Kašpárkovy rolničky (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

. „Kde ten šašek s těma rolničkama tu radost bere, že ji může rozdávat? Mě to úplně bolí, když se někdo směje“. Simona Stašová, jako zlá čarodějnice, pronáší jednu úžasnou myšlenku za druhou. „Láska? Která neurvalá a nezodpovědná bytost ji v tobě vyvolala?.... Co máš v sobě tu lásku, úplně jsi zblbnul.“(21.8.2005)

• Jezinka.Jezinka

Neuvěřitelně líbezně zlá čarodějnice s koštětem, které má sklony k nečekanému samovznícení, a ovládající děsivého draka promění princeznu (hezkou) v rusalku (neméně hezkou). Do princezny-rusalky, se zamiluje kde kdo a nadále jí miluje i loupežník, synovec čarodějky, který jí miloval už jako princeznu. Kašpárek se snaží princeznu-rusalku najít, aby získal zpět svou nejkrásnější rolničku, což nemůže strávit jeho milá Kalupinka, která žárlí. Honzovi jeho matka na cestu udělá z pece pojízdné zařízení a Honza s hastrmanem pátrají po princezně. Ještě pořád se orientujete? Po vsi a okolí chodí policajt Šmidra a smutně bubnuje. Víte co, je to pohádka, dobrý konec přijde, ale i když princezna je hezká, vodník je luxusní a drak se taky povedl, čarodějnice je výborná a vtipná a loupežník je líbezně sentimentální, tak je to dost velká slátanina. Myslím tím - je to větší slátanina, než byl původní úmysl.(24.7.2011)

• Tommassi3

"Já mám zlatej nočník !! A to nikdo jinej nemá.." ;) Škoda, že jsi na něm, Františku, nezůstal sedět.. Neskutečná cíleně laciná šmíra, kde jeden to filmové řemeslo jen těžko hledá.. Škoda, protože Jílkův skript i coby žánrová hříčka nabízel jistý potenciál, zvlášť prostřednictvím dialogu, který však postrádá funkčnost i smysl dík špatnému herectví a rozhodně i filmové řeči naprosto nulového detailu kamery.. Zdá se, že starým bardům, když mě jako velká asociace stále napadá Vorlíčkův sequel Saxany, prostě jen ujel vlak, nehledě na Filipovu naprostou neschopnost realizace podobných projektů, jeho smysl pro humor snad nechápe ani on sám..(30.5.2015)

• made1

Tak tohle bylo tak špatně natočené, že to už snad ani horší být nemohlo. Studiové pohádky mi vadí jen některé, ale tady byly postavy zasazené do kulis, tzn. šedivé s modrými obrysy. Jak se tváří u toho herci se divák ani nedozví, protože kamera je od nich dobrých deset metrů. Dostala mě matka s pecí na kolečkách. Jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení.(24.7.2011)

• sinp

Tak tohle opravdu ne. Tzv. Veselé pohádky s nápadně levnými kulisami, jednou statickou kamerou a zoufalými herci snažícími se něco zahrát mně svou stupiditou už před lety vytáčeli. Co zamrzí konkrétně tady je zástup umělců, kteří tohle nemají vůbec zapotřebí. U televizních pohádek jakoby se zastavil čas - už léta jsou na stejně zamrzlém bodě. Možná by se slušelo říct - Pane Filipe, děkujeme, stačilo to...(21.8.2005)