poster

Kašpárkovy rolničky (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Neuvěřitelně líbezně zlá čarodějnice s koštětem, které má sklony k nečekanému samovznícení, a ovládající děsivého draka promění princeznu (hezkou) v rusalku (neméně hezkou). Do princezny-rusalky, se zamiluje kde kdo a nadále jí miluje i loupežník, synovec čarodějky, který jí miloval už jako princeznu. Kašpárek se snaží princeznu-rusalku najít, aby získal zpět svou nejkrásnější rolničku, což nemůže strávit jeho milá Kalupinka, která žárlí. Honzovi jeho matka na cestu udělá z pece pojízdné zařízení a Honza s hastrmanem pátrají po princezně. Ještě pořád se orientujete? Po vsi a okolí chodí policajt Šmidra a smutně bubnuje. Víte co, je to pohádka, dobrý konec přijde, ale i když princezna je hezká, vodník je luxusní a drak se taky povedl, čarodějnice je výborná a vtipná a loupežník je líbezně sentimentální, tak je to dost velká slátanina. Myslím tím - je to větší slátanina, než byl původní úmysl.(24.7.2011)

 • sinp
  *

  Tak tohle opravdu ne. Tzv. Veselé pohádky s nápadně levnými kulisami, jednou statickou kamerou a zoufalými herci snažícími se něco zahrát mně svou stupiditou už před lety vytáčeli. Co zamrzí konkrétně tady je zástup umělců, kteří tohle nemají vůbec zapotřebí. U televizních pohádek jakoby se zastavil čas - už léta jsou na stejně zamrzlém bodě. Možná by se slušelo říct - Pane Filipe, děkujeme, stačilo to...(21.8.2005)

 • hippyman
  **

  ouvej, zase ty odstrašující studiové kulisy, no fuj! přestože jsou podobných pohádek s příšernými efekty, lacinou hudbou a nehybnou kamerou v televizi mraky, za takové herecké výkony jednoho velkého jména vedle druhého a občas i úsměvné momenty prostě nemůžu jít níž než na 40%, do divadla ideální, jako film bohužel podprůměr.(12.5.2008)

 • otík
  **

  No to byla zase pohádka! Studiová v tom největším smyslu, praštěná až běda, sice pro malé děti může být v pohodě, ale pro dospělého neskutečná nuda a infantilnost. Herecký projev i zúčastněných hvězd naprosto nulový, Postránecký vystřihl ukňouraného loupežníka, Dvořák zcela tradičního a v jeho podání podprůměrného hastrmana, Nárožný zcela bezkrevného vojáka, Janžurka a Stašová jsou jen do počtu. Prostě podprůměrná nezajímavá pohádka. Hudba: Petr Malásek(24.7.2011)

 • made1
  *

  Tak tohle bylo tak špatně natočené, že to už snad ani horší být nemohlo. Studiové pohádky mi vadí jen některé, ale tady byly postavy zasazené do kulis, tzn. šedivé s modrými obrysy. Jak se tváří u toho herci se divák ani nedozví, protože kamera je od nich dobrých deset metrů. Dostala mě matka s pecí na kolečkách. Jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení.(24.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace