Pád střemhlav (S03E01) (epizoda)

Nosedive

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2016, 1 h 3 min

Růžové peklíčko mě moc bavilo a už tak nějak chvíli čekám, že něco podobného bude skutečně zavedeno i na západě. Mimochodem na stranickém principu už něco takového plánuje Čína. V každém případě důstojná epizoda, asi nejvíc znepokojivá ze třetí řady, dobře natočená, jen ten konec jsem úplně nepochopil...(27.12.2016)

Sentimentálně kýčovitá, zato nesmírně strhující satirická balada o negativním dopadu sociálních sítí na postoj obyčejného člověka, jehož společenský úsudek je utvářen na základě početní míry liků a followerů - motiv, který se zatím nejblíže přiblížil skutečnosti. Epizoda, která by bez bezchybného hereckého výkonu Bryce Dallas Howard nefakčila na maximální výkon. Česky mluvící autíčko ftw! Bezkonkurenčně jeden z TOP dílů.(6.11.2019)

Tak tomuhle říkám quality TV! Jeden hodinový díl seriálu a svou dotažeností strčí do kapsy celý Volný pád s Michaelem Douglasem. Tam šlo pouze o to, že jistý muž nevydrží tlak současného světa a pomátne se. Tady se ale v rámci stejného tématu myšlenky rozbíhají na všechny strany. Dnešní svět je postavený na hodnocení - od této databáze (ano, i mně bylo trochu stydno, když jsem tento díl hodnotil) - ,,hele, šel bych večer do kina, ale na čsfd je to modrý.." - přes servery na hodnocení doktorů, učitelů, lajky na Facebooku... Přitom se samozřejmě okrádáme o svébytnost, stíráme rozdíly a odlišnosti, což je na tomhle světě to zajímavé. Film, na který jsme kvůli modrému hodnocení nešli, je třeba zrovna ten, který by nás osudově zasáhl. Přísný a podivínský učitel, kterému bychom dali špatné hodnocení, nám nakonec dal do života nejvíc. Je to snaha o dokonalý svět, kde se všichni usmívají, v obchodech jsou jen krásně červená jablka a v metru to voní. Dokud Lacie slzy předstírá, sbírá pozitivní hodnocení, když je její dojetí na konci opravdové, klesá hodnocení na dno. Jak praví Lynch: ,,It is all an illusion"! Ačkoli tu není žádné násilí ani krev, jen samí milí a usměvaví lidé, je to jeden z nejděsivějších dílů vůbec. A možná, že dokonce jeden z těch nejle... Ne, Marku, nesmíš hodnotit. Každý ať si udělá názor sám.(6.11.2017)

Vzhledem k dnešní době, situaci kterou nám ukazují vlády Francie ,Británie a další, pokroku spotřební elektroniky, sociální situaci v Číně atd atd jsem se na tenhle díl zkrátka musel podívat znovu. Mimochodem tento sociální systém se těch pár měsíců od premiéry mezitím stal v Číně a vzhledem k tomu že se ve spoustě vyspělých zemí objevují termíny jako šílenství nebo konec civilizace, je jen otázkou času kdy západní vlády začnou hledat alternativu . Bryce tady má doslova hroší kůži a všechny polohy zvládá jako by se nic nedělo. Nezbývá než dát pět hvězd. :)(11.12.2018)

Najradšej by som tento diel pustila všetkým tým, ktorí sa neustále ženú za "lajkami" druhých na sociálnych sieťach. Rozčuľuje ma, ako ľudia najradšej postujú svoje dokonalé pózy, ako majú neustále potrebu ukazovať svoje dokonalé životy, dokonalé rodiny, dokonalé a hlavne autentické chvile, pritom je to často len faloš a klam...Začínam plne chápať význam názvu tohto seriálu, skutočne je to veľké zrkadlo ľudstva a dnešnej doby.(1.4.2019)

• - Velmi podobný systém budování sociálního statusu bude v Číně spuštěn od roku 2020. Na základě tohoto společenského statusu budou lidé následně v různých sférách života zvýhodňování či naopak znevýhodňováni. [Zdroj: Česká televize.cz] (Frajer42)

• - Kvůli tematice epizody si herečky Bryce Dallas Howard (Lacie) a Alice Eve (Naomi) obě zkusily jízdu s Uber s tím, jaké dostanou hodnocení od řidiče. Bryce dostala 4.8 z 5, Alice dostala 4.4 z 5. (hansel97)

• - Když je Lacie (Bryce Dallas Howard) na přepážce letecké společnosti, její obrazovka naznačuje, že její let je z BPA do PMA. PMA má pravděpodobně být Port Mary, kde se koná svatba. Ve skutečnosti je IATA kód BPA pro Grumman Bethpage Airport v New Yorku a PMA je kód pro Pemba/Karume Airport na ostrově Pemba v Tanzanii, což je velmi nepravděpodobný cíl, protože následně Lacie říká, že se jedná o devět hodin jízdy autem. (KM Phoenix)