Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Recenze uživatele *CARNIFEX* k tomuto seriálu (17)

Černé zrcadlo (2011)

Neuveriteľne originálny počin, riešiaci množstvo podôb morálnych otázok, ktoré si ľudia nemajú odvahu položiť. A mimochodom, že tento seriál nemá s hororom nič spoločné, si zrejme uvedomili všetci, okrem "admina". Škrtni ten žáner, veď je to je trápne takto "klamať" - [Séria I: e1 - 4☆, e2 - 3☆, e3 - 5☆] ()

Série 1 (2011) (S01)

Neuveriteľne originálny počin, riešiaci množstvo podôb morálnych otázok, ktoré si ľudia nemajú odvahu položiť. A mimochodom, že tento seriál nemá s hororom nič spoločné, si zrejme uvedomili všetci, okrem "admina". Škrtni ten žáner, veď je to je trápne takto "klamať" - [Séria I, e1 - 4☆, e2 - 3☆, e3 - 5☆] ()

Přijdu hned (2013) (S02E01)

Nápaditá, sociálna dráma, ktorá bohužiaľ, vo mne nevyvolala takmer žiadne emócie. S horor žánrom, to nemalo nič spoločné. ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

"White Bear Justice Park"? Veľmi originálna satisfakcia. No a tá "položená" otázka Vs odpoveď. Hm ... kiež by bola možná, takáto "odplata" v rámci zákona. Nech si každý na vlastnej koži, prežije to čo spôsobil. Mnoho zlých ľudí, má obrovské šťastie, že nežijeme v stredoveku, pričom práve morálna stránka dokáže v mnohých prípadoch zachrániť život práve tým, ktorý si to zaslúžia úplne najmenej. Veľmi originálne .. ()

Medvídek Waldo (2013) (S02E03)

Nápaditá anti-reklama politickej hávede bez štipky "inteligencie". Nie zlá, no doposiaľ jedna z najslabších epizód .. ()

Pád střemhlav (2016) (S03E01)

Top na epizódach “Black Mirror” je tá neskutočná originalita, riešiace problematiku “dnešnej” doby. Klobúk dolu pred tými, v ktorých hlavách driemu samotné nápady. ()

Zkušební verze (2016) (S03E02)

Doposiaľ “prvá” vyslovene hororový epizóda, ktorej dojem a nastolenú atmosféru, kazilo neustále “mumlanie” či komunikovanie hlavného hrdinu s vonkajším svetom. Virtuálny svet a pohyb v ňom, je budúcnosť počítačových hier. Opätovne výborný nápad ... ()

Sklapni a tancuj (2016) (S03E03)

Výborné, poučné, vďaka záverečnému rozuzleniu, nevšedne "kruté". Nuž ale, rovnako ako nie je maľba ako maľba, či spev ako spev, ani inšpirácia v podobe "onanie", by mala byť v rámci medzí zákona, či? Mimochodom, už desaťročia starý frk je pravdou do neba voľajúcou, a to: "kto tvrdí, že si nikdy nehonil, honí si dodnes" ;) ()

San Junipero (2016) (S03E04)

Absolútne odlišné, ako všetky epizódy doposiaľ vzhliadnuté. Neskutočný nápad, ktorý ma spočiatku nijak mimoriadne nechytil, pričom plnohodnotne si ma získal až takmer samotným záverom, keď človeku došla tá dokonalá pointa. Na záver sa “trošku” obujem do “robotníkov” tejto “stránky”. Ešte že mi ani vo sne nepadlo, čítať obsah. Tí, ktorí pracujú na chode “ČSFD” by však mohli vedieť, že mnohí z nás napriek tomu, že milujú čokoľvek sfilmované, rozhodne nechcú poznať myšlienku či dokonca rozuzlenie ešte skôr, ako vôbec po niečom siahnu, pričom idiotom nie je ten, čo pošle obsah plný spoilerov, ale ten, čo ho “schváli”. ()

Muži pod palbou (2016) (S03E05)

Samotný priebeh story nijak výnimočný. No tá pointa a podstata ukrytá v tomto príbehu, tá je až ukážkovo zarážajúca. Vymývanie mozgov, nie len v armáde, ale i formou médií, je v dnešnej dobe silnejšou zbraňou, než jadrová hlavica. Neskutočne lži sa šíria takmer všetkými spravodajstvami, až ma prekvapuje tá tupota a primitivizmus ľudí, čo dokážu toto nie len vnímať, ale tomu ešte aj veriť. Ja som naozaj zvedavý, kedy sa všetci “zobudia” .. ()

Nenávist národa (2016) (S03E06)

Podobnosť s Akta X? Nulová! Podstata i pointa so samotným snímkom, v podobe využitia včiel, bola absolútne odlišná. To že dáte vedľa seba dve totožné šialky, ešte neznamená, že sú obe z Ikei. Toto je však definitívne najlepšia sci-fi kriminálka, akú som kedy v živote videl. Fakt klobúk dolu! Normálne mám otvorenú papulu do korán, pričom v prípade tejto epizódy, sa nejedná o “short” spracovanie jednej z častí série “Black Mirror”, ale klasický “celovečerný film”. Odporúčam všetkým milovníkom sci-fi príbehov. ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Priznám sa hneď z fleku, po 5 minútach som bol takmer na 99% presvedčený, že viac ako na dve to nebude. No po 6 minúte, som bol na 99% presvedčený, že som sa s doposiaľ nič originálnejším nestretol. Spracovať “šialenosť” tak podivným, nápaditým spôsobom, to chce kurva obrovskú dávku talentu. Ako horor u mňa epizódy “Black Mirror” neobstoja, no ako prezentácia niečoho nesmierne netradičného, je to skrátka (v niektorých prípadoch) PECKA!! ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Obrovský potenciál, nedotiahnutý do vytúženého rozuzlenia. "Keby" bol záver v podobe satisfakcie, ktorá by sa otočila voči matke, dal by som hádam aj 5. Takto mi neostáva nič iné, ako len "lamentovať" nad rozliatym mliekom. Fakt ŠKODA .. ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Vďaka rozuzleniu, jednoznačne najabsurdnejšia epizóda zo všetkých častí, všetkých sérii. Tak za vlasy pritiahnutý záver, to snáď ani nie je možné. Každopádne, najmä vďaka nemu, má samotná epizóda svoje osobité čaro. ()

DJ na odstřel (2017) (S04E04)

Nesmierne originálna “Love Story”, berúca si na paškál, hľadania celoživotného, ideálneho partnera. Ja len osobne dúfam, že niečo obdobné v budúcnosti nehrozí, lebo tento príbeh je v danej podobe vyobrazenia, doslova “hororom” na počkanie. ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Originalitu v prípade epizód tohto seriálu, hádam nemá ani zmysel spomínať. Fakt klobúk dolu pred fantáziou rôznych tvorcov. Tri antológie splynú v jeden príbeh s “prekvapivým” záverom. Nemá to až také grády, no vďaka nápadu sa opätovne jedná o lepší priemer. ()

Série 6 (2023) (S06)

V priemere mi to síce vyšlo na 4, no samotná séria je skôr na silné 3. Námetovo sa opätovne jedná o pomerne originálne príbehy, no zaradiť túto sériu do horor žánru, mi predsa len príde trochu mimo .. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál