Černé zrcadlo - Série 3 (série)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2016, 6 h 24 min (Minutáž: 53–90 min)

Komentáře uživatelů k sérii (16)

E01: 90 %, E02: 90 %, E03: 100 %, E04: 80 %, E05: 90 %, E06: 90 %(22.4.2019)

Původní antologie BBC pokračuje šesti novými technokratickými příběhy, v nichž se mísí jedinečná autorská vize, gradování technologických konceptů do extrému a apelativní rétorika. Často jde o příliš okázalé žánrové hříčky, nicméně díky rozdílnému kreativnímu uchopení jednotlivých epizod vznikly neskutečně působivé samostatné příběhy stojící za opakované zhlédnutí – a to zejména melancholicko-nostalgická romance San Junipero, krutý realistický thriller Shut Up and Dance a mysteriózní sherlockovská epizoda Hated in the Nation.(15.1.2017)

Episode 1: Nosedive = 4* (8/10) / Episode 2: Playtest = 4* (8/10) / Episode 3: Shut Up and Dance = 4* (8/10) / Episode 4: San Junipero = 3* (6/10) / Episode 5: Men Against Fire = 4,5* (9/10) / Episode 6: Hated in the Nation = 3,5* (7/10)(27.2.2018)

Nosedive: Hned na začátek tu máme velice nadprůměrný příběh a zároveň smutnou antiutopii na budoucnost moderních technologií a sociálních sítí. Úžasná Bryce předvádí skvostný výkon jako ovce moderní společnosti a my máme možnost vidět, kolik falešných úsměvů, komplimentů a náklonností je schopna kvůli "vyššímu postavení" ostatním lidem věnovat. Velmi dobré na zamyšlení nad celosvětovou falešnosti a materialismem. Na konci by vás to mohlo opravdu dojmout. 90% Playtest: Druhý hororovější, vcelku zábavný příběh s překvapujícím koncem, ale bohužel s absolutním dementem v hlavní roli, který nedělá nic jiného, než že jen řve na celé kolo. Varování před tím, že s moderní technologií a s lidským mozkem si není radno zahrávat.70% Shut Up and Dance: Všechny díly Black Mirrorr nějak souvisí s moderní technologiíí, s futuristickými, utopickými i antiutopickými motivy a třetí díl není výjimkou. Přesto, že se děj neodehrává v budoucnosti, poukazuje na to, kam spějí dnešní sociální sítě, hackerské dovednosti a kyber šikana a že není snadné udělat proti těmto internetovým nešvarům protiopatření. Depresivní, ale dobré. 80% San Junipero: Nadmíru originální příběh, který skrývá mnoho symbolů, nápaditosti a je možná dobré dát si ho dvakrát, aby vám vše do detailu zapadalo. Trvalo mi totiž strašlivě dlouho se do tohoto dílu nějak ponořit, protože jsem vůbec netušila, asi až někdy do třicáté minuty, o co tam vlastně jde. V té třicáté se to teprve začalo malinko rýsovat. A pak už jsem jen zírala. 90% Men Against Fire: Asi nejméně originální, nejslabší, ale za to příběh s nejlepšími hororovými prvky o vojácích s vymytými mozky. Bohužel to byla ale spíš nuda. 60% Hated in the Nation: Absolutně super krimi příběh s nádechem Akt X o vraždících včelách, které byly vyvinuty jako simulace opravdových včel, aby lidstvo nevymřelo. Pokud vám chybí Akta X, sáhněte alespoň po tomto díle. 90% Závěr: Třetí sérii rozhodně hodnotím jako nejpovedenější, protože nabídla spoustu nadprůměrných až vynikajících epizod a hlavně futuristicky poukázala na problémy, které by tento svět mohly za několik stovek let klidně potkat.(10.3.2017)

I treti serie drzi kvalitu vysoko nad prumerem. Parada.(9.9.2017)

Black Mirror je nejsilnější pokaždý, když hlavní hrdiny umně bije po hlavě pálkou škodolibosti. Zlý ušklíbání jde totiž Brookerovi nejlíp. I proto ční epky Nosedive a Shut Up and Dance nad ostatníma a přesně definujou rovinu, ve který to zrcadlu nejvíc sluší.(1.8.2018)

Nebudu to protahovat. Série se mi sakra líbila. V kategorii napětí u mě rozhodně vyhrál „Shut Up and Dance“ a co se týče nějakého emotivního odlehčení, tam bodovalo „San Junipero“. Celkově - mám mnohem lepší dojmy, než z druhé série, kde to bylo jako na houpačce. Celkově mohu udělit 80%.(8.8.2018)

Na třetí sérii jsem se moc těšila a zároveň bála, že nedosáhne kvality předchozích dvou. Mé očekávání byly naplněny a ani přesun na Netflix seriálu moc neublížil. První dva díly jsou kvalitativně slabší než zbytek (celkově pořád na skvělé úrovni), takový ten úvodní rozjezd. Čtvrtý díl San Junipero je paradoxně nejméně kritický a zároveň nejněžnější, pro mě jasný favorit celé série... Nosedive 4*, Playtest 4,5*, Shut Up and Dance 5*, San Junipero 5*, Men Against Fire 5*, Hated in the Nation 5*(31.3.2017)

Tretia séria dosiahla svoj vrchol v podobe San Junipero. Ďalšie skôr priemer.(3.12.2018)

Pro mě osobně je 3. série Black MIrror tou vůbec nejkontroverznější ze všech - ty nejimpresivnější příběhy střídají ty méně pochopitelné, až ujeté. Rozjezdový díl s nepříjemnou Bryce Dallas Howard pro mě byl trochu výjimečný - právě ním jsem zakončil celý seriál, respektive jeho dosavadní natočené části. Nosedive měl ohromně zajímavou pointu, kterou ale ústřední herečka nedokázala úplně prodat a vzhledem k tomu, jak se mi oněhdy strašně líbila v Černobílém světě, tady hodně pohořela. 5/10. Playtest už byl zcela jiné kafe. Byl řádně temný a sám sobě nevysvětlitelný a tam tkví to kouzlo, které ze samotného Black Mirror dělá velmi originální televizní dílo. 8/10. Shut Up and Dance vévodí celé sérii již jen kvůli svému obsazení! 10/10. San Junipero se ze začátku zdá být otravným nátlakem na lesbickou tématiku, jakmile se začne po pomalém rozjezdu vysvětlovat, co je na tomto příběhu futuristického a zkázonosného, jsme doma ve vysokých červených číslech. 9/10. Men Against Fire byl tím vědeckofantastickým válečným filmem, u kterých si Britové pravděpodobně usmysleli, že diváky baví. Čim dál tim více se utvrzuji, že to ale bohužel není pravda (viz. neviditelný sci-fi snímek Rozkaz zabíjet). 4/10. A závěrečná část? Každá řada této show potřebuje svůj řádný spád v poslední části, ovšem na Black Museum ve čtvrté sérii nemá tento rozporuplný díl ani v nejmenším měřítku, rozhodně jsem se ale nenudil jako právě u 1. či 5. epizody.(22.8.2018)

Třetí série zatím nejlepší, jak zpracováním, tak příběhy.(14.2.2017)

Nemuzu se zbavit pocitu, ze prvni dve serie byly kousavejsi, presnejsi ve sve kritice a diky tomu i koukatelnejsi. Stale je to fajn, ale Netflix trosku obrousil hrany a to je skoda.(20.2.2017)

Po dvoch vcelku nadpriemerne kvalitných sériách seriálovej záležitosti Black Mirror, odohrávajúcej sa v blízkej budúcnosti vo svete, kde moderné technológie priamo zasahujú do života jednotlivca a celej spoločnosti, sa seriál v roku 2016 vracia s ďalšou sériou. Tentokrát už však nie na televíznej stanici Channel 4, ale na streamovacej službe Netflix. Zmena platformy na prvý pohľad neprináša výrazné zmeny, seriál nijako nemení koncepciu a pokračuje v nastolenom trende viac či menej dystopických epizód, reflektujúcich dopad technológií na ľudské životy. A hoci koncept zostáva zachovaný, badateľnou a nepríjemnou zmenou je kvalitatívny prepad. Aj keď aj predchádzajúce dve série ponúkajú lepšie a horšie epizódy, všetky si dokážu držať aspoň akú-takú priemernú úroveň. A to aj tie, ktoré svojím námetom nepatria medzi tie lepšie či zaujímavejšie. V prípade tretej série sa však karta obracia. Ak sa totižto pozrieme na všetkých šesť epizód zblízka, zistíme, že námetom na papieri vynikajú približne rovnako. V praxi je však už o čosi horšie. Šesticu epizód možno rozdeliť na dve presné polovice, pričom do jednej z nich patria tie, ktoré vynikajú ako námetom, tak aj spracovaním, zatiaľ čo v druhej polovici sú len tie, ktoré vyzerajú zaujímavo na papieri, ale spracovaním nie sú pre diváka až tak atraktívne. K trojici tých lepších patria epizódy Playtest - skvelé "viacvrstové" spracovanie s desivým nádychom, Shut Up and Dance - jedna z najrealistickejšie poňatých epizód seriálu vôbec a ukážka toho, že na internete (takmer) nikto a nič nie je v skutočnej anonymite, a záver série Hated in the Nation - zaujímavá, mierne futuristicky ladená kriminálka, ktorú minutážou už možno zaradiť k filmom. Trojica na protipólnej strane, ako už bolo spomenuté, vyniká iba námetom, prípadne myšlienkou či posolstvom, ktoré tá či oná epizóda nesie. Spracovaním sú to však len slabšie, veľmi priemerné kúsky, z ktorých najlepšie vychádza snáď ešte San Junipero, aj to do značnej miery vďaka Mackenzie Davis. Black Mirror - Season 3 zmenila nielen vysielaciu platformu, ale aj kvalitu. Oproti dvom predchádzajúcim sériám tu tentokrát divák medzi jednotlivými časťami skutočne badá výraznejšie kvalitatívne rozdiely a výkyvy. Ako celok tak táto séria zanecháva len priemerný dojem, ktorý však stále stojí za to z mnohých dôvodov vidieť. Najmä vtedy, ak už divák videl tie predchádzajúce dve.(21.4.2019)

80%(16.10.2017)

Prozatím nejvydařenější série z celého projektu Black Mirror. Každá epizoda má něco do sebe a ikdyž Men Against Fire, má pomalejší začátek, závěrečná pointa dost vyděsí a napraví reputaci. Stejně tak Hated in the Nation má trochu přefouklou stopáž (pouhé malé vady na kráse), ale to nic nemění na tom, že tato šestice epizod je skutečně vynikajícím zážitkem jak pro oči, tak i pro naše zvídavé mozkové závity a každý si zde najde nějakého svého favorita. Pro mě osobně je to epizoda o kyberšikaně Shut Up and Dance, kterou na stupni vítězů doplňuje hororový příběh o až moc dokonalém virtuálním herním požitku v epizodě Playtest a v neposlední řadě pro mě osobně asi nejvíc odpudivá vize budoucnosti ala social sites popularity contest v odporně růžové epizodě Nosedive. Ať na to koukám jak chci, třetí série nenabídla jediné hluché místo, výborně zapadla ke svým starším předchůdcům a obávám se, že je v mnohém i překonala. 90%(7.2.2018)

Za me paradni serie, kazdy dil ma neco do sebe a da se na to koukat a clovek chce videt dalsi.(2.8.2018)