Men Against Fire (S03E05) (epizoda)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Martin Phipps

Ben Lester

Kostýmy:

Natalie Ward

Já tu pointu teda tak snadno neodhalil a tudíž byl nakonec sakra překvapen. Hodně se mi líbily proslovy k válkám samotným a statistikám toho, kolik lidí bylo schopno nakonec zmáčknout spoušť. Ne každý je holt psychopat. A i tak, je nutné kvůli možném výskytu podobné poruchy vybíjet celé masy? Epizoda, která člověka donutí zamyslet se. 80%(8.8.2018)

Trošku slabší, ale pořád velmi slušné Zrcadlo. Nosná myšlenka je působivá a rozhodně má cosi do sebe. Kdo si troufne dát ruku do ohně za to, že to tak dost možná ve skutečnosti nakonec nebude. Nebo už je? Já jsem celkem spokojená, technologie, manipulace, lidskost a nelidskost. Ačkoli tahle military tématika není můj oblíbený žánr, celkem mi to sedlo. Proč ne?(24.4.2018)

Doposud nejslabší příspěvek v rámci Black Mirror; a to nejen třetí řady. Nejslabší však nutně neznamená špatný. Ne že by to jakkoli zaostávalo v myšlenkách či působivosti. V tom problém není. Pouze se chodí příliš dlouho kolem horké kaše. A to i v momentě, kdy je dávno jasné jakým směrem se to bude ubírat, k jakému rozuzlení i co se to snaží sdělit (zvlášť pokud jste viděli jeho Wipe 2015). Hodinová stopáž je tentokrát přestřelená, sedla by tomu spíše původní třičtvrtěhodinová z úvodních sezón. Ovšem větším problémem je finální doslovnost, kdy mají tvůrci potřebu vše p-o-l-o-p-a-t-ě vysvětlit (paradoxně zrovna v tak přímočaré epizodě, kde to tuplem není třeba). Tedy přesně to, čemu se s úspěchem veškeré předchozí příspěvky vyhýbaly jako čert svěcenému kříži.(28.11.2016)

Konečně, po skutečně slabých tématech lesbické romance a závislosti na sociální akceptaci, kde technologie v příběhu nehrály významnější roli a dvou alespoň zábavnějších příbězích s opodstatněnějším využitím moderních technologií... přichází třetí série ve svém pátém díle se silnou, nosnou myšlenkou. Děsivý pohled na jednu z těch pravděpodobnějších linek, jakým způsobem mohou být technologie... ano, black mirror je silně orientován na technologie... zneužity.(30.10.2016)

• cze.Oi

Zatímco všechny předchozí díly Black Mirror jsem považoval za perfektní odchýlení se od mainstreamu a dokonalé obnažení společenských problému moderní doby, tak byť mi třeba nesedlo zpracování, nemohl jsem říct, že by byl nějaký díl špatný. Tohle byla ovšem čistá a nechutná propaganda. Ono nestačí, že na to musím čumět v každým posraným médiu (všechna čest Parlamentním listům), ale i Black Mirror mi bude na podnose ze zlata s přílohou hoven servírovat, jak jsme si všichni rovni a musíme se všichni mít rádi, protože jsme jenom lidé a vlastně na tom, co neseme uvnitř, nebo v co věříme nezáleží...? Strčte si tyhle sluníčkářský pindy do prdele. Všichni vidíte paralelu se židovským problémem... Já jsem přesvědčen, že autor je jen dalším soudobým přizdisráčkem, co si přivaří svojí duhovou kašičku, zapívá si kumbaja a poběží tancovat na rozkvetlou louku snad i s ufonama. Počkejte, až vám turbanisti začnou vyhazovat do vzduchu vaše haranty a podřezávat sousedy za humnama. Potom možná vylezete z prdele Merkelový, Kocábovi a dalším hipsterským havloidským modlám dnešní vymrdaný dobroserský doby. Takže si po dnešku všichni zase změňme profilovky na failbůku v britské vlajky, podepišme kondolenční knihy, stáhněme vlajky na půl žerdi a pojďme s našimi mírumilovnými bratry islamisty ruku v ruce vstříct krásným barevným a kulturně obohaceným zítřkům. Já si s dovolením na půl žerdi stáhnu kalhoty a hodím vám na to velký, pěkný, točený a voňavý hovno! Howgh To PsychedelicQ: Když už do mě chceš dloubat, alespoň mě rovnou hrdinsky neblokuj, ať ti můžu poslat svou esteticky vybroušenou a od vulgarismů oproštěnou reakci.(4.6.2017)