Národní hymna (S01E01) (epizoda)

The National Anthem

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011, 44 min

Wau. Serial si ziskal moju pozornost od pilotu. Sice ide o prvy diel, takze fakt netusim az kam nas tvorcovia zavedu. Toto bolo ale tak bizarne, az to bolo dokonale. Uplne uleteny namet, no realisticky prevedeny. Miestami mate pocit, ze sa to fakt deje. Som toho nazoru, ze takto by sa to presne odohralo v realite. Po finale je tato tema vhodna na pokec pri pive, s poriadne otvorenou myslou. Tesim sa na dalsie diely.(22.1.2018)

Tak tohle byl nezapomenutelný zážitek, něco tak bizarního a zároveň tak dokonalého se hned tak nevidí. Mohl jsem se dobře bavit nad výborným příběhem a zároveň přemýšlet nad tím, proč tolik lidí souhlasí se zrušením trestu smrti. Je to jasně kvůli internetu, díky němuž už nemusí pokládat plátno pod popraviště, ale mohou si svou porci hnusu užít u monitoru.(28.6.2017)

OBSAHUJE SPOILERY! Nevěděla jsem, jestli se mám smát či brečet. Rozhodně jsem ale byla znechucená - ne touto epizodou, ale představou, že by něco takového naše společnost dovolila. Opravdu byste byli schopni brát premiéra vážně i poté, co jste viděli, jak si to rozdává s prasetem? Rozhodně se jedná o díl, na který budu ještě hodně dlouho myslet, dává velký podnět k přemýšlení... Scénář je naprosto originální a jeden z nejkontroverznějších, s jakými jsem se kdy setkala. Herci hráli naprosto skvěle, zejména Rory Kinnear podal velice přesvědčivý výkon. Možná bych uvítala trochu delší stopáž, toto téma by se dle mého názoru dalo rozvést ještě více a do hloubky. Každopádně dávám 5/5.(9.3.2016)

Tento komentář píšu bezprostředně po zhlédnutí Národní hymny, ačkoli to většinou nedělám... Musím ale někde dát okamžitý průchod svému nadšení! Tohle je totiž snad ten nejlepší pilotní díl seriálu, co jsem viděl. Výchozí nápad je ďábelsky geniální, rychlé střihy vám nedají oddech a neustále valí jednu silnou scénu za druhou, vše je navíc napsáno a zahráno tak přirozeně, až máte pocit, že sledujete skutečné zpravodajství. Výsledek je emočně strhující; smál jsem se a zároveň mi bylo trapně, pak jsem málem brečel, byl jsem zděšený, překvapený... A to vše ve čtyřiceti minutách. Ano, takové věci má smysl točit, protože otázky s nimi spojené (co to znamená volit "menší" zlo, jak se utváří veřejné mínění, jak funguje terorismus a jaká je role sociálních sítí a médií v něm atd. atd. ...) pak můžete s přáteli na pivu rozebírat hodiny a hodiny.(6.3.2017)

• Baldrick

Ale no tak, to snad nemyslíte vážně. Absurdně diletantsky zpracovaná agitka, která rádoby absurdním námětem nastavuje zrcadlo tak leda sama sobě (no, pravda, a pár čumilům i odsud). Veřejnost (absolutní, komplet) jako totální žumpa a nebohý předseda vlády přinášející oběť nejobětovatější, princezna půl hodiny plandá po vydezinfikovaném bulváru, bláboly saniťáků o manifestu dogma 95, mávání jakýmsi jakožeprstíkem, kterej dojme miliardy, atd., atd.(6.2.2017)