Přijdu hned (S02E01) (epizoda)

Be Right Back

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 49 min

Tvůrci:

Charlie Brooker

Owen Harris

Charlie Brooker

Vincent Pope

Osobne dúfam, že nič také, ako sa dalo vidieť v tejto epizóde, nevznikne. Pretože hoci je to možno brilantný a extrémne zložitý podnikateľský nápad, myslím, že svet by prestal existovať tak, ako ho poznáme a ľudstvo by stratilo všetok svoj zmysel a pointu. A kým by došlo k pochopeniu tak, ako na konci tohto dielu, nemalo by zmysel ďalej existovať v tomto svete. Ospravedlňujem sa za filozofický komentár, ale odpovedá epizóde, ktorá prináša obrovskú, ťažkú a pálivú otázku, ktorá mi uviazla v hlave ešte dlho po jej pozretí - boli by sme schopní vytvoriť niečo také a vedieť, že to úplne zničí tých najzraniteľnejších na tomto svete? Hodnotenie: 95%(24.2.2017)

• Frajer42

Spoilery! Jak to již bývá zvykem. Opět tvůrci vyrukovali se zajímavou a od předešlých dílů i zcela odlišnou myšlenkou. Musím se přiznat, že se mi zamlouvala o něco méně, než tomu bylo v předešlých případech. Náhradník za zesnulého manžela vyprofilovaný dle jeho internetového chování. Nic již brzy nerealizovatelného. Manželka postupně zjišťuje, že umělému manželovi přeci jen do originálu cosi schází. Poté co zjistí, že mu už nefunguje ani jeho umělý penis začne šílet a hysterčit a chce se svého chotě zbavit. Jak typické ženské chování! Nějak závratně mě nebavilo soustředění děje na partnerský vztah dvou divných lidí, i když zrzounova účast mě mile překvapila a potěšila. Lepší dva kousky. Dost jsem se nudil, i když myšlenka určitě za zfilmování stála.(12.10.2017)

Sci-fi? Prd, úplná realita. Co o nás internet ví? Všechno! Kde bydlíme, kam jdeme, kde pracujeme, co děláme, na co jdeme do kina, co jíme, pijeme, kde jsme na dovolené, kolik máme přátel, o čem se bavíme, co nás bolí, jak dlouho spíme, kolik vážíme, ..., prostě úplně vše. A to samé o okruhu rodiny, přátel, kolegů. Vše si ta bedýnka v klidu spojí. To hned mrazí za krkem...(25.8.2018)

absolutní top. Tento díl poslal do kytek celé Outer Limits, které jsem 20 let bezmezně miloval. První série krutě zklamala, ale Be Right Back mě úplně uzemnilo! Na předchozích dílech mi vadil slabý zápal herců a totálně nevyužitý potenciál, ale nyní jsem dodíval nějvětší dokonalost. Owen Harris a Charlie Brooker se mi právě trefili do noty. SKVOST!(13.1.2018)

Jeden z dílů Černého zrcadla, kde by téma klidně utáhlo celovečerní formát. Technologické vymoženosti jsou jenom neutrální prostředek a i když jsou použité se sebelepším úmyslem, lidi jsou pořád lidi a efekt na ně může být nepředvídatelný. A to i v příběhu o lásce až za hrob. Mladá vdova může mít svého manžela zpátky, jenže to, co získá, je... o něco hezčí, chápavější... lepší než originál, ale je to stále jenom vylepšená kopie. Velmi působivý díl.(26.1.2017)