• Jano...
  ****

  41%?!! To vážne? Uznávam, predstavitelia niektorých postáv by si zaslúžili horieť v desiatom kruhu pekelnom... (určenom pre tých, čo svojim hraním skazia celý film.) Ale príbeh, ktorý som videl ja si zaslúži rozhodne vyššie hodnotenie. Rozmýšľal som, že dám 5* na truc, ale nakoniec som sa rozhodol, že plné hodnotenie si ponechám pre veci, čo mi v noci nedávajú spávať a z princípu sa snažím nerobiť veci, ktoré neskôr oľutujem. Takže pôjdem proti davu len tak trošku. 80%! Inak je však tento film ukážkovým triumfom ducha (čiže scenára) nad formou.(14.9.2014)

 • ripo
  **

  Snaha ukázať na Herkulovi aj niečo iné ako kopu svalov a testosterónu bola chvályhodná. Takisto poukázania na spletitosti starých gréckych bájí. No psychologizácia postavy ostala len na povrchu a nešla do hĺbky. Kvalitu, resp. nekvalitu digitálnych trikov pripočítam nižšiemu rozpočtu - veď sa jedná iba o TV film. Čo mi však najviac hýbalo žlčou, bola totálna topornosť Leelee Sobieski, z ktorej mi naskakovala husia koža. Horšiu ( a ešte k tomu škaredú, plastikovú) herečku by som nenašiel hádam ani v hlbokých albánskych horách za čias absolutistického vládnutia Envera Hodžu v Tirane ...bŕŕŕŕŕŕŕ(12.11.2006)

 • Marward
  **

  Co k tomu říct. První část filmu byla mírně řečeno dost divoká a upřímně. Mám raději, když v klasických dílech se autor filmu drží více původní předlohy. Osobně oceňuji, že zde byly klasické bytosti řecké mytologie. Méně však, že zde je jakési vakuum a otázky, jak je to s těmi bohy. Působí to tak, jakoby dříve mezi námi žili úplně normálně satyrové, driády, harpyje a kentauři, ale pak jaksi zmizeli nebo vyhynuli. Řecká mytologie bez bohů je mírně řečeno bez obsahu a smyslu. Film postrádá nadpozemský rozměr a jasnou ideu. K čemu je Herkulovi, že obhájil svojí čest, když jeho skutky nemají dosah do věčnosti? Závěr byl samozřejmě dojemný. Šťastný konec a svatba. Takže to alespoň nějak dopadlo :)(29.6.2011)

 • MickeyStuma
  ****

  Dvojdílný příběh z produkce Hallmarku je dle očekávání poněkud jiný, než jak je všeobecně znám. Fantasy spojené s pohádkovou mytologií však nevyznívá nijak špatně. Kouzelné dobrodružství bájného Herkula od jeho narození až po dospělost plný intrik a různého nebezpečí potěší malé i velké. Z počátku se to sice krapet táhne, ale jinak to má své přirozené tempo, kterému hlavně malý diváci budou stačit. Ani děj není nijak složitý. Rodinná podívaná, která nemá čím urazit.(3.5.2015)

 • t_gon
  ***

  Tak si zde střihnu premiéru : Nové Televizní zpracování bájného hrdiny Herkula přináší pohled na jeho "životopis" zcela z jiného úhlu pohledu, než tomu bylo doposud s televizním seriálem či animovaným filmem. Takže sledujeme Herkula od jeho narození, přes divoké mládí, kdy vyrůstá po boku se svým bratrem a učí se bojovat a vyrůstat v budoucího hrdinu, jak mu bylo před jeho zrozením předurčeno až po konečný výcvik (jež je ovšem nejen velice zanedbaný a krátký ale také stejně nesmyslný a fádní...), kdy se ze zbrklého chlapce stane ON! Hrdinný syn boha Dia...Jenže nové zpracování zobrazuje Herkula zcela jinak než znáte z historie a vyprávění. Ať už se jedná o nastoupení Herkula do služeb Thébského krále plnění "jeho úkolu", tak o tom, zda je synem boha či nikoliv se může divák jen dohadovat. Stejně tak jediná existence bohů je zde prezentována pouze v nudných a plytkých konverzacích hlavních postav, jež pravděpodobně sami neví, zda existují či jen následují věřící dav...Podobně je na tom jejich herecký projev jež se pohybuje někde na hranici průměru. Film má sice solidní výpravu, které však podráží nohy otřesné triky, nevýrazný hudební doprovod a přemršelá délka filmu. Pokud někdo tudle dobu miluje, tak ať si přičte max 1* navíc...U mě je to slabší průměr 2 a půl * = 3*...(19.9.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace