• Slasher

Doposud nejhorší díl série. Vyloženě jsem se mohl smíchy po*rat jen jednou jedinkrát, a to ještě především zásluhou Charlie Sheena, který TO bohužel zaboří do betonu hned na začátku. Vtip se ale vzápětí taví v nudu a chvílema trapnost, navíc pro neznalce parodovaných filmů je to asi vážně ztráta času. Anna Faris už je v sérii totálně okoukaná a nemá čím novým zaujmout, zasloužila by si napříště zkapat hned v úvodu. Škoda, trojka byla vážně povedená a nabrala slibný, méně stupidní nový směr. Každopádně bych se i po tomto neúspěchu rád dočkal dalšího a dalšího Scary Movie, protože se jedná o hlavního tahouna na poli současné parodie, navíc s výhradně hororovým tématem.(12.8.2006)

• Hellblazer

Nestáva sa často, že mám chuť nejaký film vypnúť ale pri Scary Movie 4 sa mi to stalo viackrát. Niečo tak stupídne, imbecilné a jednoducho k*k*tské sa len tak nevidí. Možno som sa pár krát pousmial (OSN), nedajbože raz zasmial (Detroit), čo je za skoro 90 minút (áno mal som tú smolu a videl som UNRATED) naozaj "veľa". Dej som neočakával ale scenáristi sa nemusel za každú cenu snažiť sparodovať čo najviac filmov lebo tá nadväznosť je niekedy skutočne debilná a celé je to nakoniec len trápne.(3.8.2006)

• monolog

Je pravda, že je tu pár hodně zábavných scén (Leslie Nielsen ve školce, Leslie Nielsen v OSN, Saw a Shaquille O'Neal na začátku). Potom jsou tu už horší scény, ale přesto se usmějete (Charlie a jeho ego, semtam scénka z Nenávisti, sem tam něco s tou nadrženou negřicí). Ale zbytek je totální trapnej mišmaš. Vesnice a Milionový kotě určitě vedou v hloupostech. Zajímalo by mě, proč do popředí pořád ale cpou Annu Faris. Nějak mi to nedochází. Když to byla hlavně parodie na Vřískot, dalo se to chápat. Jenže to už dlouho není. Myslím, že největším problémem je Anna a její postava vůbec. Vřískot měl příběh na parodii. Jenže ty ostatní hlavní předlohy všech dílů (Haunting, Znamení a Válka světů) prostě nemají. Měly by to být spíš jen epizodní scénky v celém filmu a ne rámec. Všechny tři byly už samy o sobě dějově (hustota příběhu) spíš parodií, než čím jiným. A dalším problémem je výběr herců do hlavních rolí. Proč všechny ty dobrý dát do pozadí a všechny ty mršiny neudělat hlavními? Kurňa, vždyť i Shaquille hraje zatraceně líp, než oba hlavní hrdinové! Tohle je jen zprasený film a nebýt těch několika dobrých scén hodil bych to do odpadu, kam to i tak právem náleží.(23.8.2006)

• Hrabka

Tohle bylo opravdu hodně marné. Jedna hvězdička za pár dobrých vtípků na začátku a za pár nečekaně solidních "napínavých" scén (dokonce jsem se i jednou leknul, to bych nečekal). No ale jinak je to ubohé až hrůza. Já fakt ty tvůrce nechápu. Jak to můžou natočit, když to není vůbec, ale vůbec vtipné. Rána do hlavy ať už úmyslná nebo náhodná s následným letem těla několik metrů mi už opravdu nepříjde vtipná. Navíc když se to ve filmu opakuje v každé druhé scéně. Ale to není všechno. I ostatní pokusy o rozesmání diváka končí neuvěřitelně hloupě a dementně. Ano, nebojím se to říct, je to prostě zábava pro dementy. Tomu se nemůže normální člověk smát. Samozřejmě že sem tam se vyloudí úsměv na tváři, ale v drtivé většině případů se mi chce jen vykřiknout "co to kurva je" a ze všeho nejradši bych to vypnul. Po zdařilé trojce přichází tenhle paskvil, který se hodně přibližuje nejmarnější parodii, co jsem kdy viděl - Disaster Movie. Věřím tomu, že příští díl bude lepší, protože liché díly Scary Movie zatím jednoznačně válcují ty sudé. 25%(28.2.2010)

Už u třetího dílu Zuckerové naznačili, že jsou schopni snížit se i k těm nejspodnějším záchodovým fórkům, přesto ale mají v zásobě velkou hromadu těch dobrých. Ve čtvrtém díle je situace velmi podobná, až na to, že ubohé vtípky se těm kvalitním již kvantitativně vyrovnají. Opravdu se netěším na pátý díl, jestli tento trend bude pokračovat.(1.12.2007)

• - Carmen Electra byla za svůj výkon ve filmu v roce 2006 oceněna Zlatou malinou pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. (Pepinec)

• - Při jízdě do osady Cindy usne za volantem a vyleje na sebe kávu. V dalším záběru ale není po rozlité kávě ani známka. (Martin00x)

• - Čtvrtý díl série parodií stál producenty 50 mil. dolarů a během prvních třech dnů promítání v USA (14. – 16. 4. 2006) vydělal 40,2 milionu. Celkový obrat se vyšplhal na 83,6 milionu. (imro)