The Prize Winner of Defiance, Ohio

Drama / Životopisný

USA, 2005, 99 min

V podstatě velmi jednoduchý příběh, s v podstatě až do poslední chvíle naprosto plochými a černobílými postavami. A za co že jsou ty čtyři hvězdičky? Asi hlavně za tu parádní dobovou atmosféru a celkové provedení, protože to je na tomto filmu opravdu skvělé. A nejsem si tak úplně jistý jestli ono to není "podle skutečné události" ... to by pak člověk nemohl vyčítat ani ten příběh a bylo by spíš namístě pochválit režiséra že se vůbec do něčeho takového pustil ...(12.12.2010)

Nevidím dôvod, prečo nedať absolutórium. Jeden z mála "skutočných príbehov", pri ktorých sa nikto nemusí hanbiť za vysoké ohodnotenie. Julianne Moore takéto role perfektne sedia (stačí si spomenúť na Ďaleko do neba či Hodiny) a opäť vydáva zo seba maximum. Krásna staromódna atmosféra, dojímavý a popri tom realistický príbeh, kvalitné herecké výkony, vynikajúca réžia.(9.4.2007)

Pak nemá být planeta přemnožená. Rodinka si napíchala asi tak 10 harantů a otec ožrala neměl dost peněz, jak je uživit. Ještěže jejich maminka uměla soutěžit ve skládání sloganů na různé výrobky a vždy něco vyhrála. Většinou tím zachránila rodinnej rozpočet. Je hezký, že je to podle pravdy, protože to je neuvěřitelný. Je to tak neuvěřitelný, až je to místy dost obyčejný. Furt jsem čekal na nějakej zvrat. Ale jinak dobově to bylo zvládnutý na jedničku. Julianne Moore je super herečka, která má nádhernej úsměv a hezky pihovatý ruce, a ještě k tomu umí hrát. Ale ožraleckej lůzerskej tatík Woody Harrelson ju tentokrát strčil do flašky. Kurňa, 10 dětí, z toho každý v průmětu tak 3 svoje děcka, no kurňa, já bych to střílel jak králíky. Je to nezodpovědnost udělat si tolik děcek (nepřipomíná vám to něco z naší země?).(2.1.2009)

• Schuldiner

Tak nebýt Julianne Moore, bylo by to nekoukatelné. A vlastně jen díky ní jsem se na to chtěl podívat.. Odpad to není a ani se mu to vyloženě neblíží, ale je to o ničem. Respektive, to o čem to je, tedy o početné americké rodině a jejích finančních peripetiích, je pojato těžce nezáživně. A to, že postava Julianne Moore ´´vydělává´´ peníze tím, že soutěží v různých televizních soutěžích, lze sice považovat za šikovnost, ale vzhledem k té neustálé vlezlé souvislosti s různými reklamami a reklamou jako takovou, mě to spíš nasíralo. Reklamy, slogany, upoutávky na žrádlo a spotřební zboží, a ty debilní vlezlé reklamní ´´písně´´.... ach bože jenž nejsi na nebesích... Reklama - to je kapitola sama pro sebe. Jak já jí nenávidim..(25.12.2014)

Film mapující příběh jedné skutečné ženy v podání nádherné Julianne Moore. Nečekejte žádné zvraty, ono se toho za celý film vlastně ani moc nestane, jen sledujeme osudy jedné velké rodiny. Jenže ta dobová atmosféra je tady tak úžasně vykreslená a pohlcující, že prostě nemohu jinak. Woody Harrelson byl v roli manžela skvělý, ale celou dobu vlastně na zabití. Někdo tento film možná hned pustí z hlavy, mně tam uvízl na hodně dlouho.(14.1.2014)

• - Některé z šatů, které nosí Julianne Moore ve filmu, patří Evelyn Ryanové. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Paříži. (Terva)

• - Laura Dern, představitelka Dorthy, byla během natáčení těhotná. (Terva)