Přijdu hned (S02E01) (epizoda)

Be Right Back

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 49 min

Tvůrci:

Charlie Brooker

Owen Harris

Charlie Brooker

Vincent Pope

Sci-fi? Prd, úplná realita. Co o nás internet ví? Všechno! Kde bydlíme, kam jdeme, kde pracujeme, co děláme, na co jdeme do kina, co jíme, pijeme, kde jsme na dovolené, kolik máme přátel, o čem se bavíme, co nás bolí, jak dlouho spíme, kolik vážíme, ..., prostě úplně vše. A to samé o okruhu rodiny, přátel, kolegů. Vše si ta bedýnka v klidu spojí. To hned mrazí za krkem...(25.8.2018)

Cely serial sa nesie viac menej na takej pochmurnej vlne a tento diel v tomto smere nevybocil. Mam pocit, ze to bolo trochu inak ponate ako predchadzajuce casti. Bolo to asi tym, ze islo o konkretnu osobu, nie len o nieco technologicke. Mozno sa nevyjadrujem najspravnejsie, ale proste som sa citil inak pri tejto casti. Serial si nadalej drzi svoju kvalitu, to treba uznat. Pacilo sa mi ako so vzniknutou situaciou Martha najskor bojovala, potom tomu prepadla, az ma opat raz zaskocil zaver. Clovek by cakal ze to skonci trochu inak. Ocenujem aj to ako tvorcovia poukazali na malickosti, ktore ani zo socialnej siete nevyzistite a predsa vas urcuju viac ako cokolvek ine, co zazdielate v snahe zapacit sa ludom.(15.2.2018)

Kde ostatní seriály končí, Black Mirror začíná. A to je snad největší předností tohoto dílu. Zatímco u jiných děl je ono téma (introdukce postav a jejich vztahu, náhlá smrt jednoho z nich, smiřování se se smrtí partnera) roztaženo do celovečerního formátu, zde se odehraje během 13 minut. Tvůrci se zamýšlí, co se stane dál, a pak ještě kousek dál... "Přijdu hned" zřejmě nebude nejsilnějším dílem seriálu, hlavně proto, že námět o blízkém člověku, co se vrací ze záhrobí poněkud pozměněn, člověk zná i z jiných zpracování (např. Kingův Řbitov zviřátek). Přesto díl za dokonalou první sérií příliš nezaostává; opět jde o téměř hororově sugestivní pohrávání si s myšlenkami "co by kdyby".(19.3.2017)

• Frajer42

Spoilery! Jak to již bývá zvykem. Opět tvůrci vyrukovali se zajímavou a od předešlých dílů i zcela odlišnou myšlenkou. Musím se přiznat, že se mi zamlouvala o něco méně, než tomu bylo v předešlých případech. Náhradník za zesnulého manžela vyprofilovaný dle jeho internetového chování. Nic již brzy nerealizovatelného. Manželka postupně zjišťuje, že umělému manželovi přeci jen do originálu cosi schází. Poté co zjistí, že mu už nefunguje ani jeho umělý penis začne šílet a hysterčit a chce se svého chotě zbavit. Jak typické ženské chování! Nějak závratně mě nebavilo soustředění děje na partnerský vztah dvou divných lidí, i když zrzounova účast mě mile překvapila a potěšila. Lepší dva kousky. Dost jsem se nudil, i když myšlenka určitě za zfilmování stála.(12.10.2017)

Jeden z dílů Černého zrcadla, kde by téma klidně utáhlo celovečerní formát. Technologické vymoženosti jsou jenom neutrální prostředek a i když jsou použité se sebelepším úmyslem, lidi jsou pořád lidi a efekt na ně může být nepředvídatelný. A to i v příběhu o lásce až za hrob. Mladá vdova může mít svého manžela zpátky, jenže to, co získá, je... o něco hezčí, chápavější... lepší než originál, ale je to stále jenom vylepšená kopie. Velmi působivý díl.(26.1.2017)