Šestnáctiletá matka

(TV film)
  • Česko Matkou v šestnácti (více)

Nedávno rozvedená Terry Jeffriesová s šestnáctiletou dcerou Jacey a dvanáctiletou Macy se právě přestěhovala do jiného města, aby s děvčaty a tříměsíčním synem Charliem začala nový život. Zatímco na ní leží tíha celé domácnosti, včetně veškeré péče o malého Charlieho, Jacey se jen pomalu sžívá s novým školním prostředím. Ačkoli je uznávaná studetka a nadaná sportovkyně, straní se ostatních. Důvěrnou přítelkyni si najde pouze v bezdětné školní poradkyni Donně Cooperové, která s manželem Bobem doufá, že se jim konečně poštěstí mít dítě. Když se Donna snaží pochopit chování své oblíbené studentky, odkryje překvapující tajemství. Tříměsíční Charlie není Jaceyin mladší bratr, ale ve skutečnosti její syn. (oficiální text distributora)

desEsseintes

Přiznávám, nebudu plně objektivní, "Mom at Sixteen" jsem vnímal jen útržkovitě. Přesto, to, co jsem viděl nepřekročilo rámec tradičního TV filmu, technicky žádná sláva, k nadprůměrnému hodnocení by mě vybičoval pouze silný námět. Zde se tak nekoná, příběh je sice potencionální, zázrak se želbohu neděje. Film se tak stává tradičním americkým mentorem dorůstající generace, tentokráte vybízející k zodpovědnému sexuálnímu životu... Z happyendu mě v tomto případě bolely oči... 60% ()

Vědma

Bylo to natočené dřív než Juno, takže nikdo z tvůrců neopisoval a přitom to bylo tak podobné. Ptám se jaktože? Bylo to brané o dost vážněji, ale nedivme se, tohle není sranda a taky ta démonická matka, kdyby byla o něco radostnější a pozitivnější, možná by to i jinak dopadlo, ale tady bylo od začátku jasné, jak to skončí. Ale jinak se na to opravdu dívat dalo. Bylo to tak naučné, že by to možná měli promítat ve školách a to nikoliv středních, ale základních. ()

tron

„Asi to naozaj takto malo byť.“ Larry Clark je v určitom ohľade handra. Stratené a osamelé šestnásťročné dievča, ktoré v pätnástich otehotnelo s osemnásťročným karieristom, ktorý odišiel krátko po tom, čo odišiel jej otec, a ona zostala na svojho syna sama, len s vyčerpanou matkou a mladšou sestrou. Hoci mám rád porno, tento film má pre mňa stokrát zaujímavejšiu hodnotu, ako ktorýkoľvek Clarkov "film o americkej skazenej mládeži". Danielle Panabakerová je ako Joyce prirodzená, presvedčivá a milá a „obyčajne“ - no citlivo - nakrútená snímka sa nehanbí silných scén, ktoré zapôsobia na každého, kto v živote urobil chyby. Troška prehnaných 80%. Ale pripadalo mi to ako "film so srdiečkom a ustráchanou dušou". P.S. Len si nie som istý, či s tým malým tvorcovia neporušili nejaké filmárske zákony o zákaze traumatizovania. ()

hygienik

Tak toto vyzeralo na made in Hallmark. Neviem, či to naozaj vyrobili oni, ale ak áno , preradili na vyššiu filmársku úroveň a svoje konzervatívne názory tvorcovia prispôsobili realite a konečne z toho vznikol takmer nebrainwashingový, ale PRESVEDČIVÝ (až na ten patetický záver) film. Zmysluplná téma, plno diskusií s neistým koncom, presvedčivé herecké výkony, veľmi slušný scenár s dobre vykreslenými charaktermi, moralizovanie udržané na únosnej miere a hlavne varovania pred predčasným sexuálnym životom bez zavrhnutia pohlavného styku medzi mládežou ako takého. ()

Gemini

Náhoda tomu chtěla, abych jednoho pátečního večera přepínal programy, hledajíc kulisu ke studiu a natrefil na něco, co záměr studovat změnilo na hodinu a půl civění na obrazovku a sepsání jedné osobně nepříliš jednoduché právní rady... Ale to je vedlejší. Hlavní je, že jsem byl svědkem výborných hereckých výkonů hlavních představitelek všech věkových kategorií prezentovaných takovou formou, která především při rozmluvách mladé učitelky či poradkyně se studenty zdařile navozovala dojem dokumentárního stylu a přibližovala tak celý film i s jeho nepříliš pozitivní atmosférou realitě tak jako málokterý výchovný snímek. Smekám před tehdy osmnáctiletou Danielle Panabaker, podobně jako kdysi před Scarlett Johanssonovou a jejím výkonem v Zaříkávači Koní. Podobně se klaním i Jane Krakowski, které to mimochodem sekne daleko víc než v Ally a taky svůj part sehrává daleko lépe než v Kelleyovské zábavce. Kontrast některých scén je zdrcující a slova výchova, zodpovědnost a mateřská láska získávají nové rozměry. Otázkou pak je, co má znamenat ten konec??? Pokazil bych tím potenciálním divákům zážitek z filmu, takže teď a tady jedině snad to, že Šestnáctiletá Matka nemůže jít výš než na 80%. A i když to nikoho ze zúčastněných nezajímá a nikdy se o tom nedozví, díky za to, co jste vytvořili. ()