poster

Iluzionista

 • USA

  The Illusionist

 • Slovensko

  Iluzionista

 • Nizozemsko

  The Illusionist

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (863)

 • POMO
  ***

  Historický biják pre konzumného amerického diváka. Zjednodušená charakterizácia postáv, city medzi dvomi postavami sa tu vytvárajú gíčovým zosvetlením a rozostrením obrazu mimo ich tváre. Ako v najhoršej telenovele. Na druhú stranu - príbeh napreduje rýchlym tempom a Bratislava a Praha podmaľované Glassovou hudbou pôsobia neodolateľne, až rozprávkovo historicky. Trochu prekvapí, že najvýraznejšou postavou (i hereckým výkonom) nie je Norton, ale Paul Giamatti. Nebyť tej silne trapnej snahy ohúriť nás pointou, ktorú každý len trochu uvažujúci divák odhalí (minimálne) o desať minút skôr; a hlavne nebyť jej totálnej deravosti a nedotiahnutosti, možno by som dal "previnilé" 4*.(15.2.2009)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Kamera(23.1.2007)

 • Lima
  **

  Tak mdlý herecký projev bych od Nortona nečekal (že by další "Italian Job"?) a ani on možná netušil, jaké za uši tahající repliky ho scenář přinutí vypouštět z úst. Nad vodou tuhle podprůměrnou báchorku, s vizáží trochu dražší televizní produkce, drží jenom skvělý (a film od filmu čím dál lepší) Giammatti, závěrečná "shyamalanovská" pointa pak stojí na velmi vratkých nohách. A celý film bych možná přejmenoval na "Hologram Man" - Eisenheimovy kousky ve druhé půli měly, spíše než k iluzorním kejklím, blíže ke sci-fi (hnusný hnidopich Lima).(9.1.2007)

 • Gemini
  ****

  Na co do kina? Blond jednadvacítka nebo mexická jízda s dvanácti opicemi? Nebo snad lehce mystický obstarožně laděný kousek s Edem Nortonem? Jak jsem zvolil, je už jasné, a z hodnocení plyne i to, že šlo o volbu nadmíru šťastnou. Kvalitativně a z hlediska prožitku bych Iluzionistu zařadil na úroveň Hallströmova loňského Casanovy. Oba snímky oplývají umně budovanou atmosférou, oba skvěle zachycují tu část ducha doby, která se jim hodí do krámu a oba mají silnou hereckou sestavu, která opět dostává své pověsti a plní plán na sto a více procent. Slizký Rufus Sewell a jeho takřka bezvýhradně oddaný nohsled Paul Giamatti (kterému odpustíte i ten plnovous a vepřovou se zelím), proti nim v červeném rohu tajemstvím zahalený a šarmem hýřící Edward Norton. A kdesi bokem, i když především o ni ve filmu jde, Jessica Bielová, která jediná kazí uvěřitelnost postav. Protože až tuto (dle osobního vkusu více či méně) sexy dejme tomu herečku uvidíte, řeknete si, že někdo unesl Catherine Janewayovou do Cirkusu Humberto. Předvídatelnost příběhu je záležitost subjektivní, záleží především na tom jak moc máte rádi Shakespearea, ale za sebe říkám, že i když jsem věděl jak celá věc skončí, už asi v polovině filmu, vychutnal jsem si tu show až do poslední minuty. Iluzionista mi dal příjemný zážitek a nelituju ani jediné koruny z té ne zrovna křesťanské ceny, kterou jsem za jeho zhlédnutí zaplatil. 80% a přes to vlak nejede. A to pod kotel ještě nakládá Philip Glass;)(18.11.2006)

 • Tosim
  ***

  Na tomhle filmu mě nejvíc zaujalo obsazení - nevýrazný Edward Norton, spolehlivý Paul Giamatti a Jessica Biel, strašně podobná Scarlett Johansson, která hraje v "konkurenčním" snímku Dokonalý trik. Nejvíc tenhle "čaroděj" zaujme v tom, že se točil u nás. Není nijak zvlášť dobře natočený, chvílemi je i nudný, ale je natočený "správně" do té míry, že si napoprvé vůbec neuvědomíte, jak je pointa a vlastně celá ta aura kolem toho všeho nesmírně děravá.(6.2.2007)

 • Matty
  ***

  Tam, kde nestačí charisma Paula Giamattiho, kouzla Eda Nortona, případně (dobře skrytý) půvab Jessicy Biel, nastupuje magie českých reálii, z nichž Neil Burger dokázal vymáčknout pár kbelíků mysteriózní atmosféry. Místy jsem se cítil jako při čtení Starých pověstí českých a jenom napjatě čekal, kdy vyjde najevo Eisenheimovo spolčení s ďáblem. V tomto ohledu mě zcela opačným směrem orientovaná pointa zklamala, jakkoli ji lze vykládat vícero různými způsoby, pojetí celého filmu na rozdíl od Dokonalého triku nepřevrací. Spíše všechno pěkně srozumitelně shrnuje. Ale jako konec svižné žánrové jednohubky je vlastně ideální – v rámci dobrého trávení nad ním nemusíte moc dlouho přemýšlet. 70% Zajímavé komentáře: Gemini, pshimi, DaViD´82, tron, Mordenroth, RAiken, wipeout, Iroquaise(11.7.2009)

 • Malarkey
  ***

  To se to pánu Iluzionistovi kouzlí, když má kolem sebe štáb odborníků na efekty, kteří mu nemálo dopomůžou v častých chvílích. I když zase musím uznat, že se Edwardovi Nortonovi kurz rychlých rukou hodil, je to znát i když chvílemi za něj zastupuju dublér. Iluzionista se zdá jako poutavý, temný a kouzelný film plný lásky, ale i nenávisti. Z každého úhlu na tom něco pravdy rozhodně bude, ale fakt, že film čerpal z 20ti stránkové povídky Stevena Millhausera dokazuje, že tvůrcům muselo dát hodně velkou práci rozvést příběh, tak aby se u něj divák jako já nenudil, což se podle mě příliš nezdařilo. Zase musím vzít fakt, že se film točil v Čechách, a že za mořem vydělává relatině slušný peníze, což je samozřejmě dobře. Zajímavý film na jedno posezení, které slupnete jako jednohubku a i přes překvapivě nevýrazného Edwarda Nortona zapomenete o čem vlastně příběh byl, ale věřím, že naopak nezapomenete na kouzlo, kterým učaroval publikum už samotný Houdini, jak během chvilky dokáže ze semínky vyrůst malý stromek. Škoda, že tak neučaroval mě tento film, potenciál na to rozhodně měl. --- Je to trik! Je to iluze! - Jistěže, ale třeba je v té iluzi kus pravdy.(14.4.2007)

 • Cervenak
  **

  Spočiatku celkom milá, pekne natočená a atmosférická romantická rozprávka, zhruba od polovice filmu báchorka a v závere trápna fraška. V porovnaní hereckých výkonov je Norton len špina na Giamattiho podrážke.(4.5.2008)

 • Enšpígl
  *****

  Jako dítě jsem byl na vánoční besídce. Když uváděla moderátorka kouzelníka Evžena hrozně jsem se těšil. Bohužel Evžen zapomněl, že sál je mírně do kulata a já seděl v první řadě na kraji, takže když přivezl velkou truhlu a do ní zandal spoře oděnou slečnu a začal s velkými gesty truhlu propichovat noži, já koukal na nohy té slečny, která ležela za truhlou. Evžen mně tehdy vzal iluze a víru, že existují kouzla a magie. O mnoho let později jsem si půjčil film s názvem Iluzionista . Kouzlo filmu na mně začalo působit velmi brzo. Nejen, že mě tento film vrátil víru v kouzla a iluze kterou mě Evžen vzal, ale ještě mně přesvědčil, že nejmagičtější město na světě je Praha a největší kouzlo je láska.(18.3.2007)

 • Djkoma
  ****

  Edward Norton už delší čas patří mezi hereckou špičku a svým nejnovějším snímkem částečně točeným u nás to jen potvrzuje. Film z velké části sází na jeho dokonalou schopnost okouzlit diváka a donutit ho, aby přistoupil na jeho kouzelnou hru, proti které je vyrůstání stromku s ovocem z květináče jen malý cirkusový žertík. Snímek nemůže sázet na herecké kvality Jessicy Biel, která stále spíše zůstává tou průměrnou herečkou s hezkou tvářičkou, ale za to Paul Giamatti pokračuje ve svých kvalitních hereckých výkonech. Neil Burger přesně odhadl jaká délka filmu naprosto odpovídá možnostem filmu a ani políčko Illusionisty není nudné ani nepůsobí zbytečně. Klidná atmosféra, která není mrazivá, ale zvládá vás dokonale vrátit do doby přelomu 19. a 20. století. Vizuální balení je příjemné a film celý působí jako výborně vymyšlený a propracovaný trik, který vás potěší a rozhodně neurazí.(26.2.2007)

 • T2
  *

  Rozpočet $16,5miliónovTržby USA $39,868,642Tržby Celosvetovo $87,892,388Tržby za predaj DVD v USA $38,407,259 //počet predaných kusov 2,302,855║ Takéto sklamanie som dlho nezažil a to tam hrá Edward Norton, v jeho podaní asi najslabší výkon čo som videl. A film vypadá výzorovo ako televízna produkcia, do očí bije na silu vtesnaný hnedý filter, moc okatý je aj prázdny príbeh a nesúrodosť až povrchnosť réžie ani nehovoriac - amatérčina, Český štáb tomuto počinu moc nepomohol. "Katastrofálne odfláknuté a tým pádom pre sledujúceho dosť nezáživné, zvučné herecké obsadenie to nazachráni!" /20%/(5.10.2007)

 • Renton
  **

  Scénář: Neil Burger .. Mdlý příbuzný Dokonalého triku.(8.12.2009)

 • Radek99
  ****

  Koho by to napadlo, že Iluzionista je vlastně perfektně maskovaný romantický film, který jen vytváří iluzi mysteriozního thrilleru. A jako každý romantický snímek, i tenhle je tak trochu pohádkou...pohádkou pro dospělé. Tím nejzajímavějším, co Iluzionista nabízí, je ale analogický rozměr mediální manipulace. Jak je snadné zmanipulovat dav, jak je lehké upravit si mediální realitu k obrazu svého cíle a záměru... Je to přiléhavá alegorie k dnešnímu mediálnímu světu...(18.12.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Pohádka v hávu důmyslné podívané pro dospělé. Iluzionista již názvem přiznává barvu. Po většinu stopáže se totiž tváří jako něco jiného než čím je. Zdá se být chytrým a promyšleným snímkem, aby se závěrečnou pětiminutovkou vybarvil a zjistilo se, že je vlastně hloupý až běda. Pominu, že doslovné vysvětlení v závěru je trapně zbytečné, když je vše jasné hodinu před koncem. Spíše mě fascinuje, že tvůrci z ničeho nic ignorují jediný bod, který by jim to celé rozsypal jako domeček z karet; "přízraky". Herecky rozhodně nejde o žádné zklamání, ale nezapírám, že od takového obsazení jsem očekával přeci jen více. Iluzionista je až do představení na Hofburgu před honorací výtečný, poté dobrý a v závěru takřka až směšný. Krom toho je také poněkud delší než by bylo nutné. Co ho však činí zajímavým po celou dobu jsou pro našince natáčecí lokace a Glassova hudba, která to v mnoha momentech táhne až moc sama.(16.2.2008)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $16.5 million otvárací víkend : $6,189,133 tržby celosvetovo : $87,413,690(12.12.2006)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Philip Glass: 1. The Illusionist ,2. Do You Know Me? ,3. Chance Encounter ,4. The Locket ,5. The Orange Tree ,6. The Mirror ,7. Wish I Would See You Again ,8. The Sword ,9. Meeting in the Carriage ,10. Sophie ,11. The Secret Plot ,12. Sophie's Ride to the Castle ,13. The Accident ,14. The New Theater ,15. Frankel Appears ,16. A Shout from the Crowd ,17. Eisenheim Disappears ,18. The Search ,19. The Missing Gem ,20. The Chase ,21. Life in the Mountains ,(27.5.2011)

 • kiddo
  ***

  Tak mdlé, bez chuti, bez výrazu, bez obsahu, že by si člověk myslel, že se jedná o životopisný snímek. A dát si do scénáře iluzionistu z raně 20.století, jehož triky nelze realizovat jinak než počítačem, to si snad někdo dělá komično. PS: tento film se honosí pochybnou ctí, že se v něm nachází nejhorší milostná scéna, jakou jsem viděla za dlouhá léta (nejasné obrázky z hádanek „koukáte na ženský zadek nebo kýbl brambor?“ sestříhané do desetivteřinového lascivního videoklipu).(9.10.2009)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Jelikož koukám jen na horrory, pro mne byl film Iuzionista příjemná změna. Film se mi líbil, takže pro oddych doporučuji a určitě se nebudete nudit.(25.3.2007)

 • Fr
  ****

  Život a smrt. Prostor a čas. Osud a náhoda. Toto jsou nepochopitelné síly vesmíru. Dnes vám dámy a pánové představím muže, který tyto záhady rozluštil. Muže, který jako chlapec potkal potulného kouzelníka a jako dospělý podstoupil boj s tvrdým soupeřem...... Myslím, že je to velmi zajímavý film - historický, romantický, krimi, drama a fantasy. Film, který sice může vypadat obyčejně, chudě, ale po jehož skončení mi bylo ,,dobře". Nebo je to jen trik a iluze?(19.2.2007)

 • novoten
  ****

  Iluzionista má velkou smůlu, že se časově přímo střetl s jiných kouzelnickým snímkem, Nolanovým Dokonalým trikem, proti kterému i bez bližšího zkoumání nemá šanci obstát. Tam, kde druhý film nasazuje potemnělost a nervy drásající složité zvraty, vystačí si Neil Burger jen s lehce tajuplnou atmosférou a jasně definovanými postavami hodný-zlý-spravedlivý-krásná. Přesto se mi tahle přímočará pohádka líbila, má sice ve vysvětlovačkách pořádné logické díry, ale díky správně kouzelnické náladě a jasně daným žánrovým pravidlům je ve své jednoduchosti více než příjemná.(3.2.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace