Spider-Plant Man (TV film)

Krátkometrážní / Akční / Komedie / Romantický

Velká Británie, 2005, 2x7 min

Nečekaně je to nabyté herci až k prasknutí na to, že to má slabých 14 minut. Nejvíc jsem se každopádně těšil na takové jména jako jsou Rowan Atkinson, Simon Pegg a Nick Frost. Poslední dva jmenovaní se tam teda objeví jen ze začátku kousek a pak se to táhne se Mr. Beanem a jeho protivníkem Batmanem. Kravinka šílená, anglický humor povedený. Nutné ovládat angličtinu ve většině případů. Ale každopádně to stojí za to. Parodie je to opravdu povedená a na samotném Atkinsonovi nevidím kousek Mr. Beana. Je to komik jak má být a je vidět, že všichni, kteří se v týhle ptákovince objeví, to nedělají pro prachy, ale pro zábavu samotnou. --- 80 % ---(17.8.2007)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +učast herců -pro mě je Jack Black lepší komik než Rowan Atkinson (a jeho parodie na Spider-mana)/// Těch málo peněz je na tom poznat. Tedy alespoň na technické stránce. Ovšem zábava je to vskutku báječná a musím uznat, že i na malém čásovém prostoru dokáže snímek pobavit./// Celkem 78%///(4.11.2007)

Skvělá, ale krátká (přesto však dvoudílná) parodie na filmy o komiksových hrdinech, speciálně Spider-Mana. V úvodu se mihne populární britské duo Pegg-Frost, ale středem pozornsoti se stává Rowan Atkinson, v roli fotografa Petera Pipera, kterého pokouše masožravá rostlina a on díky tomu získá nadpřirozené schopnosti. V první části vlastně sledujeme jeho proměnu v superhrdinu Spider-Plant Mana a jeho skutky. Nejvíc zábavná je na ní záchrana Peterovi vyvolené Jane Mary ze spárů pouličního lapky a s tím související výběr superhrdinského kostýmu. 1.část-80%. V druhé části se ovšem dostává ke slovu Batman jako záporák v jedinečném podání Jima Broadbenta. Ten naříká, že v současnosti všichni touží po pavoučích superhrdinech, Robin ho opustil a místo Batmobilu musí používat Batclio. Před rozhodujícím střetem se Spider-Plant Manem ho ovšem zradí i Batclio, a tak se musí na místo boje dostavit metrem. Bitka mezi oběma se odehraje na Tower Bridgi a je prošpikovaná odkazy na Matrix. Nakonec vše musí rozhodnout Robin, kterého hraje starý Atkinsonův souputník Tony "Baldrick" Richardson. 2. část-100%. => Výsledné hodnocení-90%. havLord: Estráda vyloženě nováckého tipu ti nebyla. Jedná se o součást dobročinné show Comic Relief, kterou (inspirován charitativními projekty Johna Cleese) založil Atkinsonův dvorní scénárista Richard Curtis už v roce 1985.(2.4.2007)

Skvělá parodie na SpiderMana a Batmana. Rowan Atkinson se zase ukázal světu. Spider-Plant Man a Batman se spolu poperou ale jako vždy všechno skončí dobře a Spider-Plant Man vyhraje a políbí svou vyvolenou. P.S. nevím jestli to jsou vycpávky, ale Rowan Atkinson asi hodně posiloval, má docela dobrou figuru ;-)(20.12.2008)

Spider-Plant Man není žádná převratná událost, není ani třeskutě vtipná a člověk by měl skoro i pocit, že "to už někde viděl", kdyby... Ano, kdyby v ní nehráli pánové Atkinson, Broadbent, Pegg, Robinson, Frost a Crook. Za možnost vidět je všechny pohromadě v osvěžující čtvrthodinové jednohubce a za slušnou řádku vtipných momentů dávám čtyři hvězdy. Jako celovečerní film by SPM nejspíš neobstál (parodií na toto téma už bylo dost), ale takhle nemám nic proti.(28.8.2010)