Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2005, 92 min

Při sledování tohoto filmu mě náhle přepadla pěkná depka, protože mi připomněl jedno období z mého života. Od půlky jsem se na něj nedokázala plně soustředit, tak jak by si tento film zasloužil, ale myslím si, že právě to, bylo účelem tohoto filmu, donutit nás přemýšlet a to se mu opravdu podařilo. Nějak jsem ani nedokázala vnímat herce, spíše jsem vnímala myšlenku, kterou se film snažil předat.(25.3.2012)

• Radek99

Neznámý režisér Hunter Richards si chtěl patrně hrát na něco, co není a co neumí. Neuchopitelný výsek čehosi, snad zamýšlené jako konverzační drama, jakási pseudoromantická filmová psychoanalýza plná nefunkčního pozérství, při které usnul nejen ordinující psychoanalytik, ale i nejeden divák, významová pole jsou zde až neobvykle povrchní, herci naprosto bez charismatu a výsledkem je hodina a půl silné nudy... U tohoto filmu platí stejně jako u psů, že ten pes, který štěká, nekouše. A London je naprosto bezzubá oslintaná fenka...(23.4.2010)

• Tuax

Pro me byl tento film nezazivnym zklamanim. Jason Statham jen mlel a mlel a pusobil jako parez. Jesica Biel pusobila jako nevyrovnana osobnost bez charakteru, ktera zije jen pro jednu emoci a ostatni me taky nijak neuchvatili. Navic film natoceny vetsinove ve dvou interierech a bez deje, jen s dialogy a dialogy, ktere po case byly unavne. Jejich syrovost a hrubost to mela si vyvazovat, ale ume se to minulo ucinkem. Jedine co bych bral jako plus, byly video prostrihy, ktere zobrazovaly nektere myslenky postav a vypraveni.(1.10.2010)

Přítomnost Jessicy Biel a Chrise Evanse v charakterově poměrně náročných rolích je vcelku diskutabilní, ale i přesto je zvládli docela obstojně. Bohužel jaksi zůstali ve stínu vynikajícího Jasona Stathama, který opět rozsévá dávky neskutečného charismatu a jeho barvité líčení návštěvy sadomasochistického salonu či „přednáška“ o mužské erekci jsou scénáristické perly, které si žádají opravdového herce, kterým Jason bezesporu je. Bohužel debutující režisér Hunter Harris pojal celou záležitost jako ryze smetánkovou záležitost (luxusní byty, drahé oblečení, spousta alkoholu a kvalitního kokainu), čímž film získává poněkud snobský nádech a v mnoha ohledech působí jako zbytečná póza, do které jako by ani příběh konce jedné velké lásky (plné sexu, mejdanů, pseudo-sofistikovaných debat a následných hádek) snad ani nepatřil a za předpokladu, že se vlastně nic nevyřeší a závěr odpovídá standardům, jedná se víceméně o (ne)tuctovou romantiku.(20.8.2006)

Nenápadný, leč o to zajímavější film. Téměř celý snímek se odehrává v jedné místnosti, v koupelně. Kde Syd, zničený po rozchodu s London, neustále šnupe koks se svým novým přítelem a dealerem v jedné osobě. A každý vypráví svůj příběh a zážitky ( větší prostor má samozřejmě Syd ). Film je tedy vlastně jeden dlouhý rozvhovor dvou postav. A tady je možná pro někoho kámen úrazu. Dialogy se občas snaží být moc filozofické a úvahové. Ale na druhou stranu některé jsou celkem vtipné ( návštěvy v SM salonu, pokusy s rýží ). Film má tedy dvě časové roviny. Součastnost se prolíná s retrospektivou. Díky flashbackům si divák postupně skláda příčiny rozchodu. Určitě zajimavý film s výrazným střihem, který si zaslouží zkouknout už jen díky Jasonu Stathamovi s bujnou kšticí a jeho proslovem o impotenci.(21.3.2012)