Černé zrcadlo (TV seriál)

Black Mirror

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011–2019, 21 h 18 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett, Donald Sumpter, Allen Leech, Jodie Whittaker, Alex MacQueen, Matt Stokoe, Toby Kebbell, Tom Cullen, Patrick Kennedy, Jimi Mistry, Daniel Lapaine, Hayley Atwell, Domhnall Gleeson, Sinead Matthews, Claire Keelan, Jeany Spark, Jason Flemyng, Lenora Crichlow, Michael Smiley, Tuppence Middleton, Tobias Menzies, Christina Chong, Andrew Knott, Lydia Wilson, Sophie Kennedy Clark, Sophie Wu, Alastair Mackenzie, Tom Goodman-Hill, Phoebe Fox, David Fynn, David Ajala, Jonathan Forbes, Amit Shah, Jon Hamm, Chloe Pirrie, Eugene O'Hare, Nick Hendrix, Ian Keir Attard, Turlough Convery, Anna Wilson-Jones, McKell David, Amy Beth Hayes, Ian Bonar, Lee Nicholas Harris, Muzz Khan, Michael Shaeffer, Kemal Sylvester, Pip Torrens, Shazad Latif, Karl Collins, Daniel Rigby, Ed Gaughan, Rebekah Staton, Rakie Ayola, Liz May Brice, Ashley Thomas, Phil Hodges, Gugu Mbatha-Raw, Mackenzie Davis, Gavin Stenhouse, Jeff Mash, Jerome Flynn, Alex Lawther, James Norton, Alan Ritchson, Madeline Brewer, Michael Kelly, Malachi Kirby, Sarah Snook, Kelly Macdonald, Faye Marsay, Lasco Atkins, Elizabeth Berrington, Benedict Wong, Natasha Little, Wyatt Russell, Hannah John-Kamen, Wunmi Mosaku, Bryce Dallas Howard, Alice Eve, Demetri Goritsas, Attila G. Kerekes, Zahra Ahmadi, Ken Jamamura, Rafe Spall, Oona Chaplin, Natalia Tena, Janet Montgomery, Rasmus Hardiker, Esther Smith, Samuel Valentine, Matthew Aubrey, Hannah Steele, Cherry Jones, Jonas Karlsson, Joe Armstrong, Ben Miles, Esther Hall, Holli Dempsey, Vinette Robinson, Georgina Rich, Katherine Kingsley, Adrian Lukis, Shane Zaza, Bruce Mackinnon, Helen Fospero, Mick Slaney, Robby Haynes, Rhashan Stone, Ziggy Heath, Matthew David McCarthy, Raymond McAnally, Leanne Best, Elizabeth Moynihan, Cecilia Noble, Sarah Beck Mather, Thomas Dominique, Aymen Hamdouchi, James Lance, Kadiff Kirwan, Sarah Hoare, Rosemarie DeWitt, Owen Teague, Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson, Michaela Coel, Andrea Riseborough, Andrew Gower, Kiran Sonia Sawar, Georgina Campbell, Joe Cole, George Blagden, Maxine Peake, Jake Davies, Clint Dyer, Douglas Hodge, Letitia Wright, Teresa Mahoney, Nicholas Agnew, James Larkin, Sope Dirisu, Maya Gerber, Jenny Raven, Billy Magnussen, Osy Ikhile, Aaron Paul, Kirsten Dunst, Abigail Thaw, Jackson Bews, Paul Braunstein, Mckayla Twiggs, Edie Inksetter, Anthony Welsh, Claire Rushbrook, Joshua James, Brian Pettifer, Jamie Michie, Ólafía Hrönn Jónsdóttir, Sigurður Sigurjónsson, Ævar Örn Jóhannsson, Gina Bramhill, Gwyneth Keyworth, Jessie Cave, Aldis Hodge, Alexandra Roach, Amanda Warren, Daniel Eghan, Brenna Harding, Elisabeth Hopper, Ivanno Jeremiah, Abby Quinn, Amber Anderson, Kerrie Hayes, Hammed Animashaun, Milanka Brooks, Babs Olusanmokun, Pamela Betsy Cooper, Josh Wichard, Daniel Kendrick, Kola Bokinni, Anjana Vasan, Jeffry Wickham, Ariane Labed, Raj Paul, Dempsey Bryk, Anthony Mackie, Miley Cyrus, Yahya Abdul-Mateen II, Topher Grace, Damson Idris, Andrew Scott, Nicole Beharie, Pom Klementieff, Angourie Rice, Madison Davenport, Ludi Lin, Greg Kriek, Frances Sholto-Douglas, Crystal Clarke

Komentáře uživatele Prochy38 k tomuto TV seriálu

Black Mirror mi byl doporučen, že to stojí za to, ale ať se nenechám odradit prvními díly, že to má vzestupnou tendenci. Pokud to po tomhle psycho začátku bude ještě lepší a lepší, nemá to chybu. Nemám ve zvyku hodnotit díly serálů, upřímně mi to přijde hloupé. Ale v tomto případě udělám výjimku. Každý díl jiný, jinde, o něčem jiném ... díly psolu nesouvisí... Sám jsem zvědavý, jaké mi vyjde finální hodnocení celého seriálu. Zatím paráda!(12.2.2018)

Hodně dobré téma. Cítili jsem v tom In time.... Perfektní herecká záležitost. Podobnému typu ale schází asi ta delší stopáž. Vymazlili si ovšem lehce vzdálenější budoucnost do nejmenšího detailu, to se musí nechat. Líbilo hodně. Za mě drží kvalitou laťku s pilotem.(12.2.2018)

Pecka. Trojka strčila do kapsy oba předchozí díly. Vynikající T. Kebbell a luxusní výkon J. Whittaker. Téma aktuální a naprosto perfektně zpracované. Z obou dvou jsem to cítil při každém hnutí řasy. Perfektní záležitost! A sci-fi prvky skvělé. Dostalo mě to hodně.(12.2.2018)

Velmi silný příběh. Nikdo si nedokáže říct, jak by se vyrovnával se ztrátou toho nejbližšího. Až k tomu dojde. Perfektně vyobrazený dnešní problém, kdy člověk je více mimo realitu než její součástí. Hayley Atwell nádherná a skvělá, Domhnall Gleeson ve své roli úžasný. Víc už mi pak seděly především herecké výkony, než kam se vyvinul příběh. Každopádně naprosto aktuální...až varovné!(14.3.2018)

Tady není moc, co psát. Možná ani ne tak filmařsky či herecky kvalitní, jako třeba předchozí díl, každopádně ano, ano, ano. Líbilo a schvaluji !!(14.3.2018)

Možná méně akční, méně hluboký, méně chytlavý a asi i málo ... no ... nějak převratný díl. Každopádně luxusní sonda do hlavy mladého komika. Líbilo hodně, i když to tak nějak lehce uhýbá z dosavadního směru. Asi na mě zbytečně sprosté, ale bez toho by to nebylo ono...(14.3.2018)

Tato epizoda je naprostá pecka! J. Hamm excelentní. Krásná O. Chaplin i charizmatický R. Spall. A děj? Nabere to pomalejší obrátky, narůstá na intenzitě velmi pomalinkým tempem a pak to vcucne, jako když prostřelíš okénko v letadle... Parádní atmosféra, naprosto zlomový vývoj pro mě. Nevěděl jsem, kam tento díl směřuje, ani za mák. O to víc jsem si to užil. Protože závěr nemá chybu.(14.3.2018)

Hodně blízko dnešní realitě mladých. A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se civilizace tímto směrem naklonila. Smutné, moc... Každpádně, skvěle vyobrazené, do detailu vymakané a od B. D. Howard luxusně zahrané. Hooodně dobrá One Woman Show.(14.3.2018)

Hodnotím jako nejslabší díl série, ale rozhodně ne slabý! Technologie už dnes dokáží téměř zázraky a naprosto ohnout realitu. Proč by ne. Hororové prvky v jednu chvíli na jedničku podtrženou. Lekaček bylo pár, ale o to silnější. Fakt dobré. A kočka H. John-Kamen byla jen třešničkou na dortu.(14.3.2018)