poster

Na stříbrném zrcadle

Rodinný

Československo, 1954, 54 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • ripo

    Film „Na stříbrném zrcadle" je jedním z prvých větších filmů Studia dětského filmu. Na příběhu mladé dívky, která je nejen dobrou žačkou, ale i talentovanou klavíristkou a nadanou krasobruslařkou, je rozvíjena zajímavá myšlenka: Věra Urbanová, hrdinka filmu, nestačí svými silami na úspěšné zvládnutí všech tří úkolů a chce se jednoho z nich vzdát. Její učitelka jí však ukáže cestu a naučí ji bojovat s překážkami i organisovat si svůj čas. O této myšlence se však ve filmu jen hovoří, místo aby bylo přesvědčivě ukázáno, jak Věra tyto překážky překonává. Schematicky také vyznívá většina postav, jak byly uchopeny scénářem a jak byly režijně zvládnuty. Přesto však bude tento film cenným přínosem pro dětské diváky, jimž je určen. Přispívá k tomu i zajímavé prostředí Zimního stadionu, záběrově zajímavé výkony nejlepších krasobruslařek i hodnotná hudba. Kladem je i celkem dobrý herecký výkon hlavní představitelky Jindry Kramperové, jejíž jistotu obdivujeme nad klávesami klavíru i na ledové ploše. Filmový přehled 38/1954(31.5.2009)

  • zette
    **

    Jako byvaly mistr republiky v zakovske kategorii mam ke krasobrusleni samozrejme dobry vztah. Tento film nam ukazuje, ze pokud clovek (dite) chce, zvladne spoustu veci. Stopaz a spousta hudebnich a bruslarskych pasazi vsak nedovoli pribeh vice rozvinout.(9.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace