Frajeri a frajerky (TV film)

Rodinný

Československo, 1979, 64 min

Pohodový snímek pro děti a mládež s výbornou fantazijní realitou i dětskými herci. Vše doprovázeno velmi slušnou hudbou.(18.11.2016)

Jeden z lepších slovenských televíznych filmov, do ktorého sa FILANOVI nepodarilo vtesnať komančovskú ideológiu. (1.8.2008)(1.8.2008)

Podle mne průměrný film, který ničím nepřekvapí, nezaujme, nenadchne, ale také nenaštve, nepopudí, neodradí ... Děj je příliš jednoduchý a přímočarý. Zdaleka není využit potenciál, jaký dané téma nabízí. Sázka o to, kdo bude chodit s vybranou dívkou prováděná sestřelováním sklenice na kamenitém břehu mi přišla pro dětský film, který by měl dozajista i vychovávat a nebo alespoň poukazovat na negativní věci, jako krajně nevhodná. Každému – a tedy i dítěti – a zejména pak 13letým klukům, by mělo být jasné, že střepy na pláži mezi kamením jsou pro ostatní nebezpečné! Jistě si mohl režisér vybrat buď jiný způsob sázky a nebo si na rozbíjení sklenice najít jiné místo! Ve filmu jsou náznaky, že Ondrej je ornitolog, ale nijak hlouběji se této jeho zálibě nepojednává.(12.8.2012)

Drevený interiér vlaku, lietadlo JAK 40 alebo pletené (?) plavky, to sú veci, ktoré v tomto filme uvidíte ale v skutočnosti ich odvial čas.(1.8.2016)

• ripo

Priserne dlhe detailne zabery do detskych tvari po stvrtom detaile prestali mat svoj zmysel a posobili velmi rusivo.(14.7.2013)