Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série)

Celá tvá minulost (S01E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Entire History of You
Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller
Velká Británie, 2011, 49 min

Třicátník Liam žije ve šťastném manželství s pohlednou Fionou. Mají krásnou dcerku, hezký dům a Liamovi se daří i v práci, kde právě absolvoval důležitý pohovor. Ten se vyvíjel tak dobře, že ještě stihá oslavu, kterou pořádají Fioniny přátelé ze studií. Je mezi nimi i Jonas, jenž se Liamovi od samého začátku nezamlouvá. Že by to bylo tím, že se Fiona až příliš ochotně směje každému jeho vtipu? Liam se rozhodne zjistit, co za tím vězí. A protože všichni lidé chodí vybavení tzv. Zrnem, neboli paměťovým implantátem, umožňujícím přehrávání veškerých vzpomínek, bude to dlouhá noc a ještě delší ráno. (Česká televize)

Padme_Anakin

Krásná myšlenka na začátku... zapamatovat si vše. Budoucnost zaklepe na dveře a spolu s ní moderní technologie, která myšlenku uvede v život. Pak ovšem nastoupí lidský faktor a psychologická sonda rozehraje ultimátní hru sebedestrukce. Zajímavá a působivá věcička. P.S. Mně to nikdy nesmí přes práh, to raději něco málo zapomenu. P.P.S. A co si nepamatuju, to se nestalo. ;-) ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celá tvoja minulosť pokladá viac otázky, ako odpovede. Je lepšie poznať pravdu, ak nám ublíži, alebo nie....stojí táto žena za to, aby jej Liam odpustil, alebo nie...čiže nielen otázkou technologického pokroku sa zaoberá tento diel, ale aj tými základnými, ľudskými problémami. Ono je to totiž tak, že celý vývoj sa bude vždy najviac odrážať na našich vzťahoch. Ak by ste chceli paralelu s dneškom, tak napríklad skreslenie obsahu nejakej sms, alebo fotky na fb môžu byť príkladom a mikročip v mozgu nie je záležitosť, ktorá by všetko oproti dnešku obracala hore nohami. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pomalejší rozjezd, skvostný dojezd. Dnešní moderní svět, který se nad sebou už nikdy nezamyslí. Vlak odjel, příležitost nastoupit do dalšího je mizivá. Třetí epizoda úvodní série těží z paměťového implantátu, který umí přehrát veškeré vzpomínky. Dají se zopakovat, zpomalit, přiblížením se podívat na detaily, okořenit si jimi sexuální život. Ale i smazat. A dá se kvůli nim rozbít vše, co si postavy vybudovaly. Přesvědčí se o tom nervózní mladý právník a jeho lži „skrývající“ manželka. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Tento díl vyrukoval s moc hezkou myšlenkou, která rozhodně nenechá vaši mysl na pokoji. Neustále jsem přemýšlel, jak všelijak by se daná technologie dala uplatňovat v reálném životě. Našel jsem rozhodně více pozitiv. Nejenom, že by v takovém světě byly kurvy ohroženým druhem, ale člověk by si třeba mohl brzy z rána zrekapitulovat svoji divokou alkoholickou jízdu a možná, kdo ví, už by se třebas nikdy nenapil. V případě tohoto seriálu přišli tvůrci rovněž s moc hezkým nápadem o chronicky žárlivém manželovi a kurvě ženě, která svého chotě natolik milovala, že si v době jeho 5denní nepřítomnosti nechala napumpovat do dělohy bastarda. Top momentem byla rozhodně vášnivá manželská soulož. Z první série nejkvalitnější materiál. Tento seriál vás zkrátka donutí se zamyslet. Moc hezký britský projekt. Těším se na další sérii. ()

ScarPoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Značne smutné. Nápad z uschovaním spomienok je výborný, ale zároveň strašne nepríjemný. Neviem si predstaviť samého seba v tejto pozícií. Hlavne ak vás niečo žerie a úplne vás obklopí paranoja. Finálne pátranie je výborné, rovnako ako Toby Kebbell. Prečo sa vlastne ten človek neobjavuje viac vo filmoch? Jeden z najnápaditejších zárezov do témy nevery za veľmi dlhú dobu. ()