Nastala chyba při přehrávání videa.
 • belinko
  ***

  Najslabšia séria celého seriálu. Namiesto prekvapivých koncov a čistého “mindfucku” v závere nám tvorcovia v dvoch prípadoch (z troch) nechali otvorený koniec, aby uľahodili čo najväčšiemu počtu divákov. Keď to končilo zle (ako každá časť prvých sérií), tie slabšie povahy to nepredýchali a my sme mali slzy v očiach a mokro v trenkách. Bojím sa, že seriál sa bude ďalej uberať týmto smerom, smerom, aby i nenáročnejšieho diváka dokázali potešiť a aby každá časť končila “tak, ako divák chce”. Tým si však znepriatelíte všetkých, ktorí na Black Mirror vzhliadajú ako na dokonalosť starších sérií. Na časť, ktorá nekonči pekne, časť, ktorá rozohrá chorobnú hru s ešte chorobnejším finále. Škoda. No i tak, pre porovnanie s konkurenčnými seriálmi je to stále vysoký nadštandart. Žial, už nie v porovnaní so seriálom samotným.(12.6.2019)

 • vurhor
  ****

  Brooker se svým skvostem vrací již v páté řadě, přičemž tentokrát poněkud uskromněný, protože se divák dočká pouze tří epizod. Tentokrát se nesnaží diváky nějak přespříliš šokovat, s humorem ale od minulé série také poněkud polevil. Je to spíše taková depkařina, stále ale dostatečně podmanivá a koukatelná. 1. epizoda (Striking Vipers) byla pro mě, tedy pro člověka, který býval závislý na počítačových hrách, velice poutavou a podmanivou, protože jsem často hlavního hrdinu chápal. Návaly dopaminu z paření a sexuálních choutek jsou prostě obrovitánské, přičemž opravdu mohou negativně ovlivnit daného člověka a jeho okolí. 2. epizoda (Smithereens) je bezpochyby nejlepší z celé série. Sympaťákovi Andrew Scottovi krapet rupnou nervy v podobném stylu M. Douglase ve Volném pádu, s čímž souvisí i zcela jasná pointa příběhu, založená na našemu věčnému čumění do mobilů. Napínavé, dobře napsané a herecky brilantní. 3. epizoda (Rachel, Jack and Ashley Too) mi potvrdila, že bych se do té Superstar fakt neměl hlásit (byť jsem jednu dobu opravdu chtěl, protože jsem po slávě toužící parchant), ten svět showbusinessu je prostě nechutnej. Epizoda ale poněkud uspěchaná a ne příliš zajímavá. Zábavné to bylo, ale ze všech BM epizod patří mezi jedny z nejslabších. Celkově ale slušná série, byť předchozí dvě byly lepší. Jen se trošku bojím, že seriálu už může dojít dech. Brooker je ale furt neuvěřitelně schopný scénárista, tak uvidíme. Průměrné 4*(8.6.2019)

 • Ryuuhei
  ***

  Zklamání. Jak mě každá série dokázala nakonec velice překvapit a byť jeden díl z ní udělat neskonalý zážitek, tady ani není z čeho vybírat. První epizoda by bývala byla originální, jen mi přišlo hloupé, že by opravdu nějaká taková virtuální bojovka fungovala. Druhá epizoda - protahovaná, nezajímavá, snažící se o předem průhlednou pointu. A třetí? Úkrok od Bookerovských móresů, překlen k trochu sarkastické komedii, leč bych tento díl zrovna označil jako možná i ten nejlepší z celé slabé trojice. Čekal jsem, že mě série opět zvedne ze židle a nestalo se tak. Jestli to takhle půjde dál, je Černému zrcadlu, jaké jsme ho měli rádi, možná už konec a bude lepší jen vzpomínat na to dobré.(9.6.2019)

 • Lisabellla

  Zatím poslední série a zdá se mi nejslabší. Možná to je tím očekáváním - nadšení od prvního dílu první série (nekoukala jsem hned po odvysílání) až do posledního té čtvrté. Ještě dnes si živě pamatuji usměvavou blondýnku dýchající jen pro laiky na svém profilu, nebo milující se pár, co prochází podivnými vztahy, či snové město Junipero (nebo jak se to píše)... A pak dva roky nic. A čekám a těším se a sleduji vývoj. A pak další díl spatří světlo světa a je to ... hrůza! Paradoxně bych řekla, že zatím nejhůře hodnocený třetí díl je z nich nejsmysluplnější - a to jsem ani nepoznala Miley Cyrus (neposlouchám ji). Pohled na svět se černě zrcadlí a je to fascinující. Nějak mi ovšem do této rovnice nezapadá nic z toho, co v páté sérii vyšlo nad zemský povrch... Celkový dojem to zatím nekazí, jen je to malé zklamání.(12.6.2019)

 • vyfuk
  ****

  Pátá série přišla tak nějak sama od sebe. A v redukované verzi. Což je v celku zarážející a divné, ale dejme tomu. První díl se rozjížděl v celku dlouho a přinesl zajímavou myšlenku jako skoro každá jiný. Ale trochu jinou cestou. Ukázal trochu jinak a zvláštně něco, co bude každodenní záležitost jednoho dne. Tam bych to asi hodnotil nějak i nijak. Druhý díl mne však zasáhl velmi silně. Byl jsem po prvním dílu lehce na pochybách, ale to nezměnilo mou vizi v tom, že by mohlo jít o něco skvělého. A nakonec se to ukázalo jako minifilm žántu, který mi velmi sedí. Atmosférické drama s prvky napětí, kde jsou postavy v nějaké situaci a jsou uvězněné na jednom místě. V tomto případě auto. Ano, lidé mohou namítat, že jde o něco, co se dalo předpovídat a moc je to neoslovilo. To je možné, ani já bych neřekl, že jsem sledoval něco originálního, ale bylo to pojato jinak. Což je základ sám o sobě a šlo to skvěle. Je asi zajímavé, že druhá epizoda byl vlastně i takový nejlepší film, který jsem za poslední dobu viděl. A jsem velmi rád, že tento "subžánr" stále žije. nenávidění třetí díl bych nakonec taky nesoudil nějak tvrdě. Nevím čím to mohlo být. Asi hlavně jsem byl mírný díky tomu, že jde vlastně i o jistou popularizaci a reklamu na Nine Inch Nails. Nicméně nenásilnou a takovou, že Trent se za ni ani nemusí stydět. Někomu jako já by v tomto případě mohla vadit Cyrus v hlavní roli, ale byl jsem tolerantní a to i vyplynulo v to, že mi naopak byla sympatická a tak to zůstalo i napříč příběhem. Za což jsou silné bonusové body. Taky přeci jen určitá forma ukázky toho, jak by to mohlo jednou v hudebním průmyslu fungovat. A taky to není čajíček. Jen ten díl je hold trochu zvláštní, ale dejme tomu. Mne to vyhovovalo do mé určité míry. Celá "série" nakonec dopadla zvláštně. Spolu s prvním nijakým a nějakým dílem, druhým dokonalým dílem a třetím, který všichni skoro nenávidí a mne se docela dost líbil, ale to asi mělo své místo i kvůli NIN. Jen je zvláštní toto brát jako plnohodnotnou sérii. Ano, čekali jsme dlouho. Ale mohli jsme asi i vydržet déle a vidět více a i asi v kvalitnější verzi.(16.6.2019)

 • - Prosklená vila se nenachází poblíž Utahu a dokonce ani ve Spojených Státech, ale ve Španělsku v poušti Gorafe spadající do provincie Granada. A právě zde se nejen fanoušci seriálu mohou ubytovat za necelé 4 tisíce korun na noc. [Zdroj: czechcrunch.cz] (Bioscop)

 • - V epizodě se objevuje téma typické pro celý seriál, a tím je odvrácená stránka mobilních telefonů, na kterých vzniká závislost a mohou být zneužity proti nám. Podobným tématem se již zabývali epizody Nosedive (2016) a Shut Up and Dance (2016). (hansel97)

 • - Hra, kterou dostane Danny (Anthony Mackie) jako dárek, je vyráběna společností TCKR. Jedná se o stejnou společnost, která stála za lékařským objevem umožňujícím cítit pacientovu bolest v epizodě Black Museum (2017). Ta samá firma také vymyslela systém pro komatózní pacienty, který se používá v epizodě San Junipero (2016), zde se zkratka propašovala i do názvu baru, ve kterém se dvě hlavní postavy pohybovaly – Tucker's (bez samohlásek TCKR). Tato firma se objevila také v epizodě Playtest (2016), kde je zmíněna na obalu časopisu. (hansel97)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace