Když středoškolák Andrew, který vyrostl v Barstow, složí maturitu, zdá se, že nemá zrovna moc na výběr v tom co dál. Žije na maloměstě, je bez peněz, jeho matka příliš často zapíjí své smutky a místo, aby se starala o syna, on se musí starat o ni. A teď ho navíc postavila před hotovou věc, že se k nim nastěhuje její nový mladý přítel. Jenže všechno přece jenom není ztraceno. Poté, co se v městečku objeví půvabná Jenny, se mladík zamyslí nad svou dosavadní nesmyslnou existencí a musí se rozhodnout, co doopravdy chce. I když to pro něho bude přetěžká volba… (oficiální text distributora)

Malarkey

Film, který jak kdyby z obrázku vystihl karavan, ve kterém žije věčně vožralá máma a syn, který chce žít jinak a snaží se. Jenže snaha kolikrát upadá v zapomění a odchod z Barstow není dvakrát tak jednoduchý jak se ve skutečnosti zdá. O tom tenhle film vypráví. Nezávisle na průběhu. Ničím nepřekvapí, ničím neoslní...prostě jenom přikodrcá s jednou životní skoro-tragédií a propluje křižovatkami osudu jako fík. ()

freddy

Tak takhle nějak si představuji kvalitní americký nezávislý film. Kdybyste měli možnost změnit svůj život a zažité stereotypy, udělali byste to? Já sám se přiznám, že na tuto otázku hledám jen velmi těžko odpověď. A stejně tak se s touto otázkou potýká i hlavní hrdina tohoto filmu, osmnáctiletý Andrew, který právě dokončuje střední školu, žije jen se svou matkou v jednom americkém maloměstě, po škole si vydělává v místním knihkupectví, a jeho život nikam nesměřuje. Jenže co když přijde nový impuls v podobě první lásky, dá se říci lásky osudové a životní? Film je tak trochu o hledání sebe sama, o uvažování, co dál se svým životem, a právě to ho činí atraktivním a velmi působivým. Skutečně je zde na co se dívat a musím říci, že takovéhle filmy já prostě mám rád, rád je vyhledávám a rád se na ně koukám. Nutno dodat, že velkou zásluhu na kvalitě filmu má představitel hlavní role, méně známý a zde na databázi dosud nefigurující Kevin Sheridan, který svou roli s přehledem zvládá a který podává snad až překvapivě dobrý výkon. A ještě více potěšující je fakt, že to rozhodně není další hezká tvářička, která jako by vypadla z teenage seriálu na Disney Channel, je to průměrně vypadající mladík, který rozhodně umí hrát, což filmu přidává na věrohodnosti. Tenhle film se zkrátka povedl a jediné, co mu mohu vyčíst je trochu pomalejší, skoro až nudný rozjezd. Kvůli tomu se bohužel přikláním jen ke čtyřem hvězdám, uvažoval jsem i o pěti a třeba je časem udělím, nyní to však vidím na čtyři a půl hvězdy. ()

ecceHOMMO

Život je otrava. Ale v každom živote príde deň - okamih kedy sa všetko začne meniť a pohľad na život je okamžite krajší, problémy sú malichernejšie.....proste stojí za to žiť....ale veci sa zvyknú komplikovať, nie všetko je také ružové ako sa na prvý pohľad zdá a ......hold život je otravný.... ()

ThomasCrown

Každý sa aspoň raz v živote ocitol pred veľkým rozhodnutím, ktoré mu zmenilo život. V rovnakej situácii je aj Andrew, ktorý váha či zostať s osamelou matkou, alebo začať žiť a zmeniť svoj osud. Leaving Barstow je veľmi príjemný film o hľadaní svojej životnej cesty. Hlavný hrdina je sympatický a jeho konanie je realistické. Príjemným spestrením je postava Ryan Michelle Bathe, ale aj Andreowej matky Michelle Clunie, ktorá vyzerá úžasne. Štyri hviezdičky. ()

solisoli

Obyčajný príbeh, obyčajných ľudí o to ale pôsobivejší, pretože mnohokrát, v jednoduchosti je sila. Skvelé herecké výkony, pútavý dej skvelý scenár a režijne dobre zvládnuté. Príbeh, ktorý môže byť pre každého veľkou výzvou. Keď niečo nefunguje, treba sa chopiť novej šance, netreba sa báť, ale ísť za ňou. ()