Přijdu hned (S02E01) (epizoda)

Be Right Back

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 49 min

Tvůrci:

Charlie Brooker

Owen Harris

Charlie Brooker

Vincent Pope

Komentáře uživatelů k epizodě (39)

Žijeme více online než skutečný život a neumíme se vypořádat se smrtí. Intimní a komorní a rozhodně zatím ta vůbec tématem nejaktuálnější epizoda, která mohla být i nejlepší, kdyby jí v závěrečných minutách poněkud nedocházel dech.(1.11.2016)

Bych si ho teda s dovolením nechala, rozloučila se s outěžkem a /soulo/žila šťastně až do smrti, ale já jsem nikdy nebyla extra materiál k normálnu. (3,5*)(8.4.2018)

Poučení: ačkoli si třeba myslíte, že váš lepší polovička o sobě na sociální média vyblil úplně všechno, o jeho zásadním stylu projevování v reálném životě, tj. zvyku pálit na sousedku imaginárním samopalem a vztekle mňoukat na rychle projíždějící auta, s největší pravděpodobností internety nevěděj. Vzhledem k tomu, že typická internetová persóna má takřka neomylně nudně tovární nastavení, je závěr, že i průměrný Jouda mívá své skryté hloubky, vlastně docela optimistický. Na druhou stranu jsem už dlouho nevylezla z boudy, takže můj šok nad tím, že lidi obvykle nejsou svůj profil, je třeba brát poněkud s rezervou.(14.3.2017)

Příjemně krátký příběh s velkou myšlenkou. Je to sci-fi stejnou měrou jako společenská satira, je to skvěle zahrané a má to výbornou pointu. Víc jsem nemohl chtít.(23.12.2016)

Smutný příběh o tom, co nás možná čeká s budoucími technologiemi. Určitě to stojí za zamyšlení, ale nijak zvlášť mě to nedostalo. 75%(23.9.2017)

Mrazivý pohled na možný obraz vývoje technologií, ovšem očima tragédie s níž se může setkat každý z nás.(22.10.2016)

Nápaditá, sociálna dráma, ktorá bohužiaľ, vo mne nevyvolala takmer žiadne emócie. S horor žánrom, to nemalo nič spoločné.(27.2.2018)

Jeden z dílů Černého zrcadla, kde by téma klidně utáhlo celovečerní formát. Technologické vymoženosti jsou jenom neutrální prostředek a i když jsou použité se sebelepším úmyslem, lidi jsou pořád lidi a efekt na ně může být nepředvídatelný. A to i v příběhu o lásce až za hrob. Mladá vdova může mít svého manžela zpátky, jenže to, co získá, je... o něco hezčí, chápavější... lepší než originál, ale je to stále jenom vylepšená kopie. Velmi působivý díl.(26.1.2017)

Emocna aj myslienkova pecka 10/10(25.2.2018)

Tento diel nie je iba o tom, o čom v prvom rade rozpráva, ale tak aj trochu o nevyspytateľnej ženskej logike. Ženy totiž častokrát nevedia, čo vlastne chcú. Tým nechcem povedať, že muži sú na tom o niečo lepšie, skôr naopak. Preto považujem Prídem hneď za celkom satirický príspevok v rámci Black mirror. I keď v seriáli je tej skrytej satiry všade dosť. Som rád, že sa to nezvrhlo na nejakú krvavú vyvražďovačku, chvíľami som sa toho bál. Toto je čisto psychologická záležitosť.(23.10.2016)

Romanca s perfektnou dvojicou: Romantická zápletka je akýmsi mixom Her a Ex Machina.. hoci obidve prišli po tomto. Má to v sebe strašný pokoj a strašnú melanchóliu, ale niečim sa mi to dostalo po kožu. Presahu je tu teraz menej.. Je tu, ale viacej emócií.(10.12.2017)

"Je to chytrý !!" - "Ne, je to úchylný !!"(15.2.2018)

• Frajer42

Spoilery! Jak to již bývá zvykem. Opět tvůrci vyrukovali se zajímavou a od předešlých dílů i zcela odlišnou myšlenkou. Musím se přiznat, že se mi zamlouvala o něco méně, než tomu bylo v předešlých případech. Náhradník za zesnulého manžela vyprofilovaný dle jeho internetového chování. Nic již brzy nerealizovatelného. Manželka postupně zjišťuje, že umělému manželovi přeci jen do originálu cosi schází. Poté co zjistí, že mu už nefunguje ani jeho umělý penis začne šílet a hysterčit a chce se svého chotě zbavit. Jak typické ženské chování! Nějak závratně mě nebavilo soustředění děje na partnerský vztah dvou divných lidí, i když zrzounova účast mě mile překvapila a potěšila. Lepší dva kousky. Dost jsem se nudil, i když myšlenka určitě za zfilmování stála.(12.10.2017)

Pro mě možná nejlepší díl první série Black Mirror. Taková futuristická verze Svatební košile.(11.3.2018)

Kde ostatní seriály končí, Black Mirror začíná. A to je snad největší předností tohoto dílu. Zatímco u jiných děl je ono téma (introdukce postav a jejich vztahu, náhlá smrt jednoho z nich, smiřování se se smrtí partnera) roztaženo do celovečerního formátu, zde se odehraje během 13 minut. Tvůrci se zamýšlí, co se stane dál, a pak ještě kousek dál... "Přijdu hned" zřejmě nebude nejsilnějším dílem seriálu, hlavně proto, že námět o blízkém člověku, co se vrací ze záhrobí poněkud pozměněn, člověk zná i z jiných zpracování (např. Kingův Řbitov zviřátek). Přesto díl za dokonalou první sérií příliš nezaostává; opět jde o téměř hororově sugestivní pohrávání si s myšlenkami "co by kdyby".(19.3.2017)

Je TO až příliš podobné jemu, ale zároveň si člověk musí připomenout i stejnojmenný román Stephena Kinga, kde TO bylo tak děsivé a nebezpečné.. Stejně jako některé vynálezy, které prý mají ulehčit život a ulevit od bolesti....(22.9.2016)

Škoda přeškoda toho prapodivnýho konce. Kdyby epizoda skončila o chvíli dřív, mohlo se jednat o možná nejlepší, co jsem zatím viděl. Takhle to je "jenom" takovej komorní díl s výbornou hudbou a skvělou ústřední dvojicí. Něco na zamyšlení tu určitě je.(7.3.2017)

První epizoda druhé řady mi pro změnu připomněla povídku Opičí tlapka, ve které si matka přeje návrat mrtvého syna. Zrovna jsem chtěl zrušit svůj Facebook, což by mi snad nezabralo víc jak půl roku, ale včas jsem si uvědomil, že žádný nemám. Na druhou stranu jsem se tak asi připravil o jedinou možnost reinkarnace.(29.6.2017)

Cely serial sa nesie viac menej na takej pochmurnej vlne a tento diel v tomto smere nevybocil. Mam pocit, ze to bolo trochu inak ponate ako predchadzajuce casti. Bolo to asi tym, ze islo o konkretnu osobu, nie len o nieco technologicke. Mozno sa nevyjadrujem najspravnejsie, ale proste som sa citil inak pri tejto casti. Serial si nadalej drzi svoju kvalitu, to treba uznat. Pacilo sa mi ako so vzniknutou situaciou Martha najskor bojovala, potom tomu prepadla, az ma opat raz zaskocil zaver. Clovek by cakal ze to skonci trochu inak. Ocenujem aj to ako tvorcovia poukazali na malickosti, ktore ani zo socialnej siete nevyzistite a predsa vas urcuju viac ako cokolvek ine, co zazdielate v snahe zapacit sa ludom.(15.2.2018)

Dosť mrazivé. Mrazivé ešte predtým, ako sa postúpi na "ďalší level". Určite je to aj horor, aj keď sa zaobíde bez násilia, teda bez násilia na ľuďoch. –––– Nech to vařit. A hlavně nerozsvěcuj v koupelně!(11.3.2018)

<< předchozí 1 2