Men Against Fire (S03E05) (epizoda)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Lukas Strebel

Martin Phipps

Kostýmy:

Natalie Ward

Konečně, po skutečně slabých tématech lesbické romance a závislosti na sociální akceptaci, kde technologie v příběhu nehrály významnější roli a dvou alespoň zábavnějších příbězích s opodstatněnějším využitím moderních technologií... přichází třetí série ve svém pátém díle se silnou, nosnou myšlenkou. Děsivý pohled na jednu z těch pravděpodobnějších linek, jakým způsobem mohou být technologie... ano, black mirror je silně orientován na technologie... zneužity.(30.10.2016)

*SPOILER* Implantáty, které chudáky ze spodní vrstvy společnosti mění v zohavené jedince, kterých neni slyšet, a který je nutno chladnokrevně odstranit. Nepřipomíná vám to něco? Vynikající, mrazivá alegorie na současnou krizi humanismu. --- "Roaches. They look just like us." - "Of course they do. That's why they're so dangerous. Humans. You know, we give ourselves a bad rap, but we're genuinely emphatic as a species. I mean, we don't actually want to kill each other. Which is a good thing. Until your future depends on wiping out the enemy."(23.10.2016)

• cze.Oi

Zatímco všechny předchozí díly Black Mirror jsem považoval za perfektní odchýlení se od mainstreamu a dokonalé obnažení společenských problému moderní doby, tak byť mi třeba nesedlo zpracování, nemohl jsem říct, že by byl nějaký díl špatný. Tohle byla ovšem čistá a nechutná propaganda. Ono nestačí, že na to musím čumět v každým posraným médiu (všechna čest Parlamentním listům), ale i Black Mirror mi bude na podnose ze zlata s přílohou hoven servírovat, jak jsme si všichni rovni a musíme se všichni mít rádi, protože jsme jenom lidé a vlastně na tom, co neseme uvnitř, nebo v co věříme nezáleží...? Strčte si tyhle sluníčkářský pindy do prdele. Všichni vidíte paralelu se židovským problémem... Já jsem přesvědčen, že autor je jen dalším soudobým přizdisráčkem, co si přivaří svojí duhovou kašičku, zapívá si kumbaja a poběží tancovat na rozkvetlou louku snad i s ufonama. Počkejte, až vám turbanisti začnou vyhazovat do vzduchu vaše haranty a podřezávat sousedy za humnama. Potom možná vylezete z prdele Merkelový, Kocábovi a dalším hipsterským havloidským modlám dnešní vymrdaný dobroserský doby. Takže si po dnešku všichni zase změňme profilovky na failbůku v britské vlajky, podepišme kondolenční knihy, stáhněme vlajky na půl žerdi a pojďme s našimi mírumilovnými bratry islamisty ruku v ruce vstříct krásným barevným a kulturně obohaceným zítřkům. Já si s dovolením na půl žerdi stáhnu kalhoty a hodím vám na to velký, pěkný, točený a voňavý hovno! Howgh(4.6.2017)

Celá pointa a další vývoj je bohužel nesmírně průhledný. Z celého dílu se tedy velmi brzy vytratí jakákoli naděje na překvapení a mysteriózno. Na druhou stranu, celý snímek relativně dobře funguje v rovině podobenství. Je zde opravdu celá řada zajímavých symbolů, které připomínají dění i v současném armádním systému. Od absolutního vymývání mozku, přes přenastavování morálních hodnot až po tvorbu falešných nepřátel, aby vojákům svědomí dovolovalo hájit nemorální zájmy své drahé matičky vlasti. Myšlenkově se tedy nejedná o nic nového ani zásadně zajímavého. Příběh ve vás úžas nejspíš také nevzbudí. Plavíme se v těžce průměrných vodách.(24.5.2018)

Všetky časti sa pomaličky začínajú dosť opakovať, iné sú len postavy a prostredie, ale myšlienka je podobná...a to ma mrzí a nudí. Pointu a rozuzlenie si môžete tak veľmi rýchlo domyslieť. Ako som bol z tohto seriálu spočiatku nadšeny, tak sa moje nadšenie stráca a po dalšej časti sa rozhodnem, či pokračovat vôbec v sledovaní.(28.1.2018)