poster

White Christmas (S02E04) (epizoda)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2014, 1 h 14 min

 • H34D
  *****

  Speciálně tento díl musím okomentovat, protože něco tak geniálního a bez nadsázky dokonalého se na obrazovce jen tak nevidí. White Christmas má více originálních a opojných myšlenek než áčkový sci-fi film. Je chytrý, propracovaný, překvapivý a emocionálně devastující. Líp už to opravdu nejde. 10/10(26.11.2016)

 • fallanga
  *****

  Pěkný Vánoční speciál, který nad ostatními díly BM vyniká svou výpravou. Pomalý rozjezd ve formě dvou příběhů ukázal zábavnou formou jak funguje svět, ve kterém se děj odehrává a poslední příběh příběh, se tak mohl rozjet naplno, bez nějakého nuceného vysvětlování okolností. Od ostatních dílů se to liší ještě v tom, že ač technologie pořád hrají velkou roli a děj nutí se zamyslet, tak to není hlavní náplň, hlavní síla příběhu. Hlavní síla spočívá v tom, že to bylo nabité emocemi. Není to až takový pohled do zvrácené budoucnosti jako zbytek dílů, jde spíše o soucit s hlavními postavami.(21.1.2017)

 • novoten
  ***

  Nejlepší námět dosavadních dvou sérií doplňuje skličující atmosféra a minimálně jeden tuze nepříjemný zvrat. Stejně to ale nestačí. Jak dojde na pointování toho, proč jsme viděli všechno to, co jsme viděli, nedrží ta dosud téměř ohlušující lavina nápadů ani trochu pohromadě. A to je při katarzi sedmdesátiminutové epizody slušný problém.(14.3.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Roztříštěný vánoční speciál, který přes veškeré nemalé kvality působí, že ty dva (či tři chcete-li) aktuální, trefné a (nejen) morálně značně znepokojivé náměty byly zamýšleny spíše jako samostatné povídky. A jeden každý by utáhl vlastní povídku i lépe, než když jsou takto násilně propojené (čtěte slepené) dohromady. Každopádně ve stínu celkových kvalit jde stále spíše o zádrhel než skutečný problém, takže... Šťastné a veselé všem lidem "dobré" vůle!(26.11.2016)

 • kepiash
  *****

  Nepochybně jeden z nejlepších dílů. Výborná atmosféra, silné příběhy obou hlavních aktérů a jak to do sebe všechno pomalu začíná zapadat - prostě pecka. Jak je u Black Mirror zvykem, je to až mrazivě reálné. Malou výhradu mám k samému konci. Blokace všech lidí není adekvátním trestem za neoznámení trestného činu a tato forma trestu navíc naprosto vylučuje nápravu pachatele i jeho začlenění do společnosti. Jaký má smysl propustit na svobodu jedince, ktereho nikdo nezaměstná, nikdo mu neprodá ani rohlík? Zde scénáristé poněkud přestřelili. Celkový dojem to ale rozhodně nezkazí. Naopak, pokud seriál po shlédnutí k podobným úvahám vybízí, je to známkou dobře odvedené práce.(27.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace