poster

Přijdu hned (S02E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  Be Right Back

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 49 min

Režie:

Owen Harris

Scénář:

Charlie Brooker

Hudba:

Vincent Pope
 • kiddo
  ****

  Poučení: ačkoli si třeba myslíte, že váš lepší polovička o sobě na sociální média vyblil úplně všechno, o jeho zásadním stylu projevování v reálném životě, tj. zvyku pálit na sousedku imaginárním samopalem a vztekle mňoukat na rychle projíždějící auta, s největší pravděpodobností internety nevěděj. Vzhledem k tomu, že typická internetová persóna má takřka neomylně nudně tovární nastavení, je závěr, že i průměrný Jouda mívá své skryté hloubky, vlastně docela optimistický. Na druhou stranu jsem už dlouho nevylezla z boudy, takže můj šok nad tím, že lidi obvykle nejsou svůj profil, je třeba brát poněkud s rezervou.(14.3.2017)

 • Prochy38
  ****

  Velmi silný příběh. Nikdo si nedokáže říct, jak by se vyrovnával se ztrátou toho nejbližšího. Až k tomu dojde. Perfektně vyobrazený dnešní problém, kdy člověk je více mimo realitu než její součástí. Hayley Atwell nádherná a skvělá, Domhnall Gleeson ve své roli úžasný. Víc už mi pak seděly především herecké výkony, než kam se vyvinul příběh. Každopádně naprosto aktuální...až varovné!(14.3.2018)

 • Jinny
  ****

  Jeden z dílů Černého zrcadla, kde by téma klidně utáhlo celovečerní formát. Technologické vymoženosti jsou jenom neutrální prostředek a i když jsou použité se sebelepším úmyslem, lidi jsou pořád lidi a efekt na ně může být nepředvídatelný. A to i v příběhu o lásce až za hrob. Mladá vdova může mít svého manžela zpátky, jenže to, co získá, je... o něco hezčí, chápavější... lepší než originál, ale je to stále jenom vylepšená kopie. Velmi působivý díl.(26.1.2017)

 • septic
  *****

  absolutní top. Tento díl poslal do kytek celé Outer Limits, které jsem 20 let bezmezně miloval. První série krutě zklamala, ale Be Right Back mě úplně uzemnilo! Na předchozích dílech mi vadil slabý zápal herců a totálně nevyužitý potenciál, ale nyní jsem dodíval nějvětší dokonalost. Owen Harris a Charlie Brooker se mi právě trefili do noty. SKVOST!(13.1.2018)

 • TroiMae
  ****

  Jedna z epizod zabývající se smrtí, pomíjivostí a zálohováním lidí, partnerů, životů… a otázkou, co je opravdové. Už nyní žijeme (bez výčitky) virtuální životy a vztahy, máme virtuální osobnost, vytváříme virtuální stopy. Milá a hodná epizoda o truchlení. Nicméně… kolik z nás žije virtuální vztah s fyzickou osobou, která ve skutečnosti není autentická, sice živá, ale virtuální, ať už tím, že žije více na síti, než face to face, nebo tím, že je jen jakousi kopií přání a tužeb ostatních a nevyjde ze svého továrního nastavení…(30.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace