Reklama

Reklama

Černé zrcadlo - Série 3 (2016) (série)


Zkušební verze (S03E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Playtest
Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller
Velká Británie, 2016, 57 min

Americký cestovatel, který má hluboko do kapsy, se přihlásí na testování revolučního herního systému. Zjistí ale, že zážitky jsou až příliš skutečné. (Netflix)

Recenze (82)

Hrabka 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První vrchol našláplé třetí série! Krátká, ale intenzivní hororovo-mysteriózní jednohubka. Tímto se mi trefili do vkusu náramně. Rozhodně mě tato epizoda bavila a místy i vyděsila, nicméně musím uznat, že to bylo možná až příliš překombinované. Autoři mohli trochu ubrat, ale i tak palec nahoru. 90% ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Problém s Black Mirror často je, a tenhle díl je toho zářným příkladem, že se sice vymyslí zajímavé koncepty a silné pointy, ale chybí opravdová schopnost vystavět pro ně plnohodnotný děj. Když pointa potřebuje, aby se nejdřív hrdina dopravil z místa A na místo B, aby se tam setkal s osobou C a mohl se odehrát zvrat, tak ta samotná cesta a setkání budou pojaty a natočeny naprosto rutinně a bez jakéhokoliv potenciálu zaujmout. Je to jen cesta za pointou, která uspokojí v posledních pěti minutách epizody, ale zbytek je dost úmorný. V tomhle případě je navíc celý koncept poměrně nezajímavý a opravdu by potřeboval být nějak zajímavě realizovaný - představuju si, o kolik líp by to zvládl třeba Cronenberg. Tady už ty twisty ke konci působili trochu směšně. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další ujetý kousek aneb jak suverénní Američan ke strachu přišel. Nápad (zase) fajn, ale než dokráčíme k pointě, ten průběh není tak plnohodnotný, jak bych si asi přál. Nebál bych se někdy někde ubrat třeba čtvrthodinku. Zatímco lehce roztažený úvod mi nevadil, poslední minuty byly za mě poněkud překombinované. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Režie a scénář relativně v průměru (máte tu pár lekaček, ale hrdina vám k srdci moc nepřiroste a litovat ho nebudete). Ale moc se mi líbilo poselství dílu - že nemůžeme hnát umělou realitu za určitou mez, nebo naše tělo/mozek už nerozezná realitu pravou a umělou a bude přiměřeně tomu reagovat. Což v případě, že si pak "zahrajete" hororovou hru asi není úplně fajn. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jako hororovému fanouškovi je mi moc líto, že zrovna tu nejhororovější epizodu nové série musím ohodnotit jako tu nejslabší z této šestidílné várky. Nápad je to fajn, tak trochu Inception, kde místo snů je virtuální realita ... atmosféra taky dobrá ... vypointované to je taky hezky a vlastně i příjemně černohumorně ... ale tyjo, proč musel být hlavní postavou tak nesnesitelný člověk? Tím svým afektovaně hysterickým konáním uvnitř hry mi vytrvale ničil dojem z jinak povedeného díla. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (7)

  • Když je vidět obálka časopisu, na které je Shou Saito (Ken Jamamura), CEO firmy Saito, můžete si v levém dolním rohu všimnou zmínku firmy Granular, která vystupuje v epizodě Hated in the Nation (2016) jako výrobce robotických včel. (hansel97)
  • V této epizodě je vidět logo „The White Bear“ z epizody White Bear (2013) jako QR kód na zařízení, které člověka přemisťuje do virtuální reality. (hansel97)

Reklama

Reklama