Metalhead (S04E05) (epizoda)

Tvůrci:

David Slade

Scénografie:

Joel Collins

Napätie z vyspelého zabijaka pomocou prepracovanej formálnej stránky (zaostrenie & zmatnenie kamery, dynamická akcia, to všetko umelecky čiernobielo) funguje na výbornú, aj keď hercom veríte, s hlavnou postavou sa dá stotožniť len vo vôli prežiť, nič viac neponúka, a preto až k plnému počtu ísť nemôžem. P.S. Škoda, že v tej krabici neboli psy.(4.1.2018)

Zatiaľ najslabšie zo štvrtej série, čo v mojom prípade znamená, že idem prvý krát pod plný počet. Jediné ale, čo mi chýbalo k dokonalému šťastiu, je údernejšia záverečná pointa. Nedopovedanosť fungovania celého sveta je skôr plusom, mnohé ostáva na divákovej fantázii. Ale ako pozerám, asi to mnohým prekáža. Takže prekreslenosť fikčného sveta je nahradená atmosférou a zbesilým tempom, len som očakával menej sentimentálny koniec.(5.2.2018)

Ponaučení k Černému zrcadlu prostě patří, na tom seriál staví. Tento díl byl velmi odlišný, spíše jenom ukazoval postapo svět bez větší přidané hodnoty, a toho je v dnešním filmovém světě až příliš. Chceme se ponaučit, hledat onu nosnou myšlenku, nechceme sledovat nesympatické tři lidi, kteří umírají bez nějaké hloubky a zásahu do našeho vědomí.(18.3.2018)

• easaque

-2* pro mě nejslabší a naštěstí i nejkratší díl Černého zrcadla. Bez žádného nápadu a poučení je na útěku hlavní hrdinka před robotickými hlídači či co to je. Ani pointa tu nic nevysvětluje. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](23.1.2018)

• Ryuuhei

Říkal jsem si, proč je tato epizoda v modrých číslech. Teď už naprosto chápu. Není tu nic zvlášť zajímavého. Hrdinka akorát neustále zdrhá před plechovým zmetkem, který je z nevysvětlitelných důvodů proti lidstvu. Vlastně nic zde není vysvětleno - věci se zkrátka dějí. Že by post-apokalypsa? Ale proč zrovna takováto? Závěrečná pointa je sice vhodná k rolovární spodního rtu, ale jinak tam není nic. Taková černá ovce Černého zrcadla, možná i nejslabší epizoda vůbec. 45%(21.8.2018)

• - Na začátku epizody řídí hlavní protagonisté vůz Škoda Octavia combi. (Lukoboss)

• - Prvá epizóda seriálu natočená na čiernobiely film. (Fugito)

• - Rozsypaná krabice bílých plyšových medvědů ve skladu odkazuje na epizodu White Bear (2013), kde podobnou hračku vlastnila Jemima (Imani Jackman). (hansel97)