ファイナルファンタジーVII アドベントチルドレン

• japonský

Fainaru fantajî sebun adobento chirudoren

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 101 min (Director's cut: 126 min)

• FFilipCZ

Mé hodnocení jako by z úst vypadlo uživateli Cival. Lépe bych to asi neřekl. Pamatuju na své mládí, kdy jsem odebíral Score. Snad v každém vydání tam byl článek či zmínka o tom, že vychází nové Final Fantasy. Začalo to šestkou, sedmičkou, desítkou, patnáctkou. No ani bych se nedivil, kdybych jích teď bylo třeba třicet. Ale dost už o hrách (i když dost vážně uvažuji, že bych si přece jenom nějaký ten díl zkusil zahrát, už na to mám i celkem schopné "železo"). Jediné co mne na filmu zaujalo je prvotřídní počítačová animace, kvůli které jsem se rozhodl investovat do tohoto filmu svůj čas.(4.3.2013)

Člověk ani nemusí být fanda série Final Fantasy aby ho tento film totálně pohltil svým příběhem, atmosférou, prostředím a opravdu originálními postavami. Říka se, že neznalost neomlouvá, škoda, že jsem neměl možnost hrát sérii FF abych mohl lépe poznat postavy, pokud kupovat konzoli, tak FF je nejpádnější důvod. Film se nese opravdu v bombastickém tempu, hlavně akce, ta je tak OBROVSKÁ, ELEGANTNÍ, DECHBEROUCÍ, sledoval jsem opravdu se zatajeným dechem. To není jediná věc, kterou tento film oplývá. Na řadu přichází zajímavý a strhující děj, který mě nenechal chladným ani na okamžik. Ale to ještě nestačilo, výčet nekončí, jak už to bývá, takové filmy přichází ještě se strhujícím hudebním doprovodem, který hlučně a účelně dotváří atmosféru, Advent Children není vyjímkou. Metalová muzika střídána s jemným hudebním doprovodem.(27.11.2006)

I když jsem nikdy nehrála hru, tak jsem si to užila. Viděla jsem Last order, po něm jsem si trochu popovídala s kamarádem, který to hrál, takže jsem věděla jakš takš, oč běží. Nádherná grafika. Lépe zpracovaný boje jsem už dlouho neviděla. A už chápu, proč se tolika lidem (čti dívkám) líbí Cloud (ne, že bych ho taky začala děsně žrá, lepit si ho na zeď a párovat s kdejakou jinou mužskou postavou. Ne, nikdy. Ale když se nad tím člověk zamyslí, on je takovej "hodnej", blonďatej Sasuke^^). Bylo to vážně dobrý, zabojovala bych si znovu. 3. 4. 2010 EDIT: Tak jsem viděla úplnou verzi na Blue-ripu - prosím, koukejte jen na tohle a v takovéhle kvalitě :-))))(25.8.2009)

• Terva

Věnováno všem, kteří kdysi milovali svět. Film nevyšel v Českém dabingu a výrobce titulků Pejin@lumini je věnuje všem příznivcům Final fantasy. Příběh začíná o 498 let dříve. CITÁT - Proud života - proud, který vládne životu na všech planetách....... Hned úvodní honička na motorkách ve 3 minutě je hodně nepřirozená. Co by divák nestrávil v hraném filmu, to nahradí kresba. Honička je nepřirozená a těžko uvěřitelná. Hudba byla chvilkama velmi povedená, jen hra na klavír byla příšerná a rušivá. Střih je také přehnaný. Proč musí být v kresleném filmu takové množství zmateného střihu? CITÁT - Fakt jen samý bla, bla, bla........(12.12.2014)

Pre môj stý komentár som si schválne vybral tento skvost. Hneď od rpvej minúty je jasné, že sa jedná o dielo určené výhradne fanúšikom, kde sa vôbec nestráca čas nejakým dôkladnejším predstavovaním postáv. Dokonca aj mne človeku FF svetaznalému často robilo problém stíhať s dialógmi, ktoré sa podobali viac svojím herným kolegom ako filmovej rozprávačskej technike rozvíjania deja. Ten začína 2 roky po ukončení bratovražedného honu za zachránením planéty. Človeku čo FF7 hral búši celý čas srdce pri pohľade na hrdinov ktorý mu robili spoločnosť v hre niekoľko stoviek hodín.(už len z tohto sa dá usúdiť, že objektivity by sa u mňa v tomto prípade nenašlo ani za štipku :) ).Animácia je naprosto úžasná aj keď našli by sa aj slabšie miesta. Postavy sa pohybujú prirodzene a sú animované na tej najvyššej možnej úrovni. Boje, ktoých choreografia a dinamickosť musia nadchnúť aj nezainteresovaného človeka, teda pod podmeinkou, že sa nebude snažit pozerať sa na ne len cez prizmu reálne možného. Najmä Cloudove sôboje a to najmä boj s Bahamuthom a Shepirothom sú úplne dychvyrážajúce. Pre fanúšikov žánru povinnosť a istý plný počet a pre tých ostatných vizuálne orgie.(29.10.2006)

• - Scéna, kterou film začíná, je stejná jako ta z konce příběhu počítačové hry „Final Fantasy VII“. (akisha)

• - Film měl původně trvat 20 minut. Děj měl být o tom, že někdo chtěl poslat Cloudovi zprávu a jako posel bylo vysláno dítě. Zpráva kolovala od díťete k díťeti, až nakonec k samotnému Cloudovi. Poté se mělo ukázat kdo je poslem. (Ignus.cz)

• - Film dostal v roce 2005 ocenění "Maria Award" na mezinárodním festivalu Cinema de Catalunya a v roce 2007 ocenění nejlepší animace na American Anime Awards. (Ignus.cz)