poster

Odchod z Barstow

 • USA

  Leaving Barstow

Drama

USA, 2008, 85 min

 • ThomasCrown
  ****

  Každý sa aspoň raz v živote ocitol pred veľkým rozhodnutím, ktoré mu zmenilo život. V rovnakej situácii je aj Andrew, ktorý váha či zostať s osamelou matkou, alebo začať žiť a zmeniť svoj osud. Leaving Barstow je veľmi príjemný film o hľadaní svojej životnej cesty. Hlavný hrdina je sympatický a jeho konanie je realistické. Príjemným spestrením je postava Ryan Michelle Bathe, ale aj Andreowej matky Michelle Clunie, ktorá vyzerá úžasne. Štyri hviezdičky.(29.12.2009)

 • Malarkey
  ***

  Film, který jak kdyby z obrázku vystihl karavan, ve kterém žije věčně vožralá máma a syn, který chce žít jinak a snaží se. Jenže snaha kolikrát upadá v zapomění a odchod z Barstow není dvakrát tak jednoduchý jak se ve skutečnosti zdá. O tom tenhle film vypráví. Nezávisle na průběhu. Ničím nepřekvapí, ničím neoslní...prostě jenom přikodrcá s jednou životní skoro-tragédií a propluje křižovatkami osudu jako fík.(13.12.2010)

 • freddy
  ****

  Tak takhle nějak si představuji kvalitní americký nezávislý film. Kdybyste měli možnost změnit svůj život a zažité stereotypy, udělali byste to? Já sám se přiznám, že na tuto otázku hledám jen velmi těžko odpověď. A stejně tak se s touto otázkou potýká i hlavní hrdina tohoto filmu, osmnáctiletý Andrew, který právě dokončuje střední školu, žije jen se svou matkou v jednom americkém maloměstě, po škole si vydělává v místním knihkupectví, a jeho život nikam nesměřuje. Jenže co když přijde nový impuls v podobě první lásky, dá se říci lásky osudové a životní? Film je tak trochu o hledání sebe sama, o uvažování, co dál se svým životem, a právě to ho činí atraktivním a velmi působivým. Skutečně je zde na co se dívat a musím říci, že takovéhle filmy já prostě mám rád, rád je vyhledávám a rád se na ně koukám. Nutno dodat, že velkou zásluhu na kvalitě filmu má představitel hlavní role, méně známý a zde na databázi dosud nefigurující Kevin Sheridan, který svou roli s přehledem zvládá a který podává snad až překvapivě dobrý výkon. A ještě více potěšující je fakt, že to rozhodně není další hezká tvářička, která jako by vypadla z teenage seriálu na Disney Channel, je to průměrně vypadající mladík, který rozhodně umí hrát, což filmu přidává na věrohodnosti. Tenhle film se zkrátka povedl a jediné, co mu mohu vyčíst je trochu pomalejší, skoro až nudný rozjezd. Kvůli tomu se bohužel přikláním jen ke čtyřem hvězdám, uvažoval jsem i o pěti a třeba je časem udělím, nyní to však vidím na čtyři a půl hvězdy.(19.4.2010)

 • ecceHOMMO
  ***

  Život je otrava. Ale v každom živote príde deň - okamih kedy sa všetko začne meniť a pohľad na život je okamžite krajší, problémy sú malichernejšie.....proste stojí za to žiť....ale veci sa zvyknú komplikovať, nie všetko je také ružové ako sa na prvý pohľad zdá a ......hold život je otravný....(26.5.2010)

 • solisoli
  ****

  Obyčajný príbeh, obyčajných ľudí o to ale pôsobivejší, pretože mnohokrát, v jednoduchosti je sila. Skvelé herecké výkony, pútavý dej skvelý scenár a režijne dobre zvládnuté. Príbeh, ktorý môže byť pre každého veľkou výzvou. Keď niečo nefunguje, treba sa chopiť novej šance, netreba sa báť, ale ísť za ňou.(13.3.2019)