poster

Xiao shi yi lang

 • Hong Kong

  蕭十一郎

 • Hong Kong

  Siu sap yat long

 • anglický

  Swordsman and Enchantress

Akční / Mysteriózní

Hong Kong, 1978, 89 min

 • miklaras
  ****

  Swordsman and Enchantress natočil Chor Yuen podle Gu Longovy předlohy ve svém naprosto klasickém pojetí, tedy kulisy, mysteriózní atmosféra světa bojovníků Wulinu, akční choreografie Tonga Gaai a všechny ostatní výrazové prostředky jeho tak typických swordplays. V hlavní roli se představili Ti Lung jako swordsman Xiao, dále krásná Cheng Li a Anthony Lau Wing. Je to hodně klasická Chor Yuanova žánrovka, která nebyla v roce 1978 žádnou převratnou novinkou a pokulhává výrazně za peckami typu Sentimental Swordsman, nicméně není rozhodně horší, děj je kupodivu docela soudržný a logický i přes klasický zmatek ve jménech a identitách postav a hlavnímu hrdinovi jsem držela palce. Nápad s miniaturní říší loutkových bojovníků mě dostal, jde o docela roztomilý fórek a co se speciálních efektů týče, je to parádní :-) čínské triky 70. let , zahrnující převážně dvojprojekci mě prostě dostanou vždycky. Wulin, Ti Lung, Cheng Li a Chor Yuan, to je mix, který hodnotím vždycky výš, než možná zaslouží, ale nepočítám, že by se na téma tak zapomenutých filmů rozhořela diskuse, takže proč nenadsadit. 7/10(23.2.2009)

 • Epistemolog
  *****

  Konečně zhlédnuta léta nedohledatelná šermířina stylového režiséra Chor Yuena. Komplikovaný děj potěší nepředvídatelnými zvraty na úkor přemnožeností zajímavých postav. Mystery-atmošce napomáhá snové nasvícení s kamerou zkušeného Wong Chita. Design King-Sam Chana, jehož umělecké ambice kočírovaly celý Hong Kong ve čtyřech 100vkách copkatých flicků, jest zde fakt luxusní přepych. Co se týče kostýmu, tak umělec Chiu-Yu Liu se rovněž bohatě vyřádil. Jeho zvučné jméno oblékalo hrdiny/ky ve třech 100vkách snímků a jakože je na co koukat. Nejvíce to odnesl stunt Brandy Yuen v dvojroli ženomuže, také hojně obsazovaný thug Chi-Keung Wong v růžové paruce a v druhé zombie nepoznáte choreografa Bun Yuena. Osobně jsem film sháněl hlabně kvůli akrobata Wah Yuena, který ztvárnil úlohu jednoho ze 4 Fengových bratrů. Nemilosrdná Ching Lee je zde namísto hrdinky v roli pečující manželky a překvapí i amorální sociopatka Candy Wen, která pod rouškou roztomilých usměvů ohromí pohromou smrtících ran.(8.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace