Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů.

Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Trailer

Djkoma odpad!

Tak tohle ne ! Vloni to byl Hostel, při kterém jsem málem usnul ve spánku a modlil jsem se ať už nikdo nikdy nepovolí nikomu, aby jel do naších československých krajin a točil tady cokoliv ho napadne modlil jsem se, aby na Tarantina spadla jeho sbírka videokazet a zavalila ho minimálně na 10 let, abych si odpočinul od všeho co nese nápis "Producer by QT" apod. reklamní taháky o kterých se možná Quentin doví sám až z telefonátu týden po premiéře, když si s ním nějaký redaktor chce domluvit malý pokec o tom jak vlastně našel toho zázračného klučinu. Bohužel se mi sen a modlitba nesplnili a objevil se někdo jiný. Někdo kdo se jmenuje David Zucker a myslí si, že jeho totálně nevkusné, brutálně vykradačné a nechutně nudné slepence všech filmů z minulého, předminulého a ještě dalších 5 let, jsou dobré filmy. On si to možná ani nemyslí, ale určitě se tak tváří a lidé mu na to vždycky rádi skočí. Sakra VY Američani!!! radši si běžte utratit prachy do mekáče nebo do Tacco Bell a nechoďte podporovat úmysli takových tvůrců jako je David Zucker. Možná někdy před lety natočil Bláznivé střely, které mu asi vystříleli mozek a možná ještě Připoutejte se prosím(což je mimochodem po letech poměrně hodně nudná parodie na sebe samo). Nechoďte na takové filmy, to jediné zabrání těm špatným a zlým lidem, aby takové filmy točili a já snad jednou budu šťastný v tomhle světě. Snad se dočkám... ()

Matty

Děj – není. Herci – nehrají. Vtipy – nefungují. Vítejte v parodii dle představ současného Hollywoodu. Na tomhle filmu není nejhorší jeho nevtipnost, nýbrž jeho bezbřehá imbecilita, jež musí po pár minutách ponoukat k sebevražedným myšlenkám každého diváka znalého velké násobilky. Scéna s Carmen Electrou (po zásluze oceněnou za nejhorší ženský herecký výkon v čurdařské roli) vyprazdňující své neklidné tlusté střevo na nesprávném místě (nepovažuji za vhodné napsat „seroucí v kostele“) by třeba i mohla být vtipná, kdyby měla nějakou vtipnou pointu, kdyby byla vkusně pojata, ale tvůrci byli nejspíš příliš líni na to, aby základní premisu dále rozvinuli a udělali z ní opravdový vtip. Což lze napsat o 99,99% všech „jakože vtipných“ scén. Chuť si nechte zajít rovněž v případě, že se těšíte na odhalování ohromné spousty parodovaných filmů, není jich mnoho a mnoho z nich je známo i těm, kteří je neviděli (Zkrocená hora, Vesnice, Válka světů, Million Dollar Baby, Saw, Nenávist, Fahrenheit 9/11 – resp. scéna nechvalně proslavená právě Mooreovým dokumentem plus pár, skutečně jenom pár, dalších). Mnoho nezachraňují ani herci, mnohdy známějších jmen (Michael Madsen, Bill Pullman), kteří by pravděpodobně měli připomínat své předobrazy z jiných filmů, ale kupříkladu trotlovské chování a oblečení Toma Cruise z Války světů z vás ještě nedělá jeho vtipnou parodií. Přitom zrovna Cruise se paroduje velmi snadno (doporučuji zhlédnout, myslím, že třetí epizodu Studia 60). Neměl jsem odvahu čekat od Scary Movie 4 více než jednoduchou zábavu, ale po výtečném, dobrá, ucházejícím třetím díle, by mne nenapadlo, jak moc jednoduchá zábava to může být. Za co přesně je ta jedna hvězdička sám nevím, ale pokud si dobře vzpomínám, jednou se výraz na mé tváři hodně přiblížil úsměvu. Takže asi za to. 15% Zajímavé komentáře: JohnnyD, gr8 escape, Goodlooker ()

Tom Hardy

Po debilní dvoje a nudné trojce příjemné překvapení. Opět je to sice "pouhý" slepenec scének odjinud, ale nepostrádá to vlastní nápady (Detroid rulez!) a klasické ZAZ fórky. S elitou žánru se to srovnávat nedá (na to je to až příliš závislé na parodovaných filmech), ale pokud máte nakoukáno, tak se rozhodně budete dobře bavit. 3 a 1/2*... ()

Tosim

Ja fakt nevím, co mám napsat. Tohle je ubohost prvního řádu. Česká série Kameňák má svého amíckého následovníka. Opakovaný vtip přestává být vtipem a stejně tak to platí o tom "natahovaném." David Zucker se začíná vykrádat. To, že do scénáristického tandemu přibral ještě Jima Abrahamse a Pata Profta, je ostuda. Všechny "vtipné" situace jsou na úrovni slupky od banánu a ty, u kterých se budete opravdu smát, jsou asi tři. Nejdebilnější je násilně naroubovaná parodie na Million Dollar Baby. ()

imf

S jako Slabota, R jako Rektální humor, A jako Absence dobrých herců (resp. herců obecně... tohle jsou výkony na úrovni ochotníků z Horní Dolní), Č jako Časová snesitelnost (ten film má naštěstí jen 80 minut), K jako Klonování scén z jiných filmů (nikoliv jejich parodování, na to jsou totiž potřeba nové nápady), A jako Abrahams kapituloval a s ním evidentně i žánr parodie jako takový. Poslední velikán umřel. Spojte si ta velká písmena a jděte tiše plakat do maminčina polštáře. :) ()

• Architekti si dali natolik záležet, aby každé místo vypadalo jako z parodovaného filmu, že producenti série Saw požádali o zapůjčení koupelny do svého třetího dílu. (imro)
  • Anna Faris se znovu nechtěla podílet na natáčení a odmítla hrát postavu Cindy. Později nabídku přijala, protože za svůj výkon dostala 1 milion amerických dolarů. (lyukassza)
  • Keď Tom vôjde do auta, vidno v spetnom zrkadle kameru. (DonParegio)