Okasareta hakui

Japonsko, 1967, 57 min

Džunko Nacu

Kódži Wakamacu
  • Campbell

Tak já na tohle prostě nejsem. 57 minut koukám na něco co prostě nechápu. Chlap šmíruje ženský který se oblizujou. Pak je tu nějaký pokus o drama ale to totálně padá díky naprosté nulové tendenci si za těch 50 minut udělat někoho oblíbeného. Celý je to neerotický, nedramatický a prostě strašně o ničem. Ale furt to bylo lepší než Gewalt!(7.9.2014)

Wakamacu umí vytvořit iluzi nemotivovaného a absurdního násilí, které očeše o veškeré kauzální souvislosti. Jenže i Violated Angels ho zasazují do širšího rámce. Nejde o tradičně narativní kontext – o motivacích vraha a povahách dívek se nic nedozvíme –, ale buduje poměrně jasný významový systém. Muž vpadne do noclehárny zdravotních sester, načež je začne vraždit. V této rovině Angels ještě odpovídají své inspiraci, činům Richarda Specka, avšak v průběhu se od syrového naturalismu odklání. Podobně jako v Second Time Virgin se objevuje struktura: apatie -> výbuch -> apatie, ale nyní ji rozrušují sugestivní vsuvky násilníkových představ, v nichž se mu dívky vysmívají. Následkem toho s nimi není schopný souložit a jediným způsobem, jak je penetrovat zůstává čepel nože. Sexuální tenze a frustrace se transformuje v násilí, postupně tak eliminuje všechny (vysmívající se) ženy, aby se dostal k té poslední. Konfrontace jsou občas doplňovány nediegetickými vsuvkami zvířat a pláže, čímž Wakamacu poměrně jasně dokresluje probíhající děj. // Po třech (kanonických) filmech si k pinku eiga stále nemohu najít cestu, jakkoliv fascinující mi jejich přístup k násilí přijde. I na ploše necelé hodiny na mě působí až moc jasně, doslovně a neinspirativně. Čas přesunout se k jiným autorům tohoto cyklu.(7.6.2019)

Na ubytovnu zdravotních sestřiček vnikne pomatený chlápek s pistolí a začne je terorizovat a postupně eliminovat. Lehce erotický hodně psycho thriller s živou kamerou, hravými záběry a překvapivě hodně dialogy, který režisér v závěru neopomněl propojit s protiamerickými a protivládními protesty konce šedesátých let. Zaujme prolínáním černobílého a barevného obrazu.(1.6.2017)

Tak mám za sebou třetí Wakamacův film.Do poloviny téměř němej(skoro se tam nemluví) a převážně černobíle natočenej z vyjímkou pár barevných(krvavých) scén.Dlouhý působivý záběry kamery jak na killera tak na mučené budoucí sestry.Snímek je o to mrazivější,že je podle skutečných událostí.A když je snímek silný i po tolika letech tak si nedokážu představit jak lidi reagovali když s tímhle v roce 1967 Wakamacu přišel.Hudby si moc neužijem,za to nám film nabízí neustálé šplouchá vln,foukání větru,řvaní a sténaní mučených sester.Navíc velkým plusem je krátká stopáž,takže se jde v podstatě hned na věc.Masakr.(2.8.2015)

UUUFFF!! Tak to byl nářez!! Wakamatsu nám syrově a nekompromisně předkládá příběh o teroru a vyvraždění mladých studentek jednu noc na ubytovně. Je to přímé, syrové, brutální, pobuřující a na svoji dobu dost šokující. Zabiják je psychopatický idiot, který moc nerozlišuje mezi dobrem a zlem, krásou a hnusem. Film se jeho povahou ani moc nezabývá, spíše je to čistý popis situace. Chvílemi mi dával film docela zabrat, zejména scéna s břitvou je fakt čistá hrůza a děs!! S tím jsem měl i já docela problémy ... brrr!!! Na rok vzniku naprostá pecka.(1.6.2011)

• - Film, inspirovaný skutečnou událostí z USA, byl natočen za pouhé tři dny. (Terva)