poster

Hranice možností

 • USA

  Without Limits

 • Slovensko

  Za hranicami možností

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1998, 117 min

 • Mrkvič
  ****

  Přišlo m ito takové nevysvětlené oproti jiné verzi tohoto příběhu, kterou jsem už viděl. Steve je tu takový jednodušší s jedním jediným cílem a bez zaměření se na ostatní. Sportovní záběry jsou ale hodně nadprůměrné a napínavě natočené. K tomu výkon Donalda Sutherlanda a máme nadstardardní sportovní film.(2.5.2014)

 • Xeelee
  *****

  Jako běžec tak dobrej film snad ani nemohu ohodnotit jinak. Tohle je moc dobře natočená srdcová záležitost. ● Pre toho pro běh udělal mnohem víc, než že vyhrával jeden závod az druhým. Z tehdy opovrhovaného běhu udělal masovou záležitost pro davy a díky jeho vzpouře proti AAU vešel 3 roky po jeho smrti v platnost Amateur Sports Act of 1978, díky kterému Amateur Athletic Union ztratila vliv na mezinárodní sportovní dění. ● Lasse Virén v Montrealu obhájil olympijský titul v čase, který byl o vteřinu pomalejší, než jaký zaběhl Pre den před osudnou havárií.(9.9.2015)

 • lillien
  *****

  Sama běhám s oblibou právě střední tratě, takže si alespoň trochu dokážu představit jak to bolí, co musí v člověku být, co ho hnát a s jakým darem se narodit, aby to dotáhl k čase kolem 13 minut na pětce. Film podle skutečného příběhu o fenomenálním běžci, který si šel za každou cenu svoji cestou, by musel být strašná sračka, abych tomu dala méně než tři hvězdy. Ale mohlo to být třeba škaredě zahrané nebo nudné..Nebylo. Sutherland byl výborný. Crudup v roli Steva Prefontaina naprosto brilantní a vypadal dokonce mnohem líp, než samotný Prefontaine, který mi vizáží evokoval spíše východoněmecké porno. Každopádně to byla doba, kdy se ještě na ty chlapy na středních a dlouhých tratích dalo také dívat. Dnes už je to samý vysušený africký pastevec, který před závodem odloží hadr z hlavy a evropanovi uteče o dvě kola. Odhaduji, že chronické povaleče s laxním přístupem k jakémukoli pohybu film neosloví vůbec, no já si s chutí a pro srovnání pustím ještě konkurenčního Zázračného běžce , kde Steva hraje anorektický Jared Leto.(8.8.2013)

 • MartinNDL
  ****

  Zajímavý a tragický film o nesplněných přáních, o cestě na vrchol a následném pádu, o životní lásce, o přátelství, o hrdinství atd. tentokrát z prostředí atletického oválu. Billy Crodup je ve své roli excelentní, což filmu dodává tolik potřebnou autentičnost a diváka připoutá k televizoru. Ale k plnému hodnocení tomu přeci jen něco málo ještě schází.(23.3.2006)

 • rockwoman
  ****

  "Pre myslel, že jsem těžký případ. Ale konečně mi dostal do hlavy, že skutečný účel běhání, není vyhrát závod. Je to test hranic lidského srdce." ... Billy Crudup v roli Steva vypadal jako jeho dvojče, neuvěřitelná podoba. Donald Sutherland v roli trenéra taktéž nepřehlédnutelný. Kde by byl běžec bez svého trenéra a trenér bez svého běžce. Steve Prefontaine = běžec se srdcem bojovníka & talentovaný & ctižádostivý........navždy mladý.(19.4.2015)

 • - Režisér snímku Robert Towne chtěl, aby roli Billa Bowermana hrál Tommy Lee Jones, ten jí odmítl a úlohy se tak ujal Donald Sutherland. (aluna)

 • - Pri tvorbe podrážky modelu Nike Waffle sa Bowerman nechal údajne inšpirovať manželkou pri príprave raňajok.
  (lumi3r3)

 • - Do role Stevea Prefontaina byl zvažován i Tom Cruise, ten jí však odmítl s tím, že je na ní příliš starý. (aluna)