Striking Vipers (S05E01) (epizoda)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Scénografie:

Annie Beauchamp

Kostýmy:

Sarah Blenkinsop

„Tak už mě ku**a polib, chlape!“ Pro začátek 5. sezóny ne zase tolik těžké drama, i když námět má originální a neotřelý. Dal by se popsat rčením „kamarád, taky rád“. Aneb když dochází k podvádění s kamarádem stejného pohlaví, který se ovšem vydává za neexistující ženskou postavu. Bizár? Ani ne. Kdo je zvyklý na extrémní ohýbání mysli, jaké má Black Mirror normálně ve zvyku, si trochu oddychne. Já si teda nemohu neodpustit poznámku, co je to kurňa za bojovku, ve které lze i... no, provádět úplně jiné věci v rozporu s tím pro jakou cílovku by měla být primárně určena? Ale dobrá, jde o systém představený v minulých sezónách, chápu zhruba princip, přijímám a díl považuju za přinejmenším fajnový. Těším se, co bude následovat v dalších!(6.6.2019)

Pozor mirne spoilery, me myslenky behem sledovani: Ok, zatim to neni zas tak zajimave. Hm, to vypada spise jako pro chlapy, tu bojovou hru na konzoli, co hraji jsem nikdy nemela rada. Existuji fakt uz aspon na papire hry, ktere funguji na bazi signalu primo do mozku? Pracuje se na tom opravdu nekde na svete? ma to sanci na uspech? Okey, jsem rada, ze muj pritel nema zadne kamarady. Kolik lidii by se melo fakt rado, kdyby se neohlizeli jen na fyzicke tela? Gender fanatici se prave musi mega tetelit. husty, oni uz tam zakomponovali ty rozkladaci mobily! - napise nam spolecny kamarad, ze vysel novy black mirror- ok, definitivne se spolu musi prestat bavit tyjo, kdybychom to videli my oba pary spolecne, bylo by to celkem vtipne creepy. Mazec, takze to je vlastne mozna forma teleportu. Takhle by me to nenapadlo.(5.6.2019)

Nemôžem uveriť, že som opäť prekvapený tým čo si pre nás tento seriál tentokrát pripravil. Skutočne bola 1.časť ukončená dajme tomu šťastne a nikto pri nej nemusel umrieť ani nemuselo byť nikomu ublížené ? Skvelý herec v hlavnej roli pridal môjmu celkovému dojmu. Rozhodne nepodporujem myšlienku, že všetko na čom táto časť stavia je akýsi vzťah medzi dvomi mužmi. Myšlienka je skvelá a koniec opäť prekvapivý. Po prvej epizóde sa nemôžem sťažovať.(29.6.2019)

Co se stane ve Street Fighteru, zůstane ve Street Fighteru. Stabilní partnerský vztah, ve kterém je vášeň léty otupena ratolestí, kariérou, povinnostmi, rutinou. Jak vidno, tak Black Mirror snese i "definitely not a gay thing" příspěvek, kterému pozvolné (ne)tempo sedne, stejně jako nikterak na pilu tlačený morální konflikt plný nejednoznačných otázek typu, zda jde o nevěru, zda je to gay či zda jde prostě jen o ekvivalent koukání na porno.(6.6.2019)

• emh

Už by se to ani nemuselo jmenovat Black Mirror, ale třeba Nalepovací Puntíky. Ano jsou zpět a my se znovu koukáme na simulaci. Tentokrát se v ní netrpí, ale naopak užívá, a pak se vně řeší dilemata okolo závislosti na videohře, kterou manželka hlavnímu hrdinovi velkoryse dopřeje; výměnou za skutečnou nevěru. Chápu smysl té konstrukce s kontinuitou videohry hrané společně od mládí, ale asi jsem se úplně nepřenesl přes představu, že bojovky budou někdy umět porno lépe než porno samo.(27.6.2019)

• - Podobný styl domů a oblečení naznačuje, že se epizoda odehrává na stejném místě a ve stejném čase jako Nosedive (2016). (hansel97)

• - Znovu se v epizodě objevují malá kulatá zařízení, které se postavy umísťují na spánky, aby vstoupili do virtuální reality. Podobná technologie byla použita již v epizodách USS Callister (2017), Black Museum (2017) a Crocodile (2017) například ke hraní her, svědecké výpovědi či extrakci vzpomínek. (hansel97)

• - Hra, kterou dostane Danny (Anthony Mackie) jako dárek, je vyráběna společností TCKR. Jedná se o stejnou společnost, která stála za lékařským objevem umožňujícím cítit pacientovu bolest v epizodě Black Museum (2017). Ta samá firma také vymyslela systém pro komatózní pacienty, který se používá v epizodě San Junipero (2016), zde se zkratka propašovala i do názvu baru, ve kterém se dvě hlavní postavy pohybovaly – Tucker's (bez samohlásek TCKR). Tato firma se objevila také v epizodě Playtest (2016), kde je zmíněna na obalu časopisu. (hansel97)