Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Probíhá druhá světová válka - čas strachu a nejistoty. Sourotenci Carrie (Cindy O'Callaghan), Paul (Roy Snart) a Charlie (Ian Weighill) jsou posláni z Londýna do malé jihoanglické osady. Jejich rodiče doufají, že je zde nic neohrozí. O tom však nemůže být ani řeči. Nikdo totiž netuší, že Caroline Price (Angela Lansbury), která se dětí nepříliš dobrovolně ujala, si právě dokončuje čarodějnické vzdělání... (Pohrobek)

(více)

Recenze (10)

MsUtahraptor 

všechny recenze uživatele

Film jsem dost dlouho odkládala, poněvadž se mi nepovedlo sehnat sedící titulky ani v Aj. Kupodivu jich nebylo třeba- po zapnutí mne čekala překvapivě srozumitelná angličtina s několika nevtíravými písničkami. Dějově mi film nepřišel nijak úchvatný, ale pro příjemně strávené odpoledne bohatě dostačující, a to nejlepší nakonec- vynikající čarodějnická bitva v poslední čtvrthodině. ()

Houdini

všechny recenze uživatele

Oscar 1 : Speciální vizuální efekty + 4 nominace: Výprava, Kostýmy, Hudba - A, Píseň - "The Age of Not Believing" ()

Reklama

ing.man 

všechny recenze uživatele

Zajímavé pre-Potterovské dílko. Angela je mi sympatičtější než Julia Andrews, ale Marry Poppins vítězí ve zbytku kategorií. Zvláštní, jakoby se i 25 let po válce pořád Británie snažila vypořádat s Druhou světovou. Dávám 3,5 protože mi hodně vadí děj. A nechytá za srdce. Ale pořád je to pěkná pohádka. Viděno v práci. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Kouzelný film kombinující hrané a animované sekvence. Plné krásných písniček a roztomilých triků, které byly po právu oceněny. Sympatická Angela Lansbury a Robert Stevenson se pomalu ale jistě stává mým nejoblíbenějším rodinným režisérem (Kidnapped ; Roztržitý profesor). ()

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

Kombinace animace a hraného filmu, obdobná té kterou už režisér použil v Mary Poppins (stejně jako herce Davida Tomlinsona). Zde mi však přijde, že celé dílo je hravější a zábavnější než právě Mary Poppins. Efekty i úroveň herectví jsou z dnešního pohledu úsměvné. Hudební čísla, taneční kreace a některé situace jsou podle všeh aplikovatelných měřítek bizarní, přes to, nebo možná právě proto to celé tak nějak funguje. A ještě je to všechno na pozadí událostí z druhé světové války, kdy Anglii hrozí německá invaze. Je to podivné, hodně barevné, hodně rozlítané a překvapivě i docela zábavné a s chytlavou "transportní" melodií jako bonus. Fajnšmekry také potěší úvodní titulky stylizované do podoby tapisérie z Bayeux. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Mary Norton. (Hans.)

Reklama

Reklama