Sador, vládce vesmíru

Battle Beyond the Stars

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1980, 104 min

Nepokrytě naivní vykradačka Star Wars a Sedmi statečných má zvláštní kouzlo. Devítiletému tehdy mohla snadno vyrazit dech. Dnes ale hlavně fascinuje tím, co všechno mohlo Rogeru Cormanovi a spol. na začátku 80. let ve sci-fi projít a že to zvládli s tak mizerným rozpočtem. Samozřejmě to není žádná velká vzrušující jízda. Fandové obskurních zajímavosti dostanou podívanou spíše ve stylu Jacksonova výpravného videoklipu Captain EO než stylově přestřeleného Flashe Gordona, natož ty Star Wars.(27.1.2012)

Mírumilovná planeta je ohrožována bezohledným vesmírným tyranem, který plení vše, co mu přijde do cesty. Tentokrát dostal zálusk na bezbrannou farmářskou planetu, její obyvatelé se ale nevzdávají a hodlají se bránit. Po chvilce sledování, musí být každému divákovi jasné, že Hvězdné války a Sedm statečných tento film velmi inspirovali. Hrdinové brání ve svých vesmírných korábech bezbrannou planetu a nakonec, ji překvapivě ubrání. Osobně oceňuji zejména provedení jednotlivých hrdinů, rozdílné typy, kde má zastoupení i ženský element, což je oproti předlohám změna, sympatická bojovnice a vědkyně, nenechají nikoho na pochybách, že patří to týmu. Bohužel musím říci, že jsme čekal od filmu více, vesmírné bitky mě příliš nenadchly a to mělo být to nejzajímavější, na co jsme se před puštěním filmu těšil.(23.3.2008)

Rozprávka odohrávajúca sa vo vesmíre, z ktorej by som bol vo veku 10 rokov hotový :) Dnes ale tiež nie je na škodu niečo takéto pozrieť a zaspomínať na časy keď sme pri takýchto (a podobných) rozprávkach trávili čas pri telke sledovaním nemeckých staníc, kde takéto vecičky chodili častejšie ako na STV.(15.11.2009)

Vzdávám se, příšero mutantní! Ultimátní béčko, které obsahuje všechno, co správné béčko má mít - teplého hlavního hrdinu, který to nechce dělat zezadu a navíc ho komanduje palubní počítač, jeho nevinnou lásku, vilnou valkýru, vesmírného kovboje, padoucha vlastnícího konvertor planet (žel se ovšem nějak nedostal k vysvětlení, zdali jsou obyvatelé konvertovaných planet židé, křesťané, muslimové či uctívači velkého špagetového monstra), spoustu příšerek, vesmírné bitvy šílených lodí, zvuky ve vesmíru a pokusy o imperial march. Celé věci ještě dodává český dabing; zejména ten, kdo namlouval ještírka Kajmana, byl asi na hodně zajímavých drogách.(8.11.2012)

• Anderton

V scenári je rozhodne veľa priestoru na slušné vtípky a hlášky, ale film ich takmer vôbec nevyužíva, snáď na jednu vydarenú výnimku. Verbovanie po vesmíre zaberie dve tretiny stopáže a nie je nijako zvlášť zaujímavé, nehovoriac o záverečnom strete so Sadorom, ktorý nemal ani hlavu, ani pätu. Uvedomujem si, že ako kolektívny zážitok v kine Hviezda na LFŠ by mi nechtene vtipných pripadalo omnoho viac situácií, ale doma som pri nich iba pokrčil plecami. Herci sú bez výnimky príšerní, čo je jedno z mála plusov tohto braku.(5.8.2016)