Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vydejte se na cestu proti proudu času. Ne o sto nebo tisíc let, ale do doby před celou historií - do časů bájí a fantazie, kdy bohové v lidské podobě kráčeli po Zemi a v začarovaných lesích žila bájná stvoření - kentauři, satyrové a nymfy. Ale i tehdy se válčilo. Ne mezi armádami, ale mezi bohy. Zeus bojoval s Hérou o vládu a z jejich války se stala válka lidí, protože následovníci Héry bojovali o nadvládu s těmi, kteří uctívali Dia.
Alkméné očekává v Thébách návrat své manžela Amfytrióna. Při slavnosti sklizně ale uvízne v osidlech lascivního vládce bohů Dia, který na sebe vzal podobu jejího manžela. Za devět měsíců se Alkméně narodí dvojčata. První syn je Amfytrióna, druhý _ Herkules - je počatý Diem. Alkméné chce po manželovi, aby Diova syna zabil. Amfytrión to ale nedokáže, naopak k nevlastnímu chlapci mimořádně přilne. Jednoho dne prchlivý Herkules praští tak prudce do hlavy lyrou svého učitele hudby, že učitel klesne k zemi. Všichni jsou přesvědčeni, že ho hoch zabil. Za trest je Herkules vykázán z Théb, pečuje o stáda v horách a dorůstá v neobyčejně silného mladého muže. V rituální noci počne s dcerou krále Kreonta Megarou tři syny. Ty ale o svatební noci pod vlivem drogy v záchvatu šílenství zabije. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Spousta hluchých míst. Některé masky dobře udělané, jiné triky však pod vší úroveň. Děj zdlouhavý, pokud není akce, tak se jen intrikuje a intrikuje. Zpočátku jsem se ještě v ději a postavách orientoval, ale pak, právě při zbytečně zdlouhavých pasážích, které jsem přejížděl, jsem kapánek ztratil přehled. Celkové hodnocení – podprůměrný snímek, ale zase ne zcela k ničemu. STV1 2 díly1207097800/8116,7900/8214 ()

tron 

všechny recenze uživatele

Seriál s Kevinom Sorbom napáchal viac škody, ako by sa mohlo zdať. Vážnou postavou bol tento bájny grécky poloboh len v prvých pilotných celovečerákoch. Po zvyšok (viac ako 100-dielneho) seriálu sa jeho svalnatá prítomnosť zredukovala na prenášanie životných perlí o odvahe a sile priateľstva a nezmyselného akčného poskakovanie s Lolausom. Producent Sam Raimi vtedy preukázal také barbarské (naivné?) nerešpektovanie legendárnych mýtov a legiend, že sme im to už ani nemohli mať za zlé. Televízia Hallmark v roku 2005 povedala rázne „stop!“ a výsledkom je 3-hodinová televízna mini-séria, ktorá síce (ako všetky hallmarkovské mini-série, od Merlina cez Guliverove cesty až po Jásona a Argonautov) dopláca na tragické počítačové efekty a čudné herecké obsadenie (Sean Astin, Timothy Dalton, Leelee Sobieski). Ale oveľa dôležitejšie je to, že si z bájnych mýtov nestrieľa. Naopak, snaží sa ich podať s dôrazom na Herkulov tragický rozmer. Takže áno, Herakles naozaj (kvôli počarovaniu od bohyne Héry, jeho nevlastnej matky) zavraždil vlastné deti a áno, naozaj to viedlo k dvanástim na prvý pohľad nesplniteľným úlohám. Výsledkom je solídne výpravné dobrodružstvo, neporovnateľné s prvoligovou fantasy (Pán prsteňov), ale rozhodne má ďaleko k niektorým iným filmom od Hallmarku (Tajomný ostrov). ()

Reklama

Marward 

všechny recenze uživatele

Co k tomu říct. První část filmu byla mírně řečeno dost divoká a upřímně. Mám raději, když v klasických dílech se autor filmu drží více původní předlohy. Osobně oceňuji, že zde byly klasické bytosti řecké mytologie. Méně však, že zde je jakési vakuum a otázky, jak je to s těmi bohy. Působí to tak, jakoby dříve mezi námi žili úplně normálně satyrové, driády, harpyje a kentauři, ale pak jaksi zmizeli nebo vyhynuli. Řecká mytologie bez bohů je mírně řečeno bez obsahu a smyslu. Film postrádá nadpozemský rozměr a jasnou ideu. K čemu je Herkulovi, že obhájil svojí čest, když jeho skutky nemají dosah do věčnosti? Závěr byl samozřejmě dojemný. Šťastný konec a svatba. Takže to alespoň nějak dopadlo :) ()

Jessica_Biel 

všechny recenze uživatele

Musím se přiznat, že jsem u konce první části na férovku usnul, tudíž moje hodnocení patří zatím první části toho, co jsem viděl. A co jsem viděl? Timothyho Daltna, který se nechá hloubě zabít Hydrou- Leelee Sobieski, která je naštěstí panenskou nymfou a nenechá se zabít- a kluka co nemá v hlavě nic a nechá se zmorfovat v testosteronového borce (nechá se zabít nebo ne?). Nicméně podobou hodně blízké seriálovému Herkulovi s K. Sorbo a z toho co jsem viděl i jednoduché, ale to se asi dalo čekat. Rozhodně nedoporučuju a abych to dokoukal, ta si počkám, až to budou za pár let dávat zase v TV. Jedna hvězda za Leelee a Timothyho a druhá pro filmaře z lítosti. ()

t_gon 

všechny recenze uživatele

Tak si zde střihnu premiéru : Nové Televizní zpracování bájného hrdiny Herkula přináší pohled na jeho "životopis" zcela z jiného úhlu pohledu, než tomu bylo doposud s televizním seriálem či animovaným filmem. Takže sledujeme Herkula od jeho narození, přes divoké mládí, kdy vyrůstá po boku se svým bratrem a učí se bojovat a vyrůstat v budoucího hrdinu, jak mu bylo před jeho zrozením předurčeno až po konečný výcvik (jež je ovšem nejen velice zanedbaný a krátký ale také stejně nesmyslný a fádní...), kdy se ze zbrklého chlapce stane ON! Hrdinný syn boha Dia...Jenže nové zpracování zobrazuje Herkula zcela jinak než znáte z historie a vyprávění. Ať už se jedná o nastoupení Herkula do služeb Thébského krále plnění "jeho úkolu", tak o tom, zda je synem boha či nikoliv se může divák jen dohadovat. Stejně tak jediná existence bohů je zde prezentována pouze v nudných a plytkých konverzacích hlavních postav, jež pravděpodobně sami neví, zda existují či jen následují věřící dav...Podobně je na tom jejich herecký projev jež se pohybuje někde na hranici průměru. Film má sice solidní výpravu, které však podráží nohy otřesné triky, nevýrazný hudební doprovod a přemršelá délka filmu. Pokud někdo tudle dobu miluje, tak ať si přičte max 1* navíc...U mě je to slabší průměr 2 a půl * = 3*... ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama