Národní hymna (S01E01) (epizoda)

The National Anthem

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011, 44 min

Absurdní myšlenka dotažená do ještě absurdnějšího konce. Díkybohu, že na tohle přišel Charlie Brooker a nikoli extrémisté a upřímně doufám, že co není, nemusí být. Každopádně výborně vymyšlený i zahraný první díl britské minisérie, kterému musím rovnou napálit 5 z 5. Jen mě překvapuje, že ostatní komentující shledali epizodu více či méně zábavnou. Mně přišla spíše tragická a to, co mě na ní oslovilo nejvíc, rozhodně není humor, ale dilema a kontroverze.(29.8.2016)

Preboha. Ani neviem, či po tomto vôbec budem môcť zaspať. Zdrvujúce, nechutné, otrasné. Avšak skutočne si myslím, že by sa to teoreticky mohlo stať a mohlo to takto dopadnúť, čo je na tom to najznepokojujúcejšie. Čistá hrôza, no zároveň geniálna epizóda a pointa. Hodnotenie: 100%. Bojím sa druhej epizódy.(16.2.2017)

Všetci sledujeme. Všetci participujeme. Ono to ani tak nie je o ministrovi ale o skazenej spoločnosti. Na druhú stranu otázka záchrany života.. akéhosi hrdinstva, ktoré determinuje pád hrdinu, ale zároveň vytvára nový morálny presah je tu podaná veľmi dobre. Je to veľmi zvláštny diel, ktorý kupodivu vo všetkých aspektoch funguje.(9.12.2017)

OBSAHUJE SPOILERY! Nevěděla jsem, jestli se mám smát či brečet. Rozhodně jsem ale byla znechucená - ne touto epizodou, ale představou, že by něco takového naše společnost dovolila. Opravdu byste byli schopni brát premiéra vážně i poté, co jste viděli, jak si to rozdává s prasetem? Rozhodně se jedná o díl, na který budu ještě hodně dlouho myslet, dává velký podnět k přemýšlení... Scénář je naprosto originální a jeden z nejkontroverznějších, s jakými jsem se kdy setkala. Herci hráli naprosto skvěle, zejména Rory Kinnear podal velice přesvědčivý výkon. Možná bych uvítala trochu delší stopáž, toto téma by se dle mého názoru dalo rozvést ještě více a do hloubky. Každopádně dávám 5/5.(9.3.2016)

Těžko říct, komu bylo tohle zrcado nastaveno, jestli škodolibému čumilství většiny lidí, médiím, která to přiživují, nebo politikům, kteří se to vše snaží využít ve svůj prospěch. Tak či tak, první dvě třetiny byly velmi sugestivní a vedle toho, že jsem byl zvědavý, jak to dopadne a co za tím je, jsem se vcelku dobře bavil. Ke konci zábava zmizela, stejně tak byla ukojena zvědavost a tak nezbylo nic, co by mě přimělo víc než uznale pokývat hlavou. Herci skvělí...navíc mí oblíbení, námět originální...jistě nadprůměrně provedené, ale pro mě ne dost "tvrdě" zakončené. Ale chápu, že jinak to vnímají diváci v UK, kteří vidí i jiné přesahy. PS: s teroristy se nevyjebává...tedy nevyjednává.(14.11.2017)