poster

Men Against Fire (S03E05) (epizoda)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2016, 1 h

Scénář:

Charlie Brooker

Kamera:

Lukas Strebel

Hudba:

Martin Phipps

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
 • cze.Oi
  odpad!

  Zatímco všechny předchozí díly Black Mirror jsem považoval za perfektní odchýlení se od mainstreamu a dokonalé obnažení společenských problému moderní doby, tak byť mi třeba nesedlo zpracování, nemohl jsem říct, že by byl nějaký díl špatný. Tohle byla ovšem čistá a nechutná propaganda. Ono nestačí, že na to musím čumět v každým posraným médiu (všechna čest Parlamentním listům), ale i Black Mirror mi bude na podnose ze zlata s přílohou hoven servírovat, jak jsme si všichni rovni a musíme se všichni mít rádi, protože jsme jenom lidé a vlastně na tom, co neseme uvnitř, nebo v co věříme nezáleží...? Strčte si tyhle sluníčkářský pindy do prdele. Všichni vidíte paralelu se židovským problémem... Já jsem přesvědčen, že autor je jen dalším soudobým přizdisráčkem, co si přivaří svojí duhovou kašičku, zapívá si kumbaja a poběží tancovat na rozkvetlou louku snad i s ufonama. Počkejte, až vám turbanisti začnou vyhazovat do vzduchu vaše haranty a podřezávat sousedy za humnama. Potom možná vylezete z prdele Merkelový, Kocábovi a dalším hipsterským havloidským modlám dnešní vymrdaný dobroserský doby. Takže si po dnešku všichni zase změňme profilovky na failbůku v britské vlajky, podepišme kondolenční knihy, stáhněme vlajky na půl žerdi a pojďme s našimi mírumilovnými bratry islamisty ruku v ruce vstříct krásným barevným a kulturně obohaceným zítřkům. Já si s dovolením na půl žerdi stáhnu kalhoty a hodím vám na to velký, pěkný, točený a voňavý hovno! Howgh(4.6.2017)

 • havLord
  *****

  Konečně, po skutečně slabých tématech lesbické romance a závislosti na sociální akceptaci, kde technologie v příběhu nehrály významnější roli a dvou alespoň zábavnějších příbězích s opodstatněnějším využitím moderních technologií... přichází třetí série ve svém pátém díle se silnou, nosnou myšlenkou. Děsivý pohled na jednu z těch pravděpodobnějších linek, jakým způsobem mohou být technologie... ano, black mirror je silně orientován na technologie... zneužity.(30.10.2016)

 • DaViD´82
  ***

  Doposud nejslabší příspěvek v rámci Black Mirror; a to nejen třetí řady. Nejslabší však nutně neznamená špatný. Ne že by to jakkoli zaostávalo v myšlenkách či působivosti. V tom problém není. Pouze se chodí příliš dlouho kolem horké kaše. A to i v momentě, kdy je dávno jasné jakým směrem se to bude ubírat, k jakému rozuzlení i co se to snaží sdělit (zvlášť pokud jste viděli jeho Wipe 2015). Hodinová stopáž je tentokrát přestřelená, sedla by tomu spíše původní třičtvrtěhodinová z úvodních sezón. Ovšem větším problémem je finální doslovnost, kdy mají tvůrci potřebu vše p-o-l-o-p-a-t-ě vysvětlit (paradoxně zrovna v tak přímočaré epizodě, kde to tuplem není třeba). Tedy přesně to, čemu se s úspěchem veškeré předchozí příspěvky vyhýbaly jako čert svěcenému kříži.(28.11.2016)

 • Jinny
  ***

  Průhlednější děj, ale aspoň se tvůrcům musí nechat povedená military akce. Dlouho to vypadá, že Men against Fire bude jenom jednou z alegorií na nacismus a Židy, ale na konci se dozvíme, že v zabíjení mutantů je něco víc. Poselství dílu ohledně eugeniky je ale přece jenom trochu sporné. Eugenika má špatnou pověst, ale z hlediska našeho druhu skutečně má něco do sebe a výběr zdravých genů v naší společnosti zkrátka bude hrát stále větší roli aspoň při umělém oplodnění, jinak brzy bude třetina homo sapiens mít sklony k rakovině a další k Alzheimerovi. Škoda, že tohle tenhle díl odmítl kvitovat.(26.1.2017)

 • Anderton
  *****

  Dalo by sa polemizovať o tom, že zabíjať sa medzi sebou ľudia v skutočnosti nechcú. Každopádne militaristické hlavy prišli s niečím inovatívnym, preventívnym, aby išlo všetko ako po masle. Svojim spôsobom majú svoju pravdu. Málokto z divákov ale s nimi bude súhlasiť. Riešenie je jednoduché, proste nechodťe nikdy do armády a nemusíte riešiť morálne dilemy podobného typu. Len teraz, keď sa s podobným vynálezom niekedy skutočne príde, tak pri pohľade na nejakých mutantov .....no nechcem spoilerovať, ale armáda by mala dať túto časť BM radšej do trezoru....(20.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace