Vnitřní nepřítel

Submerged

Vnútorný nepriateľ

Akční / Thriller

Velká Británie / Bulharsko, 2005, 92 min

Vnitřní nepřítel je sice jeden z nejhorších filmů se Stevenem Seagalem, ale přesto se jedná v rámci žánru o průměr. Hodnocení je dosti malé. Pozitivem je celkem dobrý příběh a účast Vinnieho Jonese a Gary Danielse. Vadilo mi, že je film trochu sci - fi, ale jinak to není zdaleka tak špatné. Objektivní kvalita 48%.(21.1.2008)

Táto Seagalovka, aj keď je dosť divná, ma nijako nesrala a dokonca si myslím, že to patrí k tomu lepšiemu čo vyžraný Steven natočil po roku 2000. On sám prakticky nič nepredvedie, takže všetko musia odmakať jeho parťáci na čele s večne nadávajúcim Vinnie Jonesom. Akcia slušná, nejaké tie brutalitky, prestrelené hlavy a vymývanie mozgov. Režisér Hickox tu a tam predvedie aj niečo vizuálne zaujímavé, čo pripomenie že kedysi nakrútil pár pozoruhodných filmov ktoré mám aj ja rád. Kto však skončí u Seagala či Van Damma, ten to už asi nerozchodí.(27.2.2011)

Film hodnotím ako veľký Seagalov fanúšik, respektíve anti-fanúšik. Som skátka ten typ, čo s na Stevenovi vie veľmi dobre zasmiať a všetky jeho nedostatky pretavuje na klady. Lebo u mňa čím horšie, tým lepšie. A tento film fakt pobavil. Je pravda, že režisér a scénarista sú asi dementi, Nevadí, že je to neprehľadné a je tam milion logický chýb. Nevadí, že Steven nie je vždy Steven /ako kope vyššie, ako je výška rozkroku, už to nie je on. Proste na všetkých týchto chujovinkách som sa bavil. A potešil aj Vinnie Jones. Škoda, že Garyho Danielsa nevyužili lepšie. Recesistické 4*(18.3.2011)

• Joe321

Ze začátku jsem si hned řikal, že tenhle Seagalův snímek bude mít hodně "wtf scén". Bohužel ono je to celé wtf. Seagal dá dohromady bandu ostřílenejch mazáků z vězení a vydá se honit záporáky, kteří Clockwork Orange způsobem vymejvají mozky a ovládají lidi, do nějaké ultimátní latinsko-americké země. Ve Vnitřním nepříteli ztrácí význam pojem krytí. Většinou tu stojí dvě řady proti sobě a pálí z pěti metrů a netrefují se. Vyhození přehrady a útěk v ponorce po řecě snad ani nemá cenu komentovat. A to je teprve začátek. Dialogy jsou tragédie, dojde i na klasiku "Už jsi někoho zabila?", což jasně vypovídá za vše. Sice je tu pár ucházejících akčních ruce lámajících bitek, ale jinak je to strašlivá nuda. -"You cocksucker motherfucker!"(30.5.2008)

• helloween93

Vnitřní nepřítel nemá špatný děj, ten nápad s vymýváním mozků není zlý a dokonce i obsazení není nejhorší (ano, potěšila účast Vinnieho Jonese). Když jsem viděl, že je film od Hickoxe (Waxwork, Hellraiser 3..), říkal jsem si, že by to nemuselo být tak hrozné. Opak byl pravdou, otřesné triky, zmatená kamera, ke konci docházel scénáři dech a závěr to pohřbil úplně...protože tento typ konce se do podobného filmu nehodí. 1*(30.9.2014)

• - Při nehodě taxíku v závěru filmu je vidět, že nikdo není připoutaný. Střih na Henryho Aligátora (Vinnie Jones) to dokazuje. Při dalším střihu scény nárazu jde vidět, že je připoutaný a pak opět hned není. (JEDNATEL)

• - Ve scéně, kdy je Dr. Chappelová (Christine Adams) zatčena na náměstí, má podprsenku. Ve vězení, kdy pro ní přijede velvyslanec, ji už nemá a jsou ji vidět bradavky. Po transportu do laboratoře ji opět má. (JEDNATEL)

• - Vo filme padlo 16 nadávok. (marciano)