Celá tvá minulost (S01E03) (epizoda)

The Entire History of You

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011, 49 min

Brian Welsh

Jesse Armstrong

Stuart Earl

Historka o mladém, nadějném právníkovi? Inu, v této komornější (vztahové) rovině, bez přehnaných a ostentativních (celo-společenských) ambicí - a možná i v rukou konkrétního šikuly - povedená žánrovka bez hypersupernávodného vyznění. Inu, pravda, s přivřením jednoho očka (čili bez šťourání do nezbytnosti dané technologie pro konkrétní případ, nemluvě o její prezentaci).(16.2.2017)

Celá tvoja minulosť pokladá viac otázky, ako odpovede. Je lepšie poznať pravdu, ak nám ublíži, alebo nie....stojí táto žena za to, aby jej Liam odpustil, alebo nie...čiže nielen otázkou technologického pokroku sa zaoberá tento diel, ale aj tými základnými, ľudskými problémami. Ono je to totiž tak, že celý vývoj sa bude vždy najviac odrážať na našich vzťahoch. Ak by ste chceli paralelu s dneškom, tak napríklad skreslenie obsahu nejakej sms, alebo fotky na fb môžu byť príkladom a mikročip v mozgu nie je záležitosť, ktorá by všetko oproti dnešku obracala hore nohami.(23.10.2016)

Podobné téma zpracovával už kdysi film Strange Days a je blízké mnoha pracem P. K. Dicka. Poselstvím tedy asi nejslabší díl z první série, ale pro mě osobně nejlepší, protože se mne dotýká tady a teď, ne "možná někdy v budoucnu". Jsem stejný jako hlavní hrdina, jsem tak trochu i ve stejné situaci a kdyby existovalo zrno dnes a já ho měl, tak se chovám velmi podobně, Emoce a pudy z nás moderní technologie nevydlabe. Muži budou žárlit na tělo ženy a ženy budou žárlit na zdroje muže. Zrno jen zhoršilo už tak bolestné možnosti jak na sebe navzájem hodně vědět a jak se informace dají překroutit. Přesně to vystihl v komentu Anderton. Co se také na filmu povedlo je vykreslení pozměněných vztahů mezi známými. Neznají se jménem, ale mohou si ho zjistit ze záznamu. Vlastně se celkově neznají, přestože o sobě toho tolik vědí. Velmi to připomíná dobře situované lidi (což tito bezpochyby byly) dneška. Osamělé. Takže do budoucna stále žádná změna. Už úvodní "ocenění" je skvělé a nadhozené téma etiky či morálky žalob dětí na rodiče, že jim výchovou snížili budoucí příjem, dává přesně ten správný rámec velmi, velmi blízké budoucnosti. Vlastně možná už dneška.(19.1.2017)

Nejslabší díl první série. Dobrý nápad s přístrojem, který ukládá a dovoluje přehrávat myšlenky, ale tento nápad byl použit pouze pro rozpoutání manželského drama. Dalo by se z toho vymáčknout více. Upravování vzpomínek (třeba ve stylu Total Recall) nebo něco podobného. Po prvních dvou episodách jsem čekal něco propracovanějšího, ale i tak to stálo za to.(14.1.2017)

Pokud člověk nemá autismus, je jeho paměť fluidní, živá, plastická, ne jako krajina, ale jako mapa, kterou zle přepisovat. Co když si ale můžeme pamatovat všechno? Můžeme vědět všechno… což je možná spíše Pyrrhovým vítězstvím, než osvobozením. A naše touha znát všechny odpovědi, nás pak může o vše připravit. Bez tajemství, není ani soukromí. Bez soukromí, není důvěra.(30.4.2017)