Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2005, 92 min

Prosím vás, jestli je tady ještě někdo, kdo nebyl v SM salónu, o čemž já silně pochybuji, nicméně jestli snad přece někdo, tak dobře poslouchejte Jasona Stathama co vás v takovým SM sálonu čeká za krásy. Já si to nahrál na CD a teď to pouštím amplioném lidem z okna. Velmi strhující výkon podal Jason Staham rovněž, když mluvil o tom, jak se cítí impotent. To by mohl náš prezident z fleku přečíst jako novoroční projev místo těch egožvástů .(19.12.2007)

Na tomto filmu mě spíš než název, který také dokáže přitáhnout pozornost diváka zaujalo obsazení. Chris Evans v jedné ze svých velice náročných rolí a Jessica Biel jako povrchní holka s přezdívkou London. Mám ráda prolínání přítomnosti s minulostí a pozvolné osvětlování příběhu a osudů postav. Syd, který se stal troskou poté co ho opustila krásná London se dostává na rozlučkovou párty již jmenované slečny a tam uvažuje nad tím co se životem přitom fetuje a pije alkohol s chlápkem, kterého ani nezná a skrývá svou bolest za závislost a clonu nevzhledného pobudy. Oceňuji propracovanost postav ale někdy je to na diváka příliš.(20.3.2012)

Nenápadný, leč o to zajímavější film. Téměř celý snímek se odehrává v jedné místnosti, v koupelně. Kde Syd, zničený po rozchodu s London, neustále šnupe koks se svým novým přítelem a dealerem v jedné osobě. A každý vypráví svůj příběh a zážitky ( větší prostor má samozřejmě Syd ). Film je tedy vlastně jeden dlouhý rozvhovor dvou postav. A tady je možná pro někoho kámen úrazu. Dialogy se občas snaží být moc filozofické a úvahové. Ale na druhou stranu některé jsou celkem vtipné ( návštěvy v SM salonu, pokusy s rýží ). Film má tedy dvě časové roviny. Součastnost se prolíná s retrospektivou. Díky flashbackům si divák postupně skláda příčiny rozchodu. Určitě zajimavý film s výrazným střihem, který si zaslouží zkouknout už jen díky Jasonu Stathamovi s bujnou kšticí a jeho proslovem o impotenci.(21.3.2012)

Slušné konverzační drama. Dva cizince spojí kokainová lajna, aby jeden druhému otevřel svou třináctou komnatu. Svým způsobem osobité, avšak celé to jede na moc malém písečku, což mi potvrdili i flashbacky, které jsou spíše do počtu (Batemanuv sado-maso salon je však určitým způsobem delikátní). Celkově vše vyvažuje rozumná stopáž, kdy při tom nekonečném šňupání a postupném odhalování pravd vše moc příjemně odsípá.(8.8.2008)

• giovanni3

Od prvního pohledu velmi zajímavá soupiska tudíž jsem si říkal, že by to šlo. Celý film bych shrnul jako kecy o vztazích/sexu/bohu na záchodku rozlučkové party s překupníkem drog víc nic to není a to jde v jedné smyčce 92 minut s tím, že občas tam nadhodí polonahou Biel jindy nějakou prostitutku atd... ono co kdyby se někdo nudil. Tudíž mi to přišlo jako rádoby intelektuální film okořeněný drogami se snem se dostat do společnosti filmů jako Trainspotting či Requiem za sen, ale to se prostě hodně nepodařilo. Tak nějak mi to občas přišlo jako, když člověk přijde hodinu před zavíračkou do hospody a kecá s partou opilců a sám při tom popíjí, jen zde ve filmu to bylo "na úrovni" a kokainem. Takže jsem se moc nebavil, ale dodívat se na to šlo již jen skrze mého oblíbeného Stathama, který vypadal s těmi vlasy děsně. 2z5(26.12.2012)