Reklama

Reklama

VOD (1)

Žena, která se zoufale snaží prorazit na sociálních sítích, narazí na jackpot v podobě pozvánky na luxusní svatbu. Výlet ale neprobíhá podle jejích představ. (Netflix)

Recenze (179)

Splasher 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vážně jsem se na pár vteřin zamyslel, jestli tenhle díl hodnotit. Fakt že jo, až takovej jsem pozér. __ Všechno samozřejmě začíná známkováním ve škole. Posléze se přechází na kredity a peníze. Pokud si chcete uměle zlepšit hodnocení (půjčka, hypotéka) musíte se podrobit hodnocení banky. V UK jsem měl možnost nakouknout i z druhé strany, kdy jsem hodnotil žadatele o půjčku. Nemáš 20 bodů? Smůla. Budeš si u nás muset zlepšit pověst. __ Hezky zachycená umělost. Zahřálo mě u srdce, že i v budoucnosti bude čeština všeobecným znakem chudoby a zaostalosti. ()

novoten 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na papíře vše vypadalo jako zlom v mém vnímání celého seriálu. Atraktivní a dost možná dosud nejaktuálnější téma, v hlavní roli moje milovaná Bryce, jako její bratr sympaťák James Norton, za kamerou spolehlivý Joe Wright - a přesto zůstávám zklamaný. Nemám totiž rád příběhy, ve kterých je ústřední charakter trestán za chyby, které neudělal a v jejich důsledku pak vláčen čím dál ohavnějším bahnem. Z Nosedive tak místo nezapomenutelné podívané zůstává jen pocit permanentního vytočení. ()

Reklama

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Honba za lajky a oblíbeností, která vede k faleši, předstírání a vlastně i ke stresu. Black Mirror jde jako tradičně o temný krok dál a vytvořilo společnost, kdy lidé získávají společenský status a výhody na základě své oblíbenosti. Bryce je jako tradičně výborná - věříte jí každou předstíranou šťastnou i všechny ostatní emoce. Katarzní konec já beru jako happy end, kde se naše hrdinka zbavila té obrovské zátěže věčně nalepeného šťastného falešného úsměvu. ()

Esgalnor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Buďme rádi, že můžeme být tak upřímní, jak jen se nám zlíbí... zatím. Perfektně zpracované varování před hrozbou, která je dnes větší, než různé -ismy -> ztrátou osobní svobody, ke které se společnost dost možná propracovává sama postupně. Aneb co se může stát, když se sociální sítě vymknou kontrole. Snad nás něco takového nečeká a my si budeme moct v klidu mezi sebou říct třeba jen jak naho*** den zrovna máme. Výkon Bryce D. Howard a výborné malé štěknutí Cherry Jones to celé pěkně kompletují do podoby vynikajícího výsledného produktu. ()

Blueeyes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Super aktuální námět. Všichni v tom poznáme pár svých známých, nebo možná.... sebe? ;) Celou dobu se rýsuje jasná čtyřka, ale jsou tu nějaké ještě pozvedávací momenty, které musím zohlednit. Čeština v autě mě pobavila a na plnou pětku to zdvihl absolutní závěr v poslední minutě. To byl pane, dialog. Konverzační blaho! :) ()

Galerie (6)

Zajímavosti (14)

  • Když hlavní hrdinka (Bryce Dallas Howard) jede vypůjčeným autem, na které jí zbyly kredity, je zmatená, protože v originálním anglickém znění na ni mluví navigace česky. Následně se na předním skle objeví ukázka z epizody  Nahá Pravda (1995) ze seriálu Kutil Tim (od r. 1991), opět česky. (ČSFD)
  • Když na hrdinku ve vypůjčeném autě vyblikne české menu, tak místlo „Svetla je v menu překlep „Svelta“. (Andy.222)
  • Herečka Bryce Dallas Howard musela pro svoji roli Lacie Pound přibrat 11 kilo. Epizoda se začala natáčet ve stejném roce, kdy vyšel Jurský svět (2015), kde si zahrála hlavní roli. S ohledem na scénář si ale musela udržovat kondici a když ji poté režisér epizody Joe Wright požádal, aby se pokusila přibrat na váze, odpověděla: „Consider it done,“ v překladu: „Jako by se stalo.“ (imanicornyt)

Reklama

Reklama