Striking Vipers (S05E01) (epizoda)

Striking Vipers

Scénografie:

Annie Beauchamp

Kostýmy:

Sarah Blenkinsop

Hustej scénář. Epizoda Black Mirror, která vznikla přesně v době, kdy je otázka lidské sexuality velmi probírané téma. A přesně naplňuje význam celé antalogie, což dokazuje i (jediný logický) závěr, že to vůbec není homosexuální agitka, jak se snaží někteří mrmlači naznačit. Naopak je to zamyšlení, které reflektuje dnešní dobu a dnešní otázky ve společnosti. A o tom Black Mirror už od začátku byl především.(20.7.2019)

Technologie i námět jsou stejné jako v předchozích dílech, změnil se akorát úhel pohledu. Playtest upozorňoval na odtržení od reality, USS Callister se zaměřil na psychologii hráče, no a Striking Vipers zkoumá vliv videoherní virtuální reality na partnerské vztahy. Zpracování i průběh děje nijak nepřekvapí, navíc má zápletka velkou logickou díru - v reálu by sex ve virtuální bojovce byl asi vypnutý, ne? I dnes přece např. v Mortal Kombatu sex není dostupný. Největší síla tkví v odpovídání si na předložené otázky. Je to nevěra? Je to ekvivalent pornografie? Existuje něco jako "virtuální sexualita"? Atd...(3.1.2020)

I přesto, že mě fakt, ale fakt vůbec nebaví tyhle partnerský dramata, zkrátka mi přijde, že je to vždycky o tom samým a řeší se akorát sračky, ovšem musím říct, že tohle mě příjemně překvapilo. Po dlouhý době zase nějakej kvalitní nápad, nad kterým se člověk i trochu zamyslel. Ani ten dobrej konec mi tady nevadil, dokonce mě i uspokojil a vůbec by nebylo na škodu, kdyby se takhle dramata řešily vždycky. Prostě jednou za měsíc si každej bude dělat co chce a nasrat. Hodnocení: 8/10(18.10.2019)

Když myslíte, že už jste viděli všechno... :D Moc dobrý koukání, i přes shock factor má myšlenka dílu mnohem hlubší potenciál, než aby se zasekla na creepy zápletce kterou řeší, ale v pohodě, kdyby se to nezazdilo rádoby happy endem ve stylu "no tak jednou v měsíci si to dovolme ať máme happy manželství", kterej z toho děla nedomyšlenej trapně post moderní rádoby recept na štěstí. Jinak bych dal rád vyšší hodnocení, přesto zábavnej a podnětnej díl, kterej nezkousne každej haha.(16.9.2020)

Áno, prvá časť piatej série BM je podľa mňa presne taká, akú som zhruba očakával. Nejaké tie moderné témy dneška, ale stále výborne napísané a v podstate aj nepredvídateľné. Ako Striking Vipers skončí som počas sledovania nedokázal vôbec odhadnúť a riešenie dilemy, myslím si že veľmi dobre vymyslené, ma jednoducho nenapadlo. Dá sa čakať, že viacerí budú hundrať na gay tematiku alebo v podstate iba afroamerické osadenstvo, ale posolstá pod povrchom sú proste univerzálne a ako sme pri tomto seriáli zvyknutí, odrážajú už súčasný stav myslenia podmieneného pokrokom.(16.6.2019)

• - Znovu se v epizodě objevují malá kulatá zařízení, které se postavy umísťují na spánky, aby vstoupili do virtuální reality. Podobná technologie byla použita již v epizodách USS Callister (2017), Black Museum (2017) a Crocodile (2017) například ke hraní her, svědecké výpovědi či extrakci vzpomínek. (hansel97)

• - Podobný styl domů a oblečení naznačuje, že se epizoda odehrává na stejném místě a ve stejném čase jako Nosedive (2016). (hansel97)

• - Hra, kterou dostane Danny (Anthony Mackie) jako dárek, je vyráběna společností TCKR. Jedná se o stejnou společnost, která stála za lékařským objevem umožňujícím cítit pacientovu bolest v epizodě Black Museum (2017). Ta samá firma také vymyslela systém pro komatózní pacienty, který se používá v epizodě San Junipero (2016), zde se zkratka propašovala i do názvu baru, ve kterém se dvě hlavní postavy pohybovaly – Tucker's (bez samohlásek TCKR). Tato firma se objevila také v epizodě Playtest (2016), kde je zmíněna na obalu časopisu. (hansel97)