Flego

V našich televíziach bežal seriál v roku 1982 a patril k oživeniu televíznej ponuky. Podobný žáner si u nás vždy držal popularitu. Disponoval 13-timi krátkymi časťami. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 4.1.1982 - réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = M. NEMČÍK (2.4.2009) ()

pipapa odpad!

Kdo miluje romantická dobrodružství a la Jean Marais, tady musí plakat nad tou nicotou a prázdnotou. Upovídané epizody, poskrovnu protkané slabomyslnými doslova dětskými akcemi. Tohle nemá št´ávu ani nápad. Snad pro děti a nenáročné či nostalgické diváky. ()

Piedone

V hlavných úlohách: Robert Etcheverry, v slovenskom znení Ľubo Roman (rytier François de Ricci) a Jacques Balutin, v slovenskom znení Jozef Šimonovič (sluha Guillot). V jednej z úloh sa objavila aj častá filmová manželka L. de Funèsa - Claude Gensac ako dvorná dáma Mireille. Ak si dobre pamätám, tak ju dabovala Zora Kolínska. V úlohe hlavného záporáka dona Alonsa: Mario Pilar, v slovenskom znení Andrej Hryc. ()

dtom

Mé mládí a těšení se na Ritiera Burku, kterého jsem si přejmenoval na "šavle meče" už si to moc nevybavuji, ale jako dítě jsem to miloval. Rád bych zase shlédl. Je nějaká možnost? ()

jerzy1976

Jediné, co si pomatuji je, že se tam šermovalo kordy... :-)) Ale s Kuro Chimenézem (Curro Jimenez) mi utkvěl v paměti zásadně. :-))) ()