Donna per sette bastardi, Una

• USA Sewer Rats, The (neoficiální název)
všechny plakáty

Richard Harrison hraje bezejmenného mrzáka, který se doklopýtá do jakéhosi mizerného zapadákova uprostřed pustiny. Žije v něm skupina primitivů, žena provdaná za sadistu, kteří spolu s jiným chlápkem ovládají železnou pěstí několik lidí, jelikož jsou jedinými vlastníky auta ve městě a jediným spojením se zbytkem světa. (Karlos80)

Karlos80

Jedna z nejtemnějších a nejponuřejších Itálií jakou jsem kdy viděl. V orig. názvu by se dal film přeložit jako "Žena za sedm bastardů"! Spoiler! Auto zastaví na jedné opuštěné silnici, nedaleko od silnice se nachází malé izolované staré městečko, které je obýváno velmi pochybnými a zlověstnými existencemi, kde příchodší neznámý cizinec-o chodecké holi, jak to tak po pár minutách ale vypadá, nezvaný host se zrovna nesetkává s přátelstvím místních lidí ani jakoukoliv důvěrou. Konec Spoileru! Vyhrocené vztahy-nedůvěra (kdy každá postava ve filmu má své temné tajemství a pochybnou minulost, často proti sobě bojují, často kvůli jedné jediné ženě ve filmu), trocha erotiky (o to se zde stará nymfomatická Dagmar Lassander-herečka z českými kořeny, ve filmu neustále všemi pronásledována, bitá a jednou dokonce znásilněna!). Svou roli coury si herečka jak se zdá, každým svým momentem opravdu s přehledem užívá. Totálně nehezký, drsný, divný a zavšivený film, který leč se odehrává v moderní době, tak jsem měl stále pocit že sleduji nějaký spaghetti western, ale své kouzlo film rozhodně má, třeba už jen díky přesvědčivým hereckým výkonům, Richard Harrison o chodecké holi, která je tu velmi efektivně využita v samotném vyvrcholení filmu, nebo Luciano Rossi jako němý hrbáč-hrající na harmoniku, ten je opravdu hodně působivý a nádherně tu zapadá. ()