Národní hymna (S01E01) (epizoda)

The National Anthem

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011, 44 min

Určite kuriozívny pilotný resp. úvodný diel, ktorý nemusí každému divákovi sadnúť. Ale práve nad tým sa treba hlbšie zamyslieť. Nad dnešnou nesprávne orientovanou dobou a skazenou, nechápavou spoločnosťou. Hlavnú myšlienku tu režisér vyobrazil asi najlepšie, ako sa len dalo. Určite sa teším z nového objavu a s veľkým záujmom sa púšťam do ďaľších dielov.(10.2.2018)

Znepokojivý pohled na docela běžnou situaci vyhnanou do absurdně perverzního extrému. První příběh v rámci Black Mirror pravděpodobně nebude patřit mezi ty nejzdařilejší kousky, ale jako úvod do konceptu funguje perfektně a rozhodně se nejedná o příjemné koukání. Oceňuji velmi důslednou hru s klasickým britským politickým vizuálem, Kinnear je skvělý...(10.6.2019)

Shodou okolností jsem včera viděla film The Circle, který je také o odhalení soukromí. Dnes jsem si pohled na zfanatizovanou "lůzu", dychtící po jakékoli prasečině, zopakovala. Ještě nevím, co tento seriál vlastně přináší, takže se v hodnocení budu držet při zemi. Tento díl nebyl ani fantastický ani propadák. Takže průměr.(28.4.2017)

Black Mirror mi byl doporučen, že to stojí za to, ale ať se nenechám odradit prvními díly, že to má vzestupnou tendenci. Pokud to po tomhle psycho začátku bude ještě lepší a lepší, nemá to chybu. Nemám ve zvyku hodnotit díly serálů, upřímně mi to přijde hloupé. Ale v tomto případě udělám výjimku. Každý díl jiný, jinde, o něčem jiném ... díly psolu nesouvisí... Sám jsem zvědavý, jaké mi vyjde finální hodnocení celého seriálu. Zatím paráda!(12.2.2018)

Tento komentář píšu bezprostředně po zhlédnutí Národní hymny, ačkoli to většinou nedělám... Musím ale někde dát okamžitý průchod svému nadšení! Tohle je totiž snad ten nejlepší pilotní díl seriálu, co jsem viděl. Výchozí nápad je ďábelsky geniální, rychlé střihy vám nedají oddech a neustále valí jednu silnou scénu za druhou, vše je navíc napsáno a zahráno tak přirozeně, až máte pocit, že sledujete skutečné zpravodajství. Výsledek je emočně strhující; smál jsem se a zároveň mi bylo trapně, pak jsem málem brečel, byl jsem zděšený, překvapený... A to vše ve čtyřiceti minutách. Ano, takové věci má smysl točit, protože otázky s nimi spojené (co to znamená volit "menší" zlo, jak se utváří veřejné mínění, jak funguje terorismus a jaká je role sociálních sítí a médií v něm atd. atd. ...) pak můžete s přáteli na pivu rozebírat hodiny a hodiny.(6.3.2017)