Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

Frajer42

Spoilery! Určitě jedna z nejslabších epizod. Postapokalyptické světy mají svá zvláštní kouzla a hrozně dobře se mi na ně kouká. V tomto případě to nebylo pravdou. Zobrazený svět mi přišel maximálně nezajímavý. V podstatě celý díl je pojatý jako boj o přežití a snaha ukrýt se robotickému psovi. Při takovém námětu snad ani nelze očekávat, že budou diváci při sledování v rauši. Nezajímavé, neoriginální, přímočaré, bez zajímavého poselství. Jako kdyby tato epizoda do produkce Black Mirror snad ani nepatřila. Extrémně slabé dva kousky. ()

J*A*S*M

První epizoda Black Mirror bez překvapivé pointy či zvratu? Respektive první epizoda Black Mirror bez jakéhokoli nosného nápadu? Jako co to bylo, a proč to bylo v tomhle seriálu? Prostá černobílá postapokalyptická naháněčka s robopsem, na níž i ta střídmá čtyřicetiminutová stopáž byla moc. Pořád jsem čekal, že to k něčemu zajímavému dospěje, ale ono nic. Kdyby to bylo alespoň napínavé, ale ono ani to ne. Nejzbytečnější díl ze všech. ()

DaViD´82

Nejstylovější epizoda celé série; a to zdaleka nejen díky sednoucí čarukrásné černobílé stylizaci. Čtvrtá série má všeobecně problém s až příliš přímočarými epizodami. O této to platí dvojnásob. Tedy až na detail, že u ní nejde o výtku. Krátké, přímočaré, úderné, napínavé, žánrově pokleslé a v "nic nevyjevení" znepokojivě mrazivé. A z tohohle virálního videa (a jemu podobných) je rázem jedna z nejděsivějších vizí blízké budoucnosti... They're coming! ()

H34D

Nejkratší stopáž zde správně poukazuje na nejslabší obsah. Prvky thriller dokážou místy vtáhnout do atmosféry, ale nikdy ne naplno. Do dílu se vkrádají střípky nudy, což je pro Černé zrcadlo velmi netypické... 6/10 ()

xxmartinxx

Možná že víc lidí mělo výtky jako já a stěžovalo si, že Black Mirror moc spoléhá na pointy a zvraty - tahle epizoda jako by chtěla dokázat, že se seriál obejde i bez nich a dokáže strhnout samotným provedením. Výsledek vyznívá jako čtyřicetiminutové kameramanské školní cvičení. Dokonce to je i černobílé, jak správná školní cvičení bývají. ()

D.Moore

Tenhle díl je napsaný a natočený vyloženě pro radost. Tvůrců i naši. Nejde o nic hlubokého, jen prostě o to, aby se něco dělo a nebylo to hloupé... Vlastně je to takový ekvivalent akčňáku z osmdesátých let. ()

Pepinec

Když nemáš nápad, zkrať to a vynech barvy. To je supr návod do kadeřnictví, ale narozdíl od vlasů film ti nedoroste, když ho poděláš. To přece nejde něco natočit a vůbec neříct, co se děje. Nebo teda jde, ale koho to má jako bavit? Nemám celkem nic proti mnohoznačnejm vysvětlením, tady je ovšem ten problém, že pointa je hovnoznačná... ()

Pilda17

Po hodech přichází sračka, i tak se dá tento díl nazvat. Na druhou stranu, název "Železná vůle" tenhle díl vystihuje přesně. Kdo dokouká tento díl, musí mít opravdu železnou vůli. ()

InJo

V rámci survival sci-fi thrillerů moc fajn žánrovka, ale na poměry Black Mirror je tahle epizoda enormně přímočará, povrchní a především bez silného a originálního námětu. ()

Anderton

Zatiaľ najslabšie zo štvrtej série, čo v mojom prípade znamená, že idem prvý krát pod plný počet. Jediné ale, čo mi chýbalo k dokonalému šťastiu, je údernejšia záverečná pointa. Nedopovedanosť fungovania celého sveta je skôr plusom, mnohé ostáva na divákovej fantázii. Ale ako pozerám, asi to mnohým prekáža. Takže prekreslenosť fikčného sveta je nahradená atmosférou a zbesilým tempom, len som očakával menej sentimentálny koniec. ()

Arsenal83

Mnou nepochopené, takmer bez zápletky a v podstate aj bez posolstva. Márna expedícia s plyšákom ako symbolom starého sveta, trocha beznádeje s najklišidnejšou víziou budúcnosti o rebélii strojov. ()

TheEvilTwin

Ze začátku rychlá, přímočará a svižná postapo naháněčka přeživších nějakým psím superbotem, no v průběhu se tempo nějak ztratilo a celý začátek vyšuměl do prázdna. Příběh bez pointy, bez nápadu a černobílý vizuál tomu sice neuškodil, ale ani nijak nepomohl. Black Mirror umí i líp, slabší trojka.. ()

GeusX

Hezky akčně stylizovaná postapokalyptická honička s hi-tech hlídacím psem a automobilovou honičkou s českou Octavií. A že to nemělo pointu?! Ale mělo - drsně smutně malichernou, kterou v závěru možná někdo nepostřehne. Většina jiných epizod ze série má však více propracovanější zvraty. ()