Playtest (S03E02) (epizoda)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Charlie Brooker

Bear McCreary

První vrchol našláplé třetí série! Krátká, ale intenzivní hororovo-mysteriózní jednohubka. Tímto se mi trefili do vkusu náramně. Rozhodně mě tato epizoda bavila a místy i vyděsila, nicméně musím uznat, že to bylo možná až příliš překombinované. Autoři mohli trochu ubrat, ale i tak palec nahoru. 90%(1.11.2017)

SPOILERY! Skvělý rozjezd, kdy Waytt Russell utíká z domu a vydává se na cestu kolem světa a slibný hororový potenciál druhé části mi zkazil přeplácaný závěr s hned třemi twisty. Závěrečná pointa sice stála za to - ze všeho nejvíce se vlastně bál zavolat vlastní mámě! Ovšem díky tomuto zvratu taky epizoda přišla o hodně a celý dobře rozestavený příběh se tak najednou z části zbortil a přetvořil se v béčkový závěr (to musí vážně každý americký turista utíkající před traumaty nakonec skončit mrtvý???). Příběhová linie nakonec díky závěru dostala pořádné pumelice, že se pak spíše podobala cedníku. Proč mu sakra hned nesebrali mobil? To by vážně někdo povolil zabíjení lidí kvůli nějak počítačové hře? Svět budoucna v Black Mirrror je vždy ujetý, tohle mi ale připadá už trochu moc vylízané. Nebylo by mimo jiné lepší uzavřít příběh již tehdy, když přiletí domů za matkou a ta ho nepoznává? Tenhle konec by byl přece daleko více cool a byť by byl otevřený a dost nejasný, v mých očích by rozhodně epizodu o řád vylepšil! Mimochodem: „Jak je to velké?“ - Všimli jste si taky, jak byl Cooper (čtěte přízvukem Sonji „Khhhhphhha“) při svojí cestě odevzdaný a netečný? Bylo vidět, jak zoufale utíká před svými vlastními duchy, kteří ho nikdy neopustili. A na konec použení na závěr: Zvedejte telefon své mámě! (2.1.2017)

• stitch7

Tohle jsem doslova protrpěl. A mohlo za to obsazení ještě horší, než v epizodě White Bear. Protože ten TÝPEČEK musel každý třetí SLOVO z nějakýho DŮVODU zařvat. Z epizody si skoro pamatuju jenom jeho hůůůů, hoooooúúúúúúúúúúúúú a naprosto idiotský hláškování. Ani jsem pořádně nevnímal tu finální pointu, jak jsem z toho byl víc a víc vytočenej. Opravdová noční můra.(26.7.2018)

Úvod na můj vkus až příliš protahovaný. Než se něco opravdu začalo dít, uběhla polovina dílu jako nic. Každopádně jako případ poněkud odstrašující virtuální reality docela dobře zvládnuté. I když jsem očekával, že půjde o snahu diváka zmást neustálými přeskoky do toho, co „je“, či „není“ realita, nakonec mě vývoj děje dokázal překvapit. Ne tak perfektní díl, ale nezklamal. 70%(2.8.2018)

Jak moc jsme ochotní zanedbat skutečný svět pro ten bezpečnější a zábavnější virtuální? A je skutečně bezpečnější, když začneme jeho realitě věřit a můžeme se z toho zbláznit, a zábavnější, i kdyby se jednalo o hororovou hru, kterou byste přes sklo obrazovky milovali? Celkově tahle epizoda vyvrací představu, že virtuální realita by byla super, protože je stejná jako naše realita, ale nic nám tam ve skutečnosti nehrozí. Můžete přece skončit, kdykoliv chcete...(26.1.2017)

• - V této epizodě je vidět logo „The White Bear“ z epizody White Bear (2013) jako QR kód na zařízení, které člověka přemisťuje do virtuální reality. (hansel97)

• - Hannah John-Kamen, která v této epizodě hraje Sonju, se objevila již v epizodě Fifteen Million Merits (2011), kde hrála Selmu. Je tak první herečkou, která si v seriálu zahrála dvě role. (hansel97)

• - Když je vidět obálka časopisu, na které je Shou Saito (Ken Jamamura), CEO firmy Saito, můžete si v levém dolním rohu všimnou zmínku firmy Granular, která vystupuje v epizodě Hated in the Nation (2016) jako výrobce robotických včel. (hansel97)