Teenagerův notebook infikoval virus, který ho postavil před nelehkou volbu: vykonat rozkazy, které mu chodí v SMS, nebo riskovat odhalení jeho intimních tajemství. (Netflix)

J*A*S*M

Jedna z mála epizod Black Mirror, jejíž fikční svět se od toho našeho v podstatě žádným sci-fi způsobem neliší. Je to vlastně takový klasický technologický thriller, kdy se hlavní postava dostane do spárů internetovým vyděračům. Průběh čtyřhvězdičkový, ale závěrečné vypointování to táhne ještě lehce nahoru. ()

DaViD´82

Kyberšikana v technologickém trolling thrilleru jedoucím na vlně "Simon Says". Gradovaná tenze bezvýchodné situace až na (i za) samou hranu únosnosti. V tomto ohledu z toho je cítit Watkinsův debut Eden Lake. Korunu tomu pak nasazuje sympaticky relativizující pointa. ()

Psychor

Vidím zde až přílišnou orientaci na výsledný efekt, čemuž je bohužel podřízen i samotný scénář. Pochybuji například, že v dnešní době stále existuje dospělý svéprávný jedinec, který není s to vědět, že nepřelepená webkamera na notebooku poskytuje agentům CIA ničím nerušený pohled do našeho soukromí. A mimo jiné i vydírajícím crackerům, kterým z logiky věci nemůžeme za (ne)jistotu mlčenlivosti nikdy nabídnout více, než kolik je v sázce. Konfrontace postav s předloženými dilematy tak bez ohledu na vypjatost dané situace v závěru postrádala psychologickou věrohodnost. Tleskám finálnímu vytrolení, ale přesto jsou z toho "pouze" čtyři hvězdy. ()

H34D

Možná ne až tak převratná epizoda, ale ve svém výsledku chytlavá, velmi uspokojivě zakončená a docela reálná. Takový jednohubkový thriller, u jehož hodnocení nakonec také přimhouřím oko. 9/10 ()

xxmartinxx

Dobře rozehraná anekdota (asi by mi víc vyhovovalo lepší zužitkování absurdity) s dobrými herci a slušnou gradací (relativně vzhledem k standardům Black Mirror). Těží to i z překvapivé střídmosti v užití technologií. Určitě jedna z nejlepších epizod. ()

choze

V podstatě telefonický thriller, jen úkolující hlas v telefonu nahradily úkolující sms a hrdinům není vyhrožováno smrtí jejich nebo jejich blízkých, ale veřejným dehonestováním. Takže zklamání, i když napínavé to je. ()

3DD!3

Nečekaná brutalita a zákeřné finále tuhle IT osvětovou epizodu povyšuje nad standard. Příjemně civilní herci a hlavně zde nechybí vtipné momenty ze života, v daném kontextu dovádějící téměř k hysterii. ()

castor

Kenny je looser. Je pomocnou silou ve fast foodu, když někdo něco vylije, nakluše to uklidit. Žije v neúplné rodině, ale evidentně mu toho moc nechybí. Jenže ho natočili. Přes kameru v jeho vlastním pokoji. Ví jen, že se má řídit jejich pokyny. Potká někoho namočeného asi v podobném průšvihu. Něco na něj taky mají. Spolu se dostávají do situací, které se jim postupně vymykají z rukou. V dortu nakonec nebude jen lahodný korpus. Vydírají dál. A nejen tyhle dva. Napínavé to je, ale zklamání to rovněž přinese. Hlavně kvůli věrohodnosti. Ta je hodně kolísavá. Spáchat trestní čin nebo odhalit vlastní nepříjemnou pravdu? ()

*CARNIFEX*

Výborné, poučné, vďaka záverečnému rozuzleniu, nevšedne "kruté". Nuž ale, rovnako ako nie je maľba ako maľba, či spev ako spev, ani inšpirácia v podobe "onanie", by mala byť v rámci medzí zákona, či? Mimochodom, už desaťročia starý frk je pravdou do neba voľajúcou, a to: "kto tvrdí, že si nikdy nehonil, honí si dodnes" ;) ()

D.Moore

Uf. Málem nevím, co jiného napsat. Prostě uf. Zase tak intenzivní díl, v němž je nakonec jen máloco takové, jak se to do poslední chvíle zdá. A pointa je tentokrát snad ještě zákeřnější než v dílech, které jsem zatím viděl. ()

Hrabka

Topovka. Tato epizoda se asi nejvíce blíží tomu, co by se klidně mohlo stát i v dnešní době (pokud se to už neděje). Hodně zajímavý minipříběh s velmi intenzivní atmosférou. Znepokojující, zvrhlá tématika, poutavě odvyprávěná a stojící za zamyšlení. Konec výborný. 95% ()

Pilda17

Tohle byl jeden z nejlepších dílů vůbec. Úchylný, drastický, tak jak má být. Díl, který není vsunutý do budoucnosti, ale reálného světa, kde hlavní postavy jsou vydírané po sms. Závěrečná pointa je nakonec překvapující a všemu nasadí korunu. ()

Foox

Obsazení skvělé, ovšem předvídatelnost strhává zrovna u tohohle příběhu dost bodů, protože si závěr vyloženě žádá o slušný prostředníček divákovi. ()

InJo

Skvěle vypointovaná pekelná jízda s neskutečně mrazivou a hlavně děsivě aktuální premisou. Lepší než většina regulérních filmových thrillerů posledních několika let. ()

Anderton

Tak ja budem skôr ten, ktorý práve ten záver považuje za slabší, ako samotný adrenalínový priebeh perfektne gradovanej epizódy....moment, prišla mi sms....pardon, musím niekam niečo odniesť, inak.... ()

Frajer42

V tomto díle trošku tvůrci pošetřili na originalitě a vytáhli ze zásuvky pěkně ošoupané téma s kyberšikanou a vydíráním. Namísto toho ovšem vytáhli z další zásuvky pořádnou dávku napětí, a tak je tento díl takřka po celou svoji délku napěchovaný adrenalinem. Napětí je pravděpodobně umocněno i tím, že je příběh zasazen na technologickou a sociální úroveň dnešní doby. Ke všemu bylo vše zahráno na nadstandardní úrovni. Takže z mého odborného pohledu velká kvalitka. Tahle série je prozatím sérií nejnadupanější. ()

Arsenal83

Pripomína to úryvok z Landovej piesne: "Pavouk jen vylepšuje sítě. Ví všechno o lidech, jak žijí. V úkrytu číhá na tvý dítě." Toto už totiž nie je žiadna fikcia a technofóbia už nie je žiadna schiza, čím sa rastúce obmedzenie súkromia stáva stále väčším nebezpečenstvom pre každého onanistu. ()

sharky

pro mě nejslabší díl z trojky, přišlo mi to hodně nevěrohodné. kdybych si měl vybrat mezi spácháním závažného trstného činu nebo odhalením nepříjemné pravdy, asi bych si vybral to druhé,... a asi bych od první chvíle řešil, zda se dá vyděrači skutečně věřit...:( ()