Kašpárkovy rolničky (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

• otík

No to byla zase pohádka! Studiová v tom největším smyslu, praštěná až běda, sice pro malé děti může být v pohodě, ale pro dospělého neskutečná nuda a infantilnost. Herecký projev i zúčastněných hvězd naprosto nulový, Postránecký vystřihl ukňouraného loupežníka, Dvořák zcela tradičního a v jeho podání podprůměrného hastrmana, Nárožný zcela bezkrevného vojáka, Janžurka a Stašová jsou jen do počtu. Prostě podprůměrná nezajímavá pohádka. Hudba: Petr Malásek(24.7.2011)

. „Kde ten šašek s těma rolničkama tu radost bere, že ji může rozdávat? Mě to úplně bolí, když se někdo směje“. Simona Stašová, jako zlá čarodějnice, pronáší jednu úžasnou myšlenku za druhou. „Láska? Která neurvalá a nezodpovědná bytost ji v tobě vyvolala?.... Co máš v sobě tu lásku, úplně jsi zblbnul.“(21.8.2005)

• sinp

Tak tohle opravdu ne. Tzv. Veselé pohádky s nápadně levnými kulisami, jednou statickou kamerou a zoufalými herci snažícími se něco zahrát mně svou stupiditou už před lety vytáčeli. Co zamrzí konkrétně tady je zástup umělců, kteří tohle nemají vůbec zapotřebí. U televizních pohádek jakoby se zastavil čas - už léta jsou na stejně zamrzlém bodě. Možná by se slušelo říct - Pane Filipe, děkujeme, stačilo to...(21.8.2005)

• hippyman

ouvej, zase ty odstrašující studiové kulisy, no fuj! přestože jsou podobných pohádek s příšernými efekty, lacinou hudbou a nehybnou kamerou v televizi mraky, za takové herecké výkony jednoho velkého jména vedle druhého a občas i úsměvné momenty prostě nemůžu jít níž než na 40%, do divadla ideální, jako film bohužel podprůměr.(12.5.2008)

• Tommassi3

"Já mám zlatej nočník !! A to nikdo jinej nemá.." ;) Škoda, že jsi na něm, Františku, nezůstal sedět.. Neskutečná cíleně laciná šmíra, kde jeden to filmové řemeslo jen těžko hledá.. Škoda, protože Jílkův skript i coby žánrová hříčka nabízel jistý potenciál, zvlášť prostřednictvím dialogu, který však postrádá funkčnost i smysl dík špatnému herectví a rozhodně i filmové řeči naprosto nulového detailu kamery.. Zdá se, že starým bardům, když mě jako velká asociace stále napadá Vorlíčkův sequel Saxany, prostě jen ujel vlak, nehledě na Filipovu naprostou neschopnost realizace podobných projektů, jeho smysl pro humor snad nechápe ani on sám..(30.5.2015)