Vnitřní nepřítel

Vnútorný nepriateľ

Akční / Thriller

Velká Británie / Bulharsko, 2005, 92 min

• Triple H

Tak toto je chuťovečka. Steven Seagal v najlepšej forme! Jeho 40 kíl nadváhy filmári veľmi šikovne maskujú množstvom tieňov, košeľou zapnutou až ku krku a dlhým feši koženým kabátom. Ten kabát je obzvlášť cool, hlavne keď sa hrdinovia promenádujú v nejakej zaparenej exotickej krajine kde je aj tielko veľa a Steven si to tam hasí oblečený ako starý esesák. To, že dej debilný hádam ani nemá cenu zmieňovať a fajnšmekrovo oko poteší aj zástup skrachovaných hercov, ktorých ste kedysi mohli vidieť aj v lepších filmoch. Vrelo odporúčam ako liek proti insomnii.(29.11.2007)

• type_B

Achjo, tyhle akční filmy se sci-fi motivkem jsou hrozně otravné. Některé scény nebyly marné, jako začátek s představovačkou Codyho týmu [btw - debilní jméno] vypadal opravdu hodně prima béčkově, nebo závěrečná řežba v opeře byla celkem koukatelná. Dohromady to ale dává hodně nudný poslepovaný film, který se dokoukává jen dost blbě. Celkový dojem vylepšují ženské role, páč jsou příjemně obsazené. A proč proboha nosí ve svých pozdních filmech Seagal to hnusné kožené sáčko?(5.4.2009)

• asanakis

Film, který postrádá větší nápad, ale nic jiného jsem od filmu se Stevenem Seagalem nečekal. Pustil sjem si ho, jelikož jsem se chtěl odreagovat, podívat se na nějakou akci a na něco u čeho můžu trochu vypnout a zároveň se trochu pobavit nad tím, jaký nesmysly dokáže někdo vymyslet. Přesně toto mi film přinesl a ačkoli v tomto žánru existují nesporně o mnoho kvalitnější filmy, já jsem se hodinu a půl příjemně bavil a odreagoval.(18.12.2007)

• Kaka

Po několika naprosto krizových filmech přichází Seagal opět v trochu lepším světle. Jeho nejnovější snímek není alespoň tak uboze zrežírovaný, má poměrně solidní zvukovou mixáž, pár ucházejících akčních scén a dynamickou muziku. Scénář je jako již tradičně pořádně nablblý, střihač zmatkuje každým druhým záběrem, naprosto nesmyslně se střídají lokace a nažloutlé tónování a filtry jsou celkem dost otravné. Seagal nepředvádí nic nového. Párkrát kopne, sem tam někomu zlomí ruku a někoho zastřelí. Triky jsou hodně slabé a zničení přehrady je skutečně k smíchu. Ovšem nedopadlo to ještě tak špatně. Obyčejné béčko, které se po hodině vykouří z hlavy.(27.11.2005)

• Beky

...jedna hvězdička za rozflákání vrtulníku!!!..když jsem na Vnitřního nepřítele viděl upoutávku, docela mě překvapila a vypadala zajímavě...samozřejmě znám Hickoxe.....ale film je naprosto tragický a nese se v duchu ultra-levných céček snažících se maskovat svuj mizerný rozpoče.....hmmmm, vším možným i nemožným..to je zapeklitě zajímavým scénářem, počtem exterierových lokací, počtem těch nejdrsnějších herců z nejdrsnějších ( Seagala nepočítám ), několika suprovými výbuchy ( ..jak vybouchne přehrada se nedá ani popsat....jako kdybych protrhnul šedivý noviny gejzírem vody...) a několika aikido podařenými výstupy (...když je souboj, je Seagal už pravděpodobně dávno doma...tady střihač stříhá rychleji než Michale Bay, abychom náhodou nespatřili, že ty ruce a nohy patří kameramanovi )!!!.....Seagal je v prdeli....tak a je to venku pánové a dámy!!!...ale to co předvedl v Síle úderu si raději nechám pro příště!!!..dávám 20%(8.1.2007)

• - Počas záverečnej prestrelky chlap v béžovom saku padá k zemi ešte pred zásahom z brokovnice. (johnsnow)

• - Natáčelo se v bulharské Sofii po dobu 31 dní od 16. srpna do 16. září 2004. (Dragoni)

• - Ve scéně, kdy je Dr. Chappelová (Christine Adams) zatčena na náměstí, má podprsenku. Ve vězení, kdy pro ní přijede velvyslanec, ji už nemá a jsou ji vidět bradavky. Po transportu do laboratoře ji opět má. (JEDNATEL)