Dva muži na vzdálené základně v zamrzlé divočině vyprávějí tři propojené příběhy o tom, jak se o Vánocích zbláznila technika (Netflix)

honajz2

Tak jsem pořád čekal, co z těch tří příběhů vzejde - a ono to nakonec bylo to nejlehčí a nejočekávanější co s tím mohli udělat. Přitom ty příběhy samy o sobě špatné nejsou. Sice mají sestupnou kvalitu, ten první se mi třeba líbil hodně, přišel mi dost napínavý a měl i povedený konec, zatímco ta poslední nebyla špatná, jen už to prostě nebylo ono, ale i tak jsou docela povedené všechny. Nicméně ten závěr mě zklamal a ani jsem nepochopil, proč se to celé muselo odehrávat na Vánoce. Ono je dost těžké je do takového příběhu zapojit, aby to nevyznělo kýčovitě - jenže tady se to prostě nepovedlo. Spíš mám pocit, že tvůrci chtěli mermomocí vánoční díl, tak do toho ty Vánoce nacpali za každou cenu. Škoda, trochu pořešit aspoň jeden z těch dvou velkých mínusů co to má a asi bych i šel výš. Takhle je to jen na silné 3* ()

xxxvodnikxxx

Díl působí tak trochu dojmem, jakoby se sešlo x scénaristů, a dali dohromady pár epizod na večení speciál, jsou Vánoce a v odlehlé chatě v zasněžené oblasti spolu dva muži probírají, jak se tam ocitli, znají se, alespoň mají ten pocit, posléze se ukazuje, že něco je jinak. A na závěr díl nabízí myšlenku , anebo spíš otázku:„co je výhra?“ ()

Anderton

Pre mňa možno zatiaľ najlepšia časť. Možno by si zaslúžila aj celovečerný vysokorozpočtový film, rovnako s výborným Jonom Hammom v hlavnej úlohe. Vianoce obsahujú každú chvíľu nejaké nové, prekvapivé odhalenie a nakoniec sa ukážu ako dva príbehy v jednom, veľmi zaujímavo prepletené. Konečné rozuzlenie bolo možno vzhľadom na okolnosti príliš kruté, ale na to sme si už pri Black Mirror zvykli. Vlastne pre mňa podobne príjemné osvieženie série, ako vianočný Sherlockov špeciál. ()

Lacike

Doteraz najlepší diel tohto seriálu obsahujúci tri príbehy, ktoré do seba dokonale zaklapnú. Konečne to pôsobí, že technologický gadget, ktorý sa kritizuje slúži príbehu a nie, že príbeh umelo vystavaný okolo gadgetu. Najoriginálnejší mi pripadal druhý príbeh. Taký opak všetkých tých príbehov o tom, keď si stroje uvedomia sami seba a stanú sa hrozbou. Najemotívnejší je záver. Skvelé bolo, že v každom príbehu nám predstavili nejaký gadget, ktorý v tom nasledujúcom využili v ešte väčšej miere. No a príbehy obidvoch ústredných postáv boli strhujúce. Jon Hamm znova dokonalý ako slizký parchant. Akurát pochybujem o tom, že by niekedy dovolili, aby si ľudia mohli druhých bloknúť dlhodobo. To je z psychologického hľadiska na úrovni samotky z čoho by sa nejeden zbláznil. A nič na tom nemení ani to, že tentoraz som to Hammovi prial. Jeden bodík strhávam za záver v ktorom nechali nezmyselne dlhé roky trpieť kópiu, ktorá za nič nemohla. Veď za ten čin mali potrestať len vinníka. Ale to je len drobný kaz na tomto skvelom diely. 9/10. ()

ZeroCZ1233

Vánoční speciál, který ale neodbíhá od stylu Black Mirror, ale právě naopak, ukazuje ho v jeho plné kráse. Tato epizoda má dost podobných záchytných bodů s poslední epizodou minulé série. Podobný styl futurismu, skvěle vystavěný příběh jednotlivce (v tomto případě spíše dvojice), podobnou premisu, zvrat a vyvrcholení, spíše ukázka toho, jaká by společnost mohla být, než jaká ve skutečnosti je (zase s určitým počtem bodů, které sedí i na nás) a několik dalších. Ale i přes podobný základ je to jiné a z mého pohledu i lepší kus práce, který mě strhl ještě více, než ten minulý, hlavně díky ještě fantastičtějším hereckým výkonům (Jon Hamm!). Nejlepší epizoda druhé řady. ()

• Keď Joe vidí v televízii fotografiu Bethany (Janet Montgomery) ako jednu zo smrteľných nehôd pri zrážke vlaku, v správach sa v spodnej časti obrazovky objaví zmienka, že „Callow oznamuje rozvod“. Ide o odkaz na úplne prvú epizódu Národná hymna (2011). (Arsenal83)