Premiéra Velké Británie Michaela Callowa probudí v noci telefonát. Oblíbená členka královské rodiny, princezna Susannah byla unesena. Tím pro něj ale špatné zprávy nekončí. Na videu, pořízeném neznámým únoscem, princezna politikovi oznamuje, že pokud do čtyř hodin odpoledne neudělá vše podle instrukcí, bude popravena. Jde o jediný a velmi jednoduchý požadavek. Zároveň se však jedná o něco tak neslýchaného, že prostě nepřipadá v úvahu, aby premiér únosci vyhověl. Má to ale háček. Video bylo nahráno na YouTube, a tak se informace nezadržitelně šíří britskou veřejností. A ta žádá záchranu princeznina života. (Česká televize)

Skejpr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Znepokojivý pohled na docela běžnou situaci vyhnanou do absurdně perverzního extrému. První příběh v rámci Black Mirror pravděpodobně nebude patřit mezi ty nejzdařilejší kousky, ale jako úvod do konceptu funguje perfektně a rozhodně se nejedná o příjemné koukání. Oceňuji velmi důslednou hru s klasickým britským politickým vizuálem, Kinnear je skvělý... ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Národná hymna je najzaujímavejšia a najchytrejšia v jednotlivostiach a v detailoch. To keď si porovnáme napríklad anketu, koľko ľudí by sa dívalo a koľko sa nakoniec díva a samozrejme v komentári súčasného až nebezpečne "prenetovaného" sveta. Možno to chcelo na konci prísť s nejakým výraznejším zvratom, ale skôr by všetko iné, čo nakoniec tento diel ponúkne, bolo zbytočne navyše. Viď všehovoriaca geniálna záverečná scéna. ()

Vodnářka

Uf. Bolestivý, drásavý, těžký od začátku do konce. Děsivě krásně zachycuje mediální svět, absurditu toho, jak jsou jím lidé pohlceni, ten zvyk od něčeho odvracet pohled, nesouhlasit s tím a přesto po očku fascinovaně zírat... Jak politická rozhodnutí nepatří za ně odpovědné osobě a moc jedince může být obrovská i absolutně žádná, podle toho, z jaké strany ji uchopí. Díky, že takové věci vznikají. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nesmí se to rozšířit. Je nutné to držet daleko od tisku. Jenže jen v tom pokoji to už dávno není. Video se rychle dostalo mezi lidi. „Samozřejmě se to nestane!“ – o pár hodin později – „Pane premiére, veřejné mínění vypadá tak, že byste...!“ Kouzelná manipulace a obraz dnešní doby plný neklidu a mizerných rozhodnutí. Docela dlouho jsem Black Mirror odkládal a nyní jsem rád, že nám to spolu konečně klaplo. Velmi dynamický start seriálu, výborní herci. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Velice vydařený nápad, který nejednoho diváka přiměje k zamyšlení se nad stavem současné společnosti. Bohužel významně kulhá realizace tohoto nápadu. Na jednu stranu autoři myslí na "detaily", že si pán před hezkou chvilkou s prasátkem vezme kouzelnou pilulku, aby mu fungovalo nářadí a prasátko z toho také něco mělo. Dokonce se podařilo vybrat prasátko něžného pohlaví, takže bylo hlavnímu hrdinovi dokonce dopřáno takového luxusu, že si mohl vybrat otvor dle svého gusta. Na druhou stranu mě zklamalo, že nikoho z královského dvoru nenapadlo, že někdo, kdo je schopen ochromit královskou ochranku, unést princezničku a stanovit si poměrně rozsáhlé technické detaily ohledně nasnímání celé romantické chvilky a následného živého sdílení do světa, není takový retard, aby video s princeznou nahrál na server ze své skutečné IP adresy. Ta scénka, kdy elitní komando dorazilo do opuštěné budovy opravdu dost nalomila dojem z filmu, který byl do té doby poměrně cool. Dále mi nepřišla úplně uvěřitelná scénka s odejmutím královského prstíku. Předesílám, že v dané oblasti nejsem odborníkem, ale předpokládám, že se dala pravost prstíku stanovit mnohem přesnější cestou spojenou s rozborem DNA, než pouhým letmým pohledem na video, na kterém takřka nic nebylo vidět. Čekal jsem nesrovnatelně větší pecku, ale další díl rozhodně nevynechám. Něco do sebe to má. ()