťák a Sándor Csányi je úplně maximální frajer už z filmu Revizoři a ta epizodní scéna v metru, to byla taky těžce luxusní "revizorská" odkazovka. Ostatně hláška směrem k Sándoru Csányim "Já jsem alespoň nepřefikla celé východní Maďarsko" a jeho odpověď "No, no, tady je někdo najednou nějak moc pruderní" zcela vystihuje podstatu filmu. Pohodu, vtipný dialogy, sympatický herce, uvěřitelný postavy, vtipný situace a geniální rady - "Žádná ženská za to nestojí, leda že by byly dvě a šestnáctky a dvojčata:" Víc takhle zábavných a oddechových kousků, protože kvalitním humorem se v dnešní době nemůže nikdy nic posrat a na závěr ještě jedno poděkování, které adresovala jedna z hlavních hrdinek všem chlapům "Chlapům a jiným bakteriím srdečně děkuji za spolupráci" :-)) No holky a proč vy nám nikdy za nic nepoděkujete ? ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama