ファイナルファンタジーVII アドベントチルドレン

• japonský

Fainaru fantajî sebun adobento chirudoren

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 101 min (Director's cut: 126 min)

Pastva pro oči, trýzeň pro duši. Vizuálně promakané dílo, které ovšem neznalého FF diváka unudí skoro až ke spánku. Kdyby byl celý film jeden dlouhý souboj (viz poslední půlhodinka), neváhal bych zvednout. Takhle jen lepší 3*. Z filmu jsem si totiž neodnesl vůbec nic, jen totální chaos. Stále to totiž nepřebíjí pocit, že se díváme na dlouhé in-game video, než na ucelený film.(26.7.2009)

jedna z nejnářezovějších fantasy akcí vůbec ve formě více a méně nadupaných cutscén, které žel mně jako absolutnímu neznalci série dějově neřekly vůbec nic.. A co? Mně k radosti tajemná postapo atmosféra, zajimavé (čti cool v horším případě, charismatické v lepším) postavy a hlavně ta úžasně natočená a neskutečně eye-candy akce říznutá nějakou tou pro japonce typickou filozofií stačí.. Proč to nemá pokračování?(3.7.2012)

Audiovizuální nářez určený výhradně fanouškům hry, vlastně něco jako opožděné outro k Final Fantasy VII. Příběh je velice prostý (nikoliv však hloupý) a slouží jen jako spouštěč pro strhující a vynalézavé akční scény, které i při několikátém sledování dokáží stále vyrážet dech, a na kterých je pozoruhodné, že si i přes často zběsilý střih zachovávají přehlednost.(5.1.2006)

Pro mne osobně nejlepší anime mého života. A zřejmě to již nikdy nic nepřekoná. Bohužel, tento jedinečný skvost ocení zejména hráči videoherní série a zejména ti, kteří měli tu možnost dohrát videohru "Final Fantasy VII". Již videohra oplývala neopakovatelnou atmosférou, na svoji dobu úžasnou grafikou, rozsáhlým a složitým dějem ... Asi při třech scénách hraní videohry jsem brečel dojetím!!! A to opakovaně. Hru jsem dohrál asi tak pětkrát a čas u ní strávený se pohyboval vždy v rozmezí od 80 hodin do 140 hodin. A když jsem měl tu čest vidět a pořídit si anime film, doslova jsem šílel štěstím a blahem, co přede mnou tvůrci rozehráli. Film naopak těžce naráží na původní děj videohry, takže nezasvěceným unikne tak 50% důležitých aspektů. K tomu dokonalé zpracování, typická japonská atmosféra, pomalé vyprávění příběhu, který je schopen se však změnit v orgastickou akci a megasouboje. Tohle je prostě megaskvost, vedle kterého dnešní Shreci a desítky japonských velice vydařených anime filmů nemohou vůbec v porovnání obstát. Ovšem jak jsem již uvedl, film je pro okrajové publikum, které dokonale proniklo do světa Final Fantasy pomocí videoher... Ale to nevadí. Kdo však nehrál videohru, ať se na tento film ani nedívá, nebude to pro něj mít smysl...(7.12.2007)

Musim uznat, ze pocitacova grafika bola nadherna, ale ja predsa len uprednostnujem filmy takehoto akcneho typu nazivo. Taki Michael Bay alebo bratia Wachowski vedia o com hovorim. Takze tento chaoticky boj zvlastnych svetov, kvalitnych nahanaciek a bitiek ma moc nepresvedcil, davam mu 60%......28.03.2008(28.3.2008)

• - Scéna, kterou film začíná, je stejná jako ta z konce příběhu počítačové hry „Final Fantasy VII“. (akisha)

• - Stvoření Bahamut se v sérii Final Fantasy objevuje často, a to tři druhy: Bahamut, Neo Bahamut a Bahamut Zero. Ve filmu je zcela nový druh, Bahamut Sin. (akisha)

• - Na začátku filmu, kdy jde Tifa (Ayumi Ito) zvednout telefon, je v něm na okamžik vidět odraz obalu hry Final Fantasy VII pro první playstation. V Complete verzi filmu z roku 2009 je již však nahrazen jiným odrazem. (Raztubyl)