Šestnáctiletá matka (TV film)

• Česko

Scénografie:

Ian D. Thomas

Kostýmy:

Martha Curry

Tak toto vyzeralo na made in Hallmark. Neviem, či to naozaj vyrobili oni, ale ak áno , preradili na vyššiu filmársku úroveň a svoje konzervatívne názory tvorcovia prispôsobili realite a konečne z toho vznikol takmer nebrainwashingový, ale PRESVEDČIVÝ (až na ten patetický záver) film. Zmysluplná téma, plno diskusií s neistým koncom, presvedčivé herecké výkony, veľmi slušný scenár s dobre vykreslenými charaktermi, moralizovanie udržané na únosnej miere a hlavne varovania pred predčasným sexuálnym životom bez zavrhnutia pohlavného styku medzi mládežou ako takého.(21.1.2009)

Velmi zajímavý snímek o rodičovství ve školním věku. Na film jsem narazil náhodou a soudě dle hereckého obsazení jsem očekával takovou tu klasickou televizní záležitost, jako jsou průměrní herci, slabá technická stránka, těžká naivita. K mému příjemnému překvapení jsem se ale pletl ve všech směrech. Všichni herci zahráli výborně (v čele s Danielle u které jsem byl nejvíce překvapen), atmosféra ve filmu fungovala většinu času přesně tak jak by měla, rozhovory/proslovy ve filmu byly vedeny dosti přesvědčivě (tady by se dala určitě výtka, protože s délkou každé takové záležitosti se začala dostavovat mírná naivita). Všechno tedy víceméně funguje tak jak by mělo a tak bude divák na konci trošku zklamaný, protože vše dopadne tak jak si někdy během prvních 10ti minut můžete odhadnout, navíc závěr působí dojmem, že celý štáb už chtěl sbalit kufry a jet domů a tak film přináší neúplný dojem, což je určitě škoda. Nicméně v žánru vzdělávacích filmů pro teenagery je to svým zpracováním jeden z nejlepších co jsem viděl. PS: škoda, že se hercům z takovýchto filmu nevěnuje v Hollywoodu více pozornosti. Televizní a nezávislé snímky jsou hluboká studna plná mnoha jmen, a spousta z nich tam zůstává..(14.11.2011)

Podle komentářů a hodnocení jsem čekala od toho to filmu víc. Hlavně ze začátku se mi to moc nelíbilo. V prvních 20 minutách jsem si pohrávala s myšlenkou, že to raději vypnu. Nakonec jsem to, ale nechala dohrát dokonce a musím říct, že toho nelituji. Ve filmu se střídali momenty zajímavé a momenty, pro mě naprosto nudící. Co, ale musím kladně ohodnotit je závěrečná půlhodina. Tam jsem konečně spatřila nádherné momenty, kdy si Jacey naplno uvědomovala svou zodpovědnost. Celkově by nám měl tento snímek určitě připomenout, že opatrnosti není nikdy dost.(31.1.2015)

Pekne zahraný film o živote šestnásťročnej mamičky, o jej pocitoch a o jej živote. Ale tento film nie je len o nej, Je to aj o bezdetnej školskej poradkyni a a o matke teenagerky, ktorá sa pre dcéru obetovala, aj keď som mal mal niekedy iný dojem, ale ak sa na to pozriem celkovo, tak aj chápem jej konanie. Televízna kamera mala v tomto prípade svoje čaro a ku tomu všetkému prispel aj skvelé herecké výkony.(21.12.2010)

Na TV film akurát, v pohode. Snaží sa byť tak trochu edukatívny voči mládeži, má svoj spád, dobrý dej, aj pointu. Dokonca aj treťoradí herci sú dôveryhodní, len rola matky mi nesympatizovala. Napriek snahe priniesť adolescentom niečo pozitívne si však myslím, že ich to neosloví, ani nevaruje. Aj naďalej pôjdu so svojím názorom: "Mne sa to nemôže stať."(31.1.2017)