Bob Kennedy - muž, který chtěl změnit Ameriku

Bob Kennedy - Muž, ktorý chcel zmeniť Ameriku

Dokumentární

Francie / Austrálie / Dánsko / Švédsko, 2003, 52 min

Alex Kershaw

Bob podobne ako jeho brat mal "muchy", bol to liberálny Američan, ktorý sa snažil o dobré veci, používal aj zlé metódy, tam sa v politike proste bez nich často nedá obísť, napríklad to, ako zvolili jeho brata do funkcie prezidenta. Avšak bol niekým, kto mal záujem ukončiť rasovú nenávisť, dať chudobným vzdelanie, ukončiť chudobu, ukončiť vojny, odstrániť mafiu, no on bol tŕňov v oku mnohých, aj z jeho vlastnej strany. Tento film zabudol na zásadný prejav jeho brata o tajných spoločenstvách, zabudol na to ako bojovali proti Fedu, proste mnohé, napriek tomu, že to nebol americký dokument. Bol to len jednoduchý krátky pohľad na idealistu, ktorého odstránili v totalitnom štáte, ktorý o sebe vyhlasoval že je demokratický, slobodný a vzor pre svet, no všetko dosiahol len vplyvmi s mnohými podvodmi a vojenskou silou. Milostné aféry tohto muža len potvrdzujú, že mnohí významní muži ich mali, ale nielen tí, no je smutné ako dopadol celý ich klan, ktovie, či všetky tie choroby na nich prišli len tak náhodou. Je to smutné, lebo tu ešte Amerika mohla veriť v zmenu, po konci týchto dvoch bratov sa sen rozplynul a všetko sa vyhrotilo do obrovských rozmerov, ktoré dnes pociťujeme a ktoré smerujú k svetovej totalite. Nie je zlé si jeho ideály pripomenúť takýmto filmom, bola to dobre zvládnutá snaha, aj keď nie najlepšia, ale som rád aj za toto.(10.8.2013)

Snaha o pravdivý obraz Boba Kenedyho.(30.6.2011)