Die! Die! My Darling!

Velká Británie, 1965, 97 min

Richard Matheson

Arthur Ibbetson

Anthony Hinds

„Fanatic“ je dalším dobrým kouskem, který byl ve Velké Británii natočen a jen ukazuje, že jít cestou napětí a atmosféry, je skutečně možné a že i po padesáti letech je to film, který vás bude znepokojovat. Ten závěr by se dal možná zvládnout lépe, ale i zde jsou režisérsky skutečně velmi dobře zvládnuté momenty, které vám dokáží, že tohle je prostě něco, co je dobré.(17.11.2015)

Nesdílím názor ani jednoho ze dvou kolegů. Mám na to návod: Stefanie Powers, ať už v šátku, nebo prostovlasá, je v tomhle snímku prostě nádherná, takže pokud se do ní hned na začátku zamilujete, budete tvůrcům ochotni odpustit i lehce prostinký děj a snadno vytušitelný závěr. Protože Patricii budete fandit. Zvláštní, jak tóny klavíru (zejména na začátku filmu), místo aby děj dramatizovaly, zcela jej odlehčují. Na Hammerovskou krev už jsme všichni zvyklí, takže ani tady nás béčkové zpracování nepřekvapí. Film je silný v některých (a ano, nebojím se napsat, že infantilních) detailech (záběr na ukradenou brož, kterou pohled Alana odhalí nebo neodhalí, pohled v ruce retardovaného sluhy). Rozhodně bych v šedesátých letech v GB tvorbě našel horší momenty, než je dílko Narizzanovo.(28.6.2011)

• pepua

Plytký psycho-thriller? Parodie na psycho-thriller! Během celého filmu se mi nepodařilo ztotožnit se s postavou vězněné ženy, je to tak povrchně zahraná role, že mi bylo jedno, jak to s ní dopadne. A představitelka záporné role zase naopak příšerně přehrávala. Své určitě udělalo také barevné provedení, které mi v několika místech nesedlo a hodí se spíš do filmů z draculovské nebo frankensteinovské série, kde člověk tak nějak ani neočekává, že se dostaví pocit strachu, ale užívá si atmosféru. Studio Hammer vyprodukovalo několik podle mě zajímavějších filmů tohoto žánru (Taste of Fear, Fear in the Night nebo Nightmare), tento film je dost velká nuda.(24.7.2008)

• hladass

Že umí Hammer vyprodukovat skvělé psychothrillery dokázal minimálně kouskem Taste of Fear, no, v případě Die! Die! My Darling! se mu to nepovedlo... A nemohou za to ani tak představitelky hlavních rolí, z nichž ta mladší, ačkoliv velmi krásná, svou roli silně nezvládla a ta starší naopak brutálně přehrála, ale hodně jednoduchý a naivní příběh, nevhodné barevné provedení filmu a nehodící se hudba... Atmosféra taktéž v zásadě žádná, takže jedinné, co lze opravdu pochválit je Donald Sutherland v roli idiota... A to je dost málo...(5.10.2016)

Průměrný, ale příjemně koukatelný Psycho-klon s otočenými rolemi, jen pro změnu jeblo matince (ne, není to spojler, prisámbačku), bývalé hollywodské star. Buďme ale shovívaví, manža mrtvý, jeden syn mrtvý, druhý buranoidní debil a třetí totální retard, z toho by dziglo i emocionálně stabilnějším osobám, co potom to asi může udělat s hysterickou vysloužilou hérečkou. Tallulah Bankhead přehrává jak na divadle, zjevně se zasekla ve svých rolích z 30. let, ale jako thrilerovou jednohubku lze doporučit. Donald Sutherland je v roli imbecila dokonalý.(23.8.2016)