Louskáček

Nutcracker Prince, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Kanada, 1990, 75 min

Victor Davies

U málokteré animované pohádky můžu říct, že jsem ji viděl hned několikrát. Louskáčka jsme se sestrou už jako malí měli nahrané na VHSce a při každé volné příležitosti jsme si jej pouštěli. Po letech jsem si ho (možná i ze zvědavosti) pustil znovu, a stále mě baví. Ze 70% za to jistě může nádherná hudba, nicméně i příběh a dialogy stojí za to. Jedná se zkrátka o srdcovou záležitost. :)(5.1.2015)

• Fiftis

Ani za boha si neviem spomenúť, či som niekedy v detstve videl tento animovaný snímok. Pri opätovnom pozretí si na žiadnu scénku nespomínam. Každopádne nie preto, že by som mal už 30 rokov, ale preto, že sa to nejak zvlášť nehodí ani pre deti, hodnotím tak ako hodnotím. V prvom rade je to strašná nuda. V druhom rade tam umrie myš, druhá myš chce za to všetkých zabiť a niekto tam chce odrezať inému hlavu. To asi nieje dobrá voľba pre deti. Čo sa týka animácie, je veľmi pekná, ale ako sa začne rozprávať príbeh v príbehu, animácia je horšia. Postavy už nie sú také pekné a je to akoby hranatejšie. Čo sa týka konca, nechápal som, ako znela dramatická hudba ako z vojny v momente, kedy sme sa dívali na dojímavé stretnutie hlavnej hrdinky so živým Luskáčikom. Nič moc ani čo sa týka vianočného filmu.(24.12.2019)

• tom88

Luskáčik je pre mňa sklamaním. Ani vo vtedajšej konkurencii nemal veľké šance obstáť. Veľmi priemerná animácia a na tak krátku stopáž ani nemá nejak pútavý dej. Na druhej strane je tu použitá slávna hudba, ktorú pozná snáď každý. 45%(2.7.2018)

Průměrná animace a příběh který mě už jako malou moc nechytl, jenom krásně hravá hudba od Tchaikovskyho stojí za pozornost.(23.12.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,781,694Tržby Celosvetovo $-/80%/(4.1.2010)