Národní hymna (S01E01) (epizoda)

The National Anthem

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011, 44 min

Preboha. Ani neviem, či po tomto vôbec budem môcť zaspať. Zdrvujúce, nechutné, otrasné. Avšak skutočne si myslím, že by sa to teoreticky mohlo stať a mohlo to takto dopadnúť, čo je na tom to najznepokojujúcejšie. Čistá hrôza, no zároveň geniálna epizóda a pointa. Hodnotenie: 100%. Bojím sa druhej epizódy.(16.2.2017)

Těžko říct, komu bylo tohle zrcado nastaveno, jestli škodolibému čumilství většiny lidí, médiím, která to přiživují, nebo politikům, kteří se to vše snaží využít ve svůj prospěch. Tak či tak, první dvě třetiny byly velmi sugestivní a vedle toho, že jsem byl zvědavý, jak to dopadne a co za tím je, jsem se vcelku dobře bavil. Ke konci zábava zmizela, stejně tak byla ukojena zvědavost a tak nezbylo nic, co by mě přimělo víc než uznale pokývat hlavou. Herci skvělí...navíc mí oblíbení, námět originální...jistě nadprůměrně provedené, ale pro mě ne dost "tvrdě" zakončené. Ale chápu, že jinak to vnímají diváci v UK, kteří vidí i jiné přesahy. PS: s teroristy se nevyjebává...tedy nevyjednává.(14.11.2017)

Black Mirror mi byl doporučen, že to stojí za to, ale ať se nenechám odradit prvními díly, že to má vzestupnou tendenci. Pokud to po tomhle psycho začátku bude ještě lepší a lepší, nemá to chybu. Nemám ve zvyku hodnotit díly serálů, upřímně mi to přijde hloupé. Ale v tomto případě udělám výjimku. Každý díl jiný, jinde, o něčem jiném ... díly psolu nesouvisí... Sám jsem zvědavý, jaké mi vyjde finální hodnocení celého seriálu. Zatím paráda!(12.2.2018)

Znáte ten pocit, když někdo nabídne nadějný pilot, který je v zápětí v následujícím a každém dalším díle totální ko*otina? Já dosud taky ne, ale toto - nadějný bizarně politický snímek s anglickým smrádkem střídá scifi slátanina a každý díl spolu nemá ani zoofilní poměr. Rozhodně krom jedničky zbylé díly nestahujte. Výjimečné si předem pročtu, o čem je druhá řada - zda to má vůbec cenu. 5* daruji jen za tento díl a mého Penny Dreadfulového miláčka Roryho.(11.6.2018)

Národná hymna je najzaujímavejšia a najchytrejšia v jednotlivostiach a v detailoch. To keď si porovnáme napríklad anketu, koľko ľudí by sa dívalo a koľko sa nakoniec díva a samozrejme v komentári súčasného až nebezpečne "prenetovaného" sveta. Možno to chcelo na konci prísť s nejakým výraznejším zvratom, ale skôr by všetko iné, čo nakoniec tento diel ponúkne, bolo zbytočne navyše. Viď všehovoriaca geniálna záverečná scéna.(23.10.2016)